A A A K K K
для людей із порушенням зору
Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Поширені запитання щодо надання послуги ID-14 у ЦНАП

Питання

Відповідь

1. За яких умов надається послуга?

● Вік від 14 до 18 років

● Зареєстроване місце проживання

● Ще немає реєстрації̈ у Державному реєстрі

платників податків

● Бажання одночасно отримати ID та зареєструватися як платник податків

● Документи подаються особисто особою, її законним представником чи уповноваженою особою

2. Чи можна надавати послугу громадянам без зареєстрованого місця проживання?

Ні, на сьогодні отримати послугу ID-14 можуть лише громадяни, які мають зареєстроване місце проживання.

 

А от отримати вперше паспорт можуть і ті, хто не мають реєстрації̈ місця проживання. У такому разі варто звернутися до територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за місцем фактичного проживання в Україні.

3. Чи можна надавати послугу громадянам не за місцем реєстрації̈ місця проживання?

Чи існують якісь випадки коли це можна зробити екстериторіально?

Ні – не можна.

Але виключенням є особи, що перебувають на тривалому стаціонарному лікування та внутрішньо переміщені особи.

Особи, які проживають на тимчасово окупованій території в АР Крим та м. Севастополі для оформлення паспорта звертаються за місцем звернення.

Особи, які мають довідку ВПО, звертаються для оформлення паспорта за місцем проживання, що підтверджується довідкою ВПО.

4. Чи можна отримати паспорт та номер платника податків одночасно після 18 років?

Ні, ця послуга доступна лише особам віком від 14 до 18 років в рамках експериментального проєкту.

5. Чи це означає, що послугою може скористатись 18-річна людина включно чи особа віком 17 років та 11 місяців?

За загальним правилом перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або з наступного дня, після настання події, з якою пов'язаний його початок. Тобто послугою може скористатися особа віком від 14 до 18 років, включно з днем народження.

6. Що робити, якщо особа старше 18 років хоче отримати ID карту одночасно з РНОКПП?

В такому випадку послуга не надається, потрібно пояснити, що  послуга ІD-14 надається лише особам від 14 до 18 років.

7. Чи може отримати послугу особа, яка має зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій̆ території̈?

Так.

8. Чи є послуга обов’язковою для всіх, хто отримує паспорт вперше?

Ні. Одночасне оформлення паспорта та номера платника податків відбувається лише за бажанням особи.

9. Чи потрібно окремо отримувати документ з номером картки платника податків?

Невдовзі законодавство в частині використання виключно довідки з податковим номером буде змінено, і ID-картка з РНОКПП матиме таку ж саму юридичну силу як документ, що офіційно підтверджує цей номер. Окрім того, незабаром цифровий РНОКПП буде доступний у застосунку Дія. Це усуне необхідність звертатися за отриманням паперової довідки.

10. Заявник отримує паспорт без номера платника податків через відмову ДПС. Яку інформацію потрібно йому донести під час видачі паспорта?

ЦНАП має вручити заявнику повідомлення про відмову ДПС в проведенні реєстрації в Державному реєстрі платників податків та повідомити про необхідність окремо звернутися до ДПС для проходження реєстрації чи внесення змін до відповідного реєстру.

11. Громадянин не встиг оформити паспорт вчасно. Чи передбачено за це відповідальність?

Так, відповідальність передбачено статтею 197 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”, але вона розповсюджується лише на тих, хто досягнув 16 років.

 

З 16-ти років протокол складається на законних представників чи батьків особи, а вже з 18-ти на неї. “ Проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).”

12. На що варто звернути особливу увагу при оформленні послуги?

● Проставлення відмітки про бажання заявника провести одночасну реєстрацію в Державному реєстрі платника податків

● Внесення без помилок персональних даних заявника

● Внесення без помилок адреси зареєстрованого місця проживання

13. На якому моменті закінчуються дії працівників ЦНАП при оформленні заяви-анкети?

Після друку заяви-анкети заявник має перевірити правильність внесених даних. І якщо все вірно - підписати заяву-анкету. У такому разі працівники ЦНАП натискають кнопку “Завершити оформлення”, а відповідний запит надходить до ДМС.

14. Якщо громадянин не зареєстрований, яким чином він може отримати ІПН?

Порядок реєстрації особи платником податків визначений Положенням …, затвердженим наказом Мінфіну від 29.09.2017 № 822, який зареєстровано в Мін’юсті 25.10.2017 за № 1306/31174 (із змінами) – (далі – Положення № 822).

Можна обрати один із варіантів:

1) звернутися до контролюючого органу (особисто або за дорученням);

2) подати заяву на реєстрацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису засобами «Електронного кабінету»;

3) під час державної реєстрації народження дитини (єМалятко);

4) особа, віком від 14 до 18 років, яка не зареєстрована у ДРФО, під час оформлення паспорта громадянина України вперше (ID14).

15. Як бути у випадку з оформленням паспорта громадян, які не бажають оформлювати РНОКПП з релігійних переконань?

Послуга передбачається поки що тільки для тих, хто бажає отримати податковий номер.

У разі, якщо особа з релігійних переконань відмовляється від отримання податкового номеру, ДПС реєструє її в окремому реєстрі за номером паспорта.

Розділом VIII Положення № 822, визначено порядок реєстрації та обліку в окремому реєстрі ДРФО осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП.

Для внесення під час оформлення паспорта у формі картки інформації про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за зверненням особи відповідний контролюючий орган надає особі повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (далі - Повідомлення про відмову) за формою, наведеною в додатку 10 до цього Положення № 822, для подання її до відповідного територіального підрозділу ДМС.

16. Якщо дитина не знала чи забула про номер платника податків, але звернеться за паспортом за запропонованою процедурою, чи вплине це на процес виготовлення паспорту?

Ні, у такому випадку паспорт оформляється із раніше отриманим номером платника податків.

 

17. Якщо виникають якісь непорозуміння з присвоєнням податкового номеру (наприклад, дані, подані заявником, відрізняються від даних, зазначених в Реєстрі), це також не загрожує відмовою у виготовленні паспорта?

Ні, паспорт в будь-якому випадку оформлюється. Особі надається роздруковане повідомлення ДПС про необхідність звернення до контролюючого органу для внесення даних та проходження реєстрації.

18. Чи будуть вноситися зміни до постанови КМУ № 302 щодо врегулювання порядку оформлення паспорта за новою процедурою?

Так, відповідні зміни розробляються.

19. Якщо особа отримала  відмову через помилку у свідоцтві про народження?

Порекомендувати звернутися до ДРАЦС, щоб виправити помилку у документі.

20. Паперовий носій з кодом буде надаватись?

Ні, податковий номер буде внесено до паспорту та безконтактного електронного носія, що міститься в паспорті. За бажанням особи, можна звернутися до контролюючого органу та отримати паперову картку платника податків.

21. Послуга буде доступна в ЦНАП вже з 28.06.2020? Чи буде перехідний період?

Послуга доступна з 28 травня 2020 року.

22. Чи буде надана відмова заявнику щодо неприсвоєння податкового номеру з технічних причин?

У випадку відмови у присвоєнні податкового номеру заявник отримує паспорт без номера платника податків. У такому випадку ЦНАП вручає заявнику повідомлення про відмову ДПС в проведенні реєстрації в Державному реєстрі платників податків та повідомляє про необхідність окремо звернутися до ДПС для проходження реєстрації чи внесення змін до відповідного реєстру.  Коли заявник приходить у ДПС, йому буде роз’яснено, чому була надана відмова, і які дії необхідно вчинити.

23. Чи має право 14-річна дитина сама відмовлятися від отримання ІПН, чи має в такому випадку бути заява від батьків, враховуючи те, що дитина не має повної цивільної дієздатності?

Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов'язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення за формою № 1П (додаток 8), яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред'явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше (п.1 розд. VIII Положення № 822).

24. Якщо раптом допущено технічну помилку при оформлені заяви-анкети в частині дати народження чи ПІБ заявника, а ІПН присвоєно невірно, яка подальша процедура його видалення?

У разі виявлення помилок, порушень чи неточностей щодо дати народження, допущених при реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, виправлення даних здійснюється шляхом внесення змін до Державного реєстру на підставі Заяви про внесення змін, яку необхідно подати до контролюючого органу особисто, за дорученням, засобами «Електронний кабінет» в електронному вигляді.

25. Якщо за релігійними переконаннями дитина хоче відмовитись від ІПН, працівник ЦНАП приймає документи і просто не проставляє галочку чи відправляє заявника до ДПС за повідомленням про відмову від ІПН?

Поле в інтерфейсі заяви-анкети «Подати відомості для отримання РНОКПП» використовується тільки у випадку, коли особа бажає отримати податковий номер.

Якщо за оформленням паспорта звернулася особа, яка подає повідомлення, видане ДПС за встановленою формою (тобто вона вже зареєстрована в окремому реєстрі як особа, яка за релігійними переконаннями відмовилася від РНОКПП) працівник у інтерфейсі заяви-анкети проставляє відповідну відмітку у полі «Відмова від отримання РНОКПП».

 

Для внесення під час оформлення паспорта у формі картки інформації про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідний контролюючий орган надає особі повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (далі - Повідомлення про відмову) за формою, наведеною в додатку 10 до цього Положення № 822, для подання її до відповідного територіального підрозділу ДМС.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь