A A A K K K
для людей із порушенням зору
Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Історична довідка

смт Веселе

ЧУМАЦЬКИМ ШЛЯХОМ В МАЙБУТТЯ

Герб

Герб -  емблема, відмітний знак, поєднання фігур і предметів,  яким надається символічне значення, що  виражає історичні традиції  території. Під історичним поняттям  «Міський  герб»  розуміється графічний знак, який набуває значення стабільного символу,  що характеризує селище, як самоврядну громаду та має Геральдичне оформлення . Герб повинен викликати  патріотичні почуття, гордість за рідний край, формувати визнання гідності за особисту приналежність до  певного міста, селища   та  впевненість у його майбутньому.

Герб Веселого має форму щита на якому, відповідно Геральдичної  колористики, розміщені фігури та знаки, що символізують та розкривають історію селища, його географічне розташування. Це  - зірки, стилізоване зображення волів, підкова і колос.

Зображення  двох волів є віддзеркаленням  легенди проїзду та зупинки  на відпочинок  чумаків, що їхали  в Крим  за сіллю та рибою.  Три зірки  - це зірки Чумацького шляху і одночасно кількість  сіл,  підпорядкованих  селищній раді.  Золотий колос  символізує основну галузь економіки в Таврійських степах – землеробство. Підкова  є символом  побажання щасливого майбутнього мешканцям селища. Герб увінчує   срібна  міська корона, що вказує на міський статус поселення .

Назва   «Веселе» міцно пов’язана з символами гербу селища і уходить корінням  у давнину,  коли наші предки,   мандруючи під чумацьким шляхом  зупинялися у цій  місцевості  і весело  відпочивали, вдивляючись у далекі зірки. У народних переказах згадується  і весела корчма,  яка  нібито стояла  на березі тутешнього мальовничого  озерця   і була єдиним притулком для проїжджих у безкрайньому таврійському  степу.

Символіка гербу  Веселого стисло, доступно, а водночас  глибоко і яскраво розповідає про історію селища  і місцевості його розташування. Вона витримана  в  кращих традиціях геральдики, а між тим  є достатньо своєрідною  і неповторною. Зображення гербу є зрозумілим кожному мешканцю Веселого  і регіону   від мала до велика.

Форма щита, картуш та міська  мурована корона  виконані  у  відповідності  до традицій міжнародної та української геральдики.   Корона позначає  приналежність Веселого  як населеного пункту  до адміністративних центрів, центру певного регіону.

Герб  Веселого  виконаний  у синьо – золотих (жовтих)  та срібних  кольорах. Синій  колір – безкрайнє  небо,  мир і спокій - частинка безхмарного  неба над нашою країною. Золоте (жовте)  - символ добробуту , багатства, запоруки щасливого майбуття. Срібний – чистота помислів та дій. 

Слід зазначити,   що Герб – це не тільки історія і сьогодення, а й певна схематична програма подальшого  життя населеного пункту. Вдалий герб забезпечує  розбудову та  розквіт території, а безвідповідально складений – навпаки. Конфуцій сказав: - «Знаки та символи правлять світом, а не слово і закон». Знак  вола (бика)  у слав’ян   завжди був знаком благополуччя, який веде до щастя й успіху, має велику силу та енергію, у різні часи в   міфології слав’ян позначав сонце, небо, бога – громовержця, який приносить дощ, а значить врожай і плодючість природи. Зображення зірок в  українських символах спонукає до  фінансового та матеріального   благополуччя, приводить  до цікавих результативних подій, гартує  навколо  добрих друзів. Підкова,  розміщена  серед символів,  що певною мірою позначають дорогу(Чумацький шлях)  - напрямок до щастя, подарунок  «коня удачі». Наші  предки - слав’яни знали:  «Хто підкову на дорозі знайде  і  вартового у дверей поставить,  той щастя і удачу до дому привадить» . Підкова  - благословення вищих сил, виконання всіх бажань, процвітання  та мир. Колос  зображується на  благополуччя  і достаток, збереження традицій, мир та злагоду.

Веселому освідчуюсь в любові,
Як  близькому і дуже дорогому.
Мені будинки й вулиці твої,
до камінця маленького знайомі.

Прапор

Прапор Веселого- це квадратне полотнище синього кольору. На ньому зображено стилізовані голови  двох волів, три зірки Чумацького шляху, підкова та колос.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь