Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Центр надання адміністративних послуг

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ВЕСЕЛІВСЬКОЇ ОТГ

 

Місцезнаходження:

ЦНАП

72202, Запорізька область, Веселівський район, смт Веселе, вул. Центральна, 136

Інформація щодо режиму роботи ЦНАП

 

Понеділок, вівторок, четвер:   08.00 – 17.00

Середа: 08.00 – 20.00 

П’ятниця : 08.00 – 16.00

Субота, неділя- вихідні дні

Телефон/факс (довідки), адреса електронної пошти та веб-сайт:

ЦНАП

 Тел. (06136) 2-16-51;

e-mail :vesele_cnap@ukr.net

Офіційний сайт: https://veselivska-gromada.gov.ua/

Сторінка ЦНАП на сайті громади:  https://veselivska-gromada.gov.ua/cnap-10-48-26-06-07-2017/

                                                  

Адміністративні послуги               Документи                           Контакти

 

                                                      

Гід з державних послуг                               Державні послуги онлайн 

 

 

 

                                                                   

                     Відкриті бази даних           Єдиний державний портал        Кабінет електронних сервісів

                                                                        адміністративних послуг

 

                                               

Сервіс перевірки документів         Перевірка стану оформлення паспорта для виїзду за кордон

 

 

 

  Портал електронних послуг Пенсійного Фонду     (перегляд даних про стаж , заробіток, подання  заяв, запитів , скарг)    

    Сервіс попереднього запису з питань реєстрації актів цивільного стану  запис на прийом  до відділу ДРАЦС у зручний для Вас час, задати  питання в онлайн режимі, подати заяви на  реєстрацію актів цивільного  стану).

    Призначення допомоги при народженні дитини  (подання документів для призначення   допомоги при  народженні дитини)

    Призначення житлової субсидії   ( подання документів на призначення субсидії в  електронному вигляді на  попередній розгляд (  потрібно підтвердження в паперовому вигляді))

  РЕЄСТР ДОЗВОЛІВ ДЛЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ОСІБ В РАЙОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО (отримання       дозволу для переміщення осіб через лінію  зіткнення у межах Донецької та Луганської  областей)

  Регіональний сервісний центр МВС України в Запорізькій області  (отримання довідки про відсутність судимості, реєстрація,  перереєстрація  транспортних засобів, видача посвідчення водія на право керування  транспортними засобами)

      Портал державних послуг

 

          ПОРТАЛ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

                                                                                                       

 Часті питання                         Роз'яснення та корисна інформація           Найчастіші питання -ID-14

 

Звіт про роботу відділу ЦНАП у за 6 місяців 2020 р

 

23/10/2020

До уваги виборців

Які бюлетені вважаються недійсними і що робити у разі псування

Цьогоріч на місцевих виборах у більшості міст українці отримають чотири бюлетені. В одному з них потрібно обирати серед прізвищ кандидатів на посаду міського, селищного або сільського голови, а в решті – проголосувати за партію та в сусідній клітинці вписати номер кандидата від цієї ж партії.

Тому крім звичних плюсика або галочки потрібно також відзначити цифри.

Який бюлетень на виборах 2020 вважатиметься недійсним і що робити в разі його псування – читайте в матеріалі.

Підстави для визнання бюлетеня недійсним зазначені у ч. 29 ст. 250 Виборчого кодексу України. Для виборців найголовнішими будуть два пункти. Отож у нових бюлетенях, де потрібно поставити галочку або плюсик, не можна:

 • ставити позначки за кілька партій;
 • вписувати лише номер кандидата без позначки за партію.

Приклади того, які бюлетені вважатимуться недійсними

недійсний бюлетень

Читайте: Що не можна робити на місцевих виборах – правила поведінки для виборців

Крім нових бюлетенів, виборець отримає бюлетені іншого типу. Зокрема для голосування за кандидата на посаду міського (сільського або селищного) голови.

Подібні бюлетені також отримають виборці для голосування за кандидатів у депутати до міської (сільської або селищної) ради із кількістю виборців до 10 тис.

У такому бюлетені є нумерація; квадратик, де необхідно поставити позначку; список прізвищ в алфавітному порядку з короткою інформацією про кожного кандидата.

Недійсними вважатимуться бюлетені, де виборець поставить позначки за кількох кандидатів.

Що робити, якщо ви зіпсували бюлетень

У такому випадку виборець повинен:

 • звернутись до члена виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень, із письмовою заявою та проханням видати інший;
 • отримати новий виборчий бюлетень замість зіпсованого, так само, як отримував перший.
 • разом з двома членами виборчої комісії, які видавали бюлетень, підписати акт, що має бути долучений до списку виборців.

Однак варто пам’ятати, що зіпсований виборчий бюлетень можна замінити тільки один раз.

Зі свого боку уповноважений член дільничної виборчої комісії повинен зробити відповідну позначку в списку виборців навпроти прізвища виборця та засвідчити її своїм підписом.

Член дільничної виборчої комісії, який видавав бюлетень, повинен погасити зіпсований документ та скласти акт про це. Однак зберігати його потрібно до кінця голосування.

 

 

 

 

 

 

16/10/2020

РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо порядку заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів

(Додаток до постанови Центральної виборчої комісії від 10 жовтня 2020 року № 366)

 

 

12/10/2020

Як правильно заповнити форму, щоб не втратити голос на місцевих виборах

(Рекомендується всім виборцям йти на дільницю з паспортом у вигляді книжечки або ІD-картки. Адже, пред‘явити паспорт для отримання бюлетеня в додатку "Дія" можна буде лише за умови наявності у ДВК технічних пристроїв, за допомогою яких можна перевірити такий паспорт, станом на зараз у ДВК таких пристроїв немає" .

Виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.)

В більшості населених пунктів виборці отримають 4 бюлетені для голосування за владу різних рівнів

В жовтні українці обиратимуть нову місцеву владу, тож варто уже зараз дізнатися, як правильно заповнити виборчий бюлетень. Враховуючи, що обиратимемо владу різних рівнів, документів для голосування буде декілька.

Тож розповідаємо детальніше, як розібратися у виборчому бюлетені та поставити відмітки у потрібних місцях.

Скільки бюлетенів отримають виборці

Загалом у більшості населених пунктів в день голосування виборцям видаватимуть по чотири бюлетеня, за:

1. Очільника населеного пункту (сільського чи міського голову).
2. Депутатів сільської чи міської ради.
3. Депутатів районної ради.
4. Депутатів обласної ради.

Додаток до постанови Центральної виборчої комісії від 10 жовтня 2020 року № 366 РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо порядку заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів Це Роз’яснення розроблено з метою забезпечення реалізації на рівних засадах виборчих прав громадян України, дотримання принципів і засад виборчого процесу, однакового застосування положень Виборчого кодексу України (далі – Кодекс), зокрема його статей 240, 241, 248, 250, щодо порядку заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. 1. Загальні положення 1.1. Конституція України закріпила право громадян вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (частина перша статті 38). Право вільно обирати (право голосу на виборах) є одним із основних виборчих прав громадян України, яке реалізується ними безпосередньо шляхом голосування за кандидатів (виборчі списки кандидатів), зареєстрованих у встановленому порядку. Результати виборів визначаються безпосередньо підсумками голосування виборців (частина друга статті 6, стаття 13 Кодексу). Кожен виборець голосує на виборах особисто. Громадянам України забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні (статті 14, 17 Кодексу). Кожен виборець має один голос на кожних виборах, у яких він має право брати участь. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому Кодексом (частина друга статті 12 Кодексу). 1.2. За змістом положень статей 240, 241, 248, 250 Кодексу, голосування виборців на місцевих виборах здійснюється за допомогою виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів (далі – виборчий бюлетень). Форму та колір виборчих бюлетенів затверджено постановою Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 295. Текст виборчого бюлетеня для голосування у відповідних виборчих округах для кожних місцевих виборів затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями. Отже, виборчий бюлетень на місцевих виборах – це виборчий документ установленої форми, за допомогою якого виборець у день голосування 0910 2 (повторного голосування) реалізує своє волевиявлення щодо обрання конкретних кандидатів (виборчих списків кандидатів) у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, на посади сільських, селищних, міських голів. Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Виборець, який внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача. 1.3. З метою чіткого і однозначного встановлення змісту волевиявлення виборця, запобігання можливим фальсифікаціям виборчий бюлетень слід заповнювати ручкою, уникаючи використання олівця. 2. Заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) 2.1. У виборчому бюлетені для голосування в територіальному виборчому окрузі з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) в одному ряду, почергово з ліва на право зазначаються: 1) визначений жеребкуванням номер кожної місцевої організації політичної партії (далі – організація партії); 2) повна назва відповідної організації партії, прізвище, ім’я та по батькові кандидата в депутати, включеного до єдиного виборчого списку під першим номером, без зазначення номера; 3) два квадрати: порожній квадрат – для волевиявлення щодо організації партії; квадрат із нанесеним трафаретом – для можливого волевиявлення щодо кандидатів, включених до відповідного територіального виборчого списку організації партії; 4) виборчий список із прізвищами, ініціалами всіх кандидатів та їх порядковими номерами трафаретним форматом зверху донизу, за якими їх включено до відповідного територіального виборчого списку організації партії, у дві колонки. 0910 3 Зразок розміщення у виборчому бюлетені відповідної інформації 2.2. Перший крок. Обираємо організацію партії. Спочатку виборцю пропонується обрати організацію партії, яку він підтримує. У порожньому квадраті навпроти повної назви цієї організації партії виборець робить позначку, що засвідчує його волевиявлення. УВАГА! Виборчий бюлетень без проставленої позначки в цьому квадраті буде визнано недійсним! Виборець у порожньому квадраті навпроти визначеної ним організації партії, за яку він голосує, ставить позначку "плюс" (+) або "галочку" (✓), або іншу (×, ◊, ○ та ін.), що засвідчує його волевиявлення. Приклад 1. Приклад 2. 0910 4 Приклад 3. УВАГА! Виборець може голосувати лише за одну організацію партії. Виборчий бюлетень буде вважатися недійсним, якщо в ньому проставлено позначки навпроти назв кількох організацій партій або не проставлено жодної позначки біля повної назви організації партії (частина дев’ята статті 248, підпункти "в" і "г" пункту 1 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). Приклади недійсного виборчого бюлетеня: Приклад 1. Приклад 2. 0910 5 Приклад 3. Приклад 4. 2.3. Другий крок. Вписуємо номер кандидата в депутати, якого підтримуємо (за бажанням виборця). У другому квадраті з нанесеним трафаретом виборець може вписати порядковий номер кандидата в депутати від організації партії, якого він підтримує. Якщо виборець у квадраті з нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати не зробив позначки, такий бюлетень не може вважатися недійсним, а голос вважається відданим на підтримку усього територіального виборчого списку відповідної організації партії. 0910 6 Порядкові номери кандидатів у депутати, за якими їх включено до територіальних виборчих списків, відповідно до затверджених постановою Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 295 форм виборчих бюлетенів позначаються у виборчому бюлетені за трафаретним форматом . Водночас Кодексом не встановлено вимог до варіантів трафаретного написання номера кандидата в депутати під час безпосереднього заповнення виборцем виборчого бюлетеня. Таким чином, виборець під час написання номера кандидата у квадраті з нанесеним трафаретом може вписати номер у форматі, що відрізняється від того, яким позначено порядкові номери кандидатів у бюлетені. Наприклад: У разі підтримки кандидата, порядковий номер якого відповідає одноцифровому числу, наприклад 6, виборець може у другому квадраті із нанесеним трафаретом вписати номер , або . Зазначення цифри "нуль" (0) перед позначенням номера кандидата в депутати не є обов’язковим. Виборчий бюлетень вважається дійсним незалежно від розміщення однієї цифри у квадраті із нанесеним трафаретом та проставлення перед нею цифри "нуль" (0). Приклад 1. Приклад 2. 0910 7 Приклад 3. Разом з тим, якщо виборець у квадраті з нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати зробив позначку не по трафарету, але з якої можливо встановити дійсне волевиявлення виборця, вважається, що виборець підтримує кандидата, номер якого зазначено (абзац другий частини сьомої статті 248 Кодексу). Приклад 1. Приклад 2. 2.4. За змістом абзацу третього частини сьомої статті 248 Кодексу, якщо запис (позначку) у квадраті з нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати, якого підтримує виборець, зроблено в графі організації партії, яку виборець не підтримав, вважається, що такий виборець підтримує весь список кандидатів у депутати від організації партії без надання підтримки окремому кандидату. Наприклад, якщо запис (позначку) у квадраті з нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати, якого підтримує виборець, зроблено в графі організації партії, яку виборець не підтримав (тобто є організація партії, яку виборець підтримав, поставивши у порожньому квадраті навпроти назви цієї організації партії позначку, що засвідчує його 0910 8 волевиявлення), вважається, що такий виборець підтримує весь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії, за яку він проголосував, без надання підтримки окремому кандидату. Приклад. Таким чином, вважається, що виборець підтримав увесь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії № 2 без надання підтримки окремому кандидату. 2.5. Частиною дев’ятою статті 248 Кодексу визначено, що виборець може голосувати лише за одну організацію партії, одного кандидата в депутати. Відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу, якщо у виборчому бюлетені проставлено позначки навпроти назв кількох організацій партій, такий виборчий бюлетень вважається недійсним. Виходячи із системного аналізу положень частин сьомої, дев’ятої статті 248 та підпункту "в" пункту 1 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу, якщо виборець під час заповнення виборчого бюлетеня зробив позначку у квадраті навпроти назви організації партії, а також записи (позначки) зроблено ним у двох і більше квадратах із нанесеним трафаретом для написання номера кандидата, вважається, що виборець підтримав увесь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії без надання підтримки окремому кандидату. 0910 9 Приклад. Таким чином, вважається, що виборець підтримав увесь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії № 2 без надання підтримки окремому кандидату. 2.6. У разі якщо у виборчому бюлетені проставлено неіснуючий порядковий номер кандидата в депутати в територіальному виборчому списку або інша позначка, то такий голос вважається відданим на підтримку всього територіального виборчого списку відповідної організації партії, навпроти якої поставлено відмітку. Приклад. Таким чином, вважається, що виборець підтримав увесь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії № 1 без надання підтримки окремому кандидату. У разі проставлення позначки, що засвідчує волевиявлення виборця, у квадраті з нанесеним трафаретом і одночасного зазначення у першому квадраті навпроти повної назви організації партії номера кандидата в депутати або неіснуючого номера кандидата в депутати (зазначення навпаки) чи зазначення у квадраті із нанесеним трафаретом позначки (номера), із зображення якої не можливо встановити дійсне волевиявлення виборця, такий голос вважається відданим на підтримку всього територіального виборчого списку відповідної організації партії. Проставляння цифри у квадраті навпроти повної назви організації політичної партії вважається іншою позначкою, що засвідчує волевиявлення виборця. 0910 10 Приклад 1. Приклад 2. Приклад 3. Таким чином, вважається, що виборець підтримав увесь територіальний виборчий список кандидатів у депутати від організації партії № 1 без надання підтримки окремому кандидату. Якщо виборець, заповнюючи бюлетень, у квадраті біля повної назви організації партії вписує цифру, а у квадраті з нанесеним трафаретом вписує номер кандидата в депутати, якого підтримує, такий голос зараховується і за організацію партії, і за окремого кандидата, якого виборець підтримав від цієї організації партії. Приклад. Таким чином, вважається, що виборець підтримав організацію партії № 1, а також підтримав кандидата в депутати № 3 від цієї організації партії. 2.7. Виборчий бюлетень буде вважатися недійсним, якщо зміст волевиявлення виборця щодо підтримки виборчого списку певної організації партії неможливо встановити (підпункт "д" пункту 1 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 0910 11 3. Заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) 3.1. У виборчому бюлетені для голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) зазначаються порядкові номери, під якими в алфавітному порядку включено до бюлетеня зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі кандидатів у депутати, їхні прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності), суб’єкт висування кандидата в депутати, у разі, якщо кандидат у депутати висунутий шляхом самовисування, – позначка "самовисування", відомості про рік народження, посаду, місце проживання. Праворуч від порядкового номера та прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності) кожного кандидата в депутати розміщується порожній квадрат (частина друга статті 241 Кодексу). 3.2. У такому виборчому бюлетені виборець у порожньому квадраті, розміщеному праворуч від порядкового номера та прізвища, власного імені, (усіх власних імен) та по батькові (за наявності) кандидата в депутати, за якого він голосує, робить позначку "плюс" (+) або "галочку" (✓), або іншу (×, ◊, ○ та ін.), що засвідчує його волевиявлення. УВАГА! Виборець може голосувати лише за одного кандидата в депутати. Виборчий бюлетень, у якому проставлено позначки навпроти прізвищ кількох кандидатів у депутати, вважається недійсним (частина дев’ята статті 248, підпункт "г" пункту 2 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 3.3. Виборчий бюлетень вважається недійсним, якщо в ньому не проставлено жодної позначки, що засвідчує волевиявлення виборця (підпункт "в" пункту 2 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 0910 12 3.4. Виборчий бюлетень буде вважатися недійсним, якщо зміст волевиявлення виборця щодо підтримки кандидата в депутати неможливо встановити (підпункт "д" пункту 2 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 4. Заповнення виборчого бюлетеня з виборів сільського, селищного, міського голови 4.1. У виборчому бюлетені для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів сільського, селищного, міського голови зазначаються порядкові номери, під якими в алфавітному порядку включено до бюлетеня зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, їхні прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності), суб’єкт висування кандидата, у разі, якщо кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови висунутий шляхом самовисування, – позначка "самовисування", відомості про рік народження, посаду, місце проживання. Праворуч від порядкового номера та прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності) кожного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови розміщується порожній квадрат (частина друга статті 241 Кодексу). 4.2. У такому виборчому бюлетені виборець у порожньому квадраті, розміщеному праворуч від порядкового номера та прізвища, власного імені, (усіх власних імен) та по батькові (за наявності) кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, за якого він голосує, робить позначку "плюс" (+) або "галочку" (✓), або іншу (×, ◊, ○ та ін.), що засвідчує його волевиявлення. 0910 13 УВАГА! Виборець може голосувати лише за одного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови. Виборчий бюлетень, у якому проставлено позначки навпроти прізвищ кількох кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, вважається недійсним (частина дев’ята статті 248, підпункт "г" пункту 2 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 4.3. Виборчий бюлетень вважається недійсним, якщо в ньому не проставлено жодної позначки, що засвідчує волевиявлення виборця (підпункт "в" пункту 2 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 4.4. Виборчий бюлетень буде вважатися недійсним, якщо зміст волевиявлення виборця щодо підтримки кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови неможливо встановити (підпункт "д" пункту 2 частини двадцять дев’ятої статті 250 Кодексу). 5. Заміна виборчого бюлетеня у разі допущення помилки під час його заповнення 5.1. За змістом частини дванадцятої статті 248 Кодексу в разі, якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена дільничної виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень. 5.2. Член виборчої комісії видає виборцю інший виборчий бюлетень у порядку, встановленому Кодексом, лише в обмін на неправильно заповнений виборчий бюлетень, про що уповноважений член дільничної виборчої комісії робить відповідну позначку в списку виборців навпроти прізвища виборця, яку засвідчує своїм підписом. Неправильно заповнений виборчий бюлетень негайно погашається членом комісії, який його видав, як невикористаний, про що складається акт. 5.3. Повторна видача виборчого бюлетеня замість неправильно заповненого не допускається. 5.4. Особи, винні у протиправному псуванні виборчих бюлетенів, відшкодовують заподіяну шкоду в порядку, встановленому законом (частина п’ятнадцята статті 242 Кодексу). Секретар Центральної виборчої комісії О. ГАТАУЛЛІНА

 

06/10/2020

Нові райони і територіальні громади.

Новий  Атлас України. 

 

05/10/2020

Виборчі списки кандидатів у депутати обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року

Виборчі списки кандидатів у депутати, перелік територіальних виборчих комісій та політичних партій які приймають участь у виборах  можна переглянути за посиланням

 

30/092020

Особливості місцевих виборів 2020 року

5 липня 2020 року Верховна Рада України призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року. Чергові вибори не відбуватимуться на тимчасово окупованих територіях Криму та Донецької і Луганської областей.

16 липня Верховна Рада України проголосувала за Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства". Закон передбачає внесення змін до Виборчого кодексу, Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, законів про ЦВК і Державний реєстр виборців. Окрім того, ВРУ затвердила нові райони і ліквідувала старі.

Як змінилася виборча система?

Одним із ключових нововведень є зміна виборчої системи: відтепер у радах із кількістю виборців понад 10 000 виборців багато залежатиме від партій.

Міські, сільські, селищні ради із населенням понад 10 000 виборців будуть обиратися за пропорційною виборчою системою з відкритими списками: партія ставить своїх кандидатів у певному порядку, яких висуває у виборчому окрузі.

Щоб просунутися по списку вгору, кандидату треба набрати 25% виборчої квоти. Інші кандидати розміщуються у черговості, визначеній організацією партії при висуванні.

Міські, сільські, селищні ради з населенням до 10 000 виборців - багатомандатна мажоритарка відносної більшості: у кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів, які набрали найбільше голосів виборців.

Міські, сільські, селищні голови, де виборців понад 75 000, обиратимуться за системою абсолютної більшості: вибори проходять у два тури, якщо в першому кандидат не набрав 50% плюс 1 голос.

Міські, сільські, селищні голови, де виборців менше 75 000, - вибори за мажоритарною системою відносної більшості: перемагає кандидат, який отримав більшість голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

З метою забезпечення однакового застосування на всій території України законодавства про місцеві вибори, під час свого засідання 8 серпня Центральна виборча комісія України затвердила календарний план місцевих виборів.

Основні заходи з підготовки та проведення місцевих виборів в Україні восени 2020 року:

5 вересня - початок виборчого процесу чергових та перших місцевих виборів.

До 6 вересня - подання до ЦВК копії рішення вищого керівного органу політичної партії про участь її місцевих організацій у місцевих виборах.

До 10 вересня - визначення на підставі відомостей Державного реєстру виборців станом на день початку виборчого процесу розміру грошової застави для кожного єдиного сільського, селищного, районного в місті, міського, районного, обласного виборчого округу.

Від 15 до 24 вересня - висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

До 2 жовтня - оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), кандидатів на посаду сільських, селищних, міських голів у визначений відповідною комісією спосіб.

Початок передвиборної агітації - наступного дня після дня прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів)

До 5 жовтня - звернення про відмову від балотування кандидатів та партій.

До 7 жовтня - затвердження тексту виборчого бюлетеня.

До 9 жовтня - утворення дільничних виборчих комісій.

До 13 жовтня - передача дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці попереднього списку виборців на паперовому носії та виготовлених іменних запрошень.

До 15 жовтня - надсилання або доставка в інший спосіб кожному виборцю іменного запрошення.

До 19 жовтня - подання до дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців заяви про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно.

До 19 жовтня - подання рішення суду про внесення змін до списку виборців до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу.

До 22 жовтня - передавання уточненого списку виборців на паперовому носії дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці

Від 23 жовтня до 20:00 25 жовтня - заборона оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаної з виборами в тому числі щодо кандидатів, організацій партій – суб’єктів виборчого процесу, а в день голосування – оприлюднення результатів опитування виборців щодо їхнього волевиявлення під час голосування.

О 24:00 23 жовтня - завершення передвиборної агітації.

24 жовтня – "День тиші".

До 20:00 23 жовтня - подання до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування.

ВІД 08:00 ДО 20:00 25 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ - ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ.

До 3 та 6 листопада включно - встановлення підсумків голосування.

 

 

         Місцеві вибори 2020 року проходитимуть у незвичних умовах: на тлі епідемії COVID-19. Потрібно подбати дезінфекцію приміщень, канцелярського приладдя та організувати голосування людей, що перебувають в обсервації. Цього року бюлетені будуть незвичними, тож давайте розбиратися, як їх доведеться заповнювати.

Перш за все, змінилася форма бюлетеня. Тепер виборець може обирати тих членів партії, яким віддає перевагу.

 

Як розібратися з цими новими бюлетенями? Що ще треба ставити окрім галочки чи хрестика, і де саме?

Нова форма виборчих бюлетенів зустрінеться там, де виборці обиратимуть депутатів міської, селищної чи сільської ради, якщо в їхній територіальній громаді 10 тисяч і більше виборців (не мешканців у населеному пункті, а саме зареєстрованих виборців). Також такий бюлетень матиме кожен виборець для голосування за депутатів районних рад і ще один - для голосування за депутатів обласних рад.

Такий бюлетень треба “читати” по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч - пронумерований перелік кандидатів від цієї партії. Спочатку обираємо партію та ставимо “галочку”, “плюсик” чи будь-яку іншу позначку в першому квадраті для волевиявлення за партію, а до другого квадрату вписуємо номер кандидата, якому хочемо допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії. Вносити цифри для голосування за кандидата треба буде дуже уважно. По-перше, бажано внести  максимально точний номер, який зазначено поряд з його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо). По-друге, цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок, який розкреслено у виглядві трафарету (наприклад: раніше так писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні).

Чи всі виборці зіштовхнуться з новими бюлетенями?

Так. Бо якщо виборець живе навіть у маленькій громаді, де обиратиме депутатів ОТГ за звичною багатомандатною виборчою системою за допомогою бюлетеня звичної форми , то до районної та обласної ради він обиратиме кандидатів за пропорційною системою із відкритими списками. А отже —отримає бюлетень нової форми (ліворуч — назва партії та першого номера у єдиному районному чи обласному списку цієї партії; посередині дві клітинки, в одній з яких треба поставити позначку, а в сусідній з нею трафаретом вписати цифри; праворуч — перелік кандидатів від кожної з партій з номерами, які треба вписувати в трафарет).

Скільки в мене буде бюлетенів?

Зазвичай у більшості населених пунктів України людина отримає 4 виборчі бюлетені для голосування за:

1) очільника ОТГ,

2) депутатів відповідної ради ОТГ;

3) депутатів районної ради;

4) депутатів обласної ради.

Для голосування за голову ОТГ буде бюлетень тільки з переліком кандидатів. Якщо в ОТГ зареєстровано менше 10 тисяч виборців, то і в бюлетені для голосування за депутатів сільської ради необхідно буде також обрати лише з переліку прізвищ. Для голосування в раду ОТГ, де більше 10 тисяч виборців, а також у районну та обласну раду буде бюлетень нової форми, де треба буде обрати партію, а в сусідньому квадратику вписати цифри, що позначають номер кандидата цієї ж партії зі списку праворуч.

 

 

 

29/09/2020

До уваги виборців

пропонується  сторінка сервісів Державного реєстру виборців!

Сервіси Державного реєстру виборців
(Особистий кабінет виборця)

 

Посилання для входу:  ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ

В розділі "Перевірка включення" Ви зможете перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців.

В розділі "Пошук дільниці" Ви можете здійснити пошук виборчої дільниці за адресою або на мапі.

В розділі "Мої вибори" Ви побачите усі виборчі кампанії, у яких можете взяти участь.

В розділі "Відкриті дані" надані набори даних у формі відкритих даних в структурованому форматі XML.

В розділі "Заяви, запити" Ви можете подати звернення/запити до органів ведення Реєстру в електронній формі за електронним підписом.

Для отримання більш детального опису кожного сервісу або екрану натискайте посилання "Допомога" у правому верхньому кутку.

Також доступна окрема Інструкція користувача з використання Сервісів Державного реєстру виборців.

Якщо у Вас виникли запитання чи побажання стосовно роботи сервісів, Ви маєте можливість повідомити нас про це в розділі "Зворотній зв’язок".

Сервіс створення електронного підпису забезпечується Інтегрованою системою електронної ідентифікації ID.GOV.UA

 

24/09/2020

 

УКРАВТОДОР СТВОРИВ ОНЛАЙН-КАРТУ РЕМОНТУ ДОРІГ ТА АВАРІЙ

Укравтодор створив онлайн-ресурс для відслідковування ремонтних робіт, стану проїзду та аварій. Про це повідомляють на сайті Центру траснпортних стратегій.

На карті буде видно місце перебування дорожньої техніки, яку для цього обладнають GPS-маячками, її пробіг та розхід палива, аварійно-небезпечні ділянки та пункти обігріву для вантажівок. Приміром, зеленим кольором на карті позначені ремонти, які вже виконали, червоним – ті, які ще виконують, а блакитним – заплановані.

Також користувачі можуть подавати звернення про дорожню ситуацію і виявлені проблеми на дорогах. 

 

 

07/09/2020

Безкоштовно та за 5 хв:  

інструкції про те, як безкоштовно оформити різні довідки за 5 хвилин не виходячи з дому.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

 

image

 

Міністерство юстиції України презентувало мобільний застосунок “Безкоштовна правова допомога”. Завдяки смартфону за кілька кліків можна отримати консультації щодо найпопулярніших питань або замовити допомогу в режимі онлайн. Як це зробити — читайте в матеріалі.

 

Що таке “Безоплатна правова допомога”

Безоплатна правова допомога — це державна система з надання юридичних консультацій для всіх людей.

“Якщо це первинна правова допомога, то кожен громадянин, особа без громадянства, іноземець можуть звернутися за консультацією, роз’ясненням чинного законодавства. Якщо це вторинна допомога — там в нас є вже малозабезпечені особи, переселенці, учасники бойових дій, діти, жертви домашнього насильства, викривачі у справах про корупцію”, — пояснює Вільному радіо начальниця “Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Судак. 

Як отримати правову допомогу через смартфон

Мобільний додаток “Безоплатна правова допомога”, який запустило Міністерство юстиції України, станом на 7 серпня завантажили вже понад 1000 людей. Правозахисниця Оксана Судак зазначає, що цей додаток дуже актуальний під час пандемії коронавірусу.

“В період карантину збільшилася кількість звернень громадян. В нас обмежений доступ до центрів бюро правової допомоги і не кожен може приїхати. І ось в цьому додатку людина може отримати якусь консультацію, дізнатись які документи треба зібрати для встановлення її соціальної вразливої категорії, знайти де найближчий центр”, — розповідає правозахисниця.

Додаток “БПД” можна завантажити за посиланням.

Після завантаження та установки додатку вам не потрібно реєструватись. Достатньо відкрити застосунок і обрати необхідний пункт.

Зокрема тут можна дізнатись що таке безоплатна правова допомога та прочитати відповідний закон.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

В рубриці “Отримати БПД” ви можете:

 • зателефонувати на гарячу лінію безоплатної правової допомоги
 • залишити заявку на отримання консультації через електрону пошту
 • залишити запит на отримання адресної консультації. 

Налаштований бот запевняє, що на оформлення кожної заявки можна витратити лише кілька хвилин. Тож, перевіримо. Оберемо адресну консультацію.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

Спочатку необхідно вписати прізвище, ім’я та по-батькові.

Потім потрібно вказати свій номер телефону.

Під час наступного кроку необхідно обрати регіон та район, в якому ви живете.

Бот також попросить вказати адресу де ви живете або поруч, щоб знайти найближче бюро правової допомоги.

Останнім кроком ви можете вказати суть проблеми, з якою ви звертаєтесь по допомогу. Але це не обов’язково. Після цього ви просто натискаєте кнопку “Відправити” та згодом з вами мають зв’язатися фахівці з бюро правової допомоги.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

Крім того, до бюро правової допомоги можна прийти й особисто. Щоб знайти адресу та контакти потрібно перейти у вкладинку “Контакти точок доступу до БПД”. Ви можете знайти потрібне бюро в переліку або натиснути на кнопку у правому верхньому куті і додаток сам знайде найближчу установу поруч з вами. Щоправда, під час карантину особисті прийоми скасовані.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

Також, в останньому пункті червоного кольору можна знайти відповіді та юридичні роз’яснення на найпоширеніші питання. Наприклад:

 • як отримати “Пакунок малюка” або гроші за нього
 • що робити, якщо потрібно виїхати з дитиною за кордон, а один з батьків не дає на це згоду тощо.

Юрист в телефоні: як отримати безкоштовну правову допомогу в смартфоні (Інструкція)

 

 

 

 • Безкоштовно та за 5 хв: Як оформити довідку про несудимість онлайн (Інструкція)Безкоштовно та за 5 хв: Як оформити довідку про несудимість онлайн (Інструкція)

  Щороку тисячі людей замовляють довідку про несудимість. Тож, в нашій інструкції ми покроково покажемо, як безкоштовно оформити цю довідку за 5 хвилин не виходячи з дому.

   

  Що таке довідка про несудимість та навіщо вона

  Довідку про відсутність або наявність судимості вимагають від людини, якщо вона хоче: отримати дозвіл на зброю, усиновити або встановити опіку над дитиною, взяти участь в тендерах тощо. Подекуди цю довідку вимагають й при працевлаштуванні.

  Термін дії цієї довідки на території України від 1 до 3 місяців. Якщо ж довідку вимагають за кордоном, то її строк дії до 90 днів. Тож, це слід враховувати при оформленні документів.

  Довідку може безкоштовно отримати кожен українець або українка, віком від 14 років.

  Подати заявку на отримання довідки можна за 5 хвилин не виходячи з дому

  На порталі Міністерства внутрішніх справ та Сервісного центру МВС подати заяву на оформлення довідки про несудимість можна в режимі онлайн. Для прикладу, ми оберемо пошук через сайт МВС. Для цього перейдіть за посиланням.

  Тут обираємо пункт “Онлайн замовлення довідки та перевірка статусу готовності”. Він виділений синім кольором.

  Безкоштовно та за 5 хв: Як оформити довідку про судимість онлайн (Інструкція)

  Вас перенаправляють на іншу сторінку, де ви маєте увійти за допомогою електронного ключа. Це може бути або фізичний, або ID-картка, цифровий ключ, який є у вас на комп’ютері, Bank та MobileID. Ми увійдемо за допомогою банківського ключа. Це найпростіший спосіб, бо якщо маєте онлайн-банкінг — то можете скористатися цим ключем. Натискаємо “НБУ”. Обираємо банк, за даними якого вам зручно увійти.  

  Безкоштовно та за 5 хв: Як оформити довідку про судимість онлайн (Інструкція)

  Заповнюємо данні або скануємо QR-код за допомогою мобільного додатку у смартфоні, та входимо.

  Ми потрапили в базу МВС, де заповнюємо анкету для оформлення довідки про несудимість.

  Вписуємо свої дані: ПІБ російською, вказуємо чи змінювали ви ПІБ, вказуємо стать, громадянство, місце реєстрації та місце народження, свій номер телефону, електронну пошту.

  Безкоштовно та за 5 хв: Як оформити довідку про судимість онлайн (Інструкція)

  Тут треба вказати “Мету запиту”. Серед запропонованих варіантів є довідка для візи, поновлення документів, оформлення на роботу, отримання ліцензії на роботу з наркотичними та психотропними речовинами, дозвіл на зброю, усиновлення, для тендерів, оформлення громадянства, довідка для установ за кордоном тощо.

  Ми обрали “Для пред’явлення за місцевим вимоги”. Також можна обрати в якому форматі вам потрібна довідка: паперова, електрона або одразу дві, та скільки вам їх потрібно.

  Також потрібно вказати, де вам зручно отримати цю довідку в паперовому вигляді, та натиснути “Надіслати запит”. 

  Після цього на екрані з’явиться номер вашого запиту, за яким можна перевіряти статус вашої довідки. 

  Безкоштовно та за 5 хв: Як оформити довідку про судимість онлайн (Інструкція)

  На порталі Міністерства внутрішніх справ зазначають, що довідку робитимуть до 30 днів з моменту запиту. Але з досвіду журналістів Вільного радіо, готову довідку надсилають і впродовж тижня.

 • Трудова книжка в кілька кліків: Як не виходячи з дому дізнатись все про свій стаж та замовити довідку про роботуЯк отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Довідку про доходи видають в податковій службі. 

Довідку про доходи просять для оформлення іпотеки, кредитів, субсидії. Подекуди вона потрібна ще й для виїзду за кордон, коли ви оформлюєте візу. Цю довідку також мають отримати посадовці, які щороку подають декларації.

В довідці про доходи ДПС показує скільки вам нарахували зарплати, державної допомоги, пенсії, декларовані подарунки тощо. Також показується, скільки із зарплати забрали на податок.

В цьому документі зазвичай показують дані за певний період, тож в неї немає терміну дії.

Як оформити довідку

Запит на отримання довідки необхідно подавати через кабінет платника податків на порталі Державної податкової служби. Щоб перейти в цей кабінет, скористайтесь посиланням.

Вверху праворуч натискаємо “Вхід” та заходимо за допомогою електронного підпису, банківського або мобільного ключа. Ми увійдемо за допомогою “BankID” через “ПриватБанк”.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Заповнюємо дані або скануємо QR-код через мобільний додаток Приват24, кілька секунд, ми увійшли. Підтверджуємо вхід. Потрапляємо в кабінет.

В рубрикаторі зліва натискаємо пункт “ЕК для громадян”. Обираємо пункт “Запит про суми виплачених доходів” та натискаємо нижче кнопку “Створити”.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

З’являється анкета, тут в синіх рядках заповнюємо дані. Зазначимо, ці дані передаються виключно державній установі. Тож вони захищені законом “Про персональні дані” та не мають потрапити в треті руки. Тобто робити заявку онлайн так само безпечно, як в оффлайн режимі.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Після того, як ви заповнили анкету, ви можете натиснути зверху кнопку “Перевірити” та подивитися чи всі вікна ви заповнили. Якщо ви впевнені в тому, що все заповнили вірно, натискайте “Зберегти”. Після цього вас перенаправить на всі ваші запити.

Потрібно ще підписати цей запит та після цього відправити. Натискаємо кнопку “Підписати” та обираємо ваш ЕЦП (електронний цифровий підпис). Ми зробили це завдяки ключу, який ми згенерували у веббанкінгу Приват 24. Після того, як ви доклали свій підпис, натисніть кнопку “Відправити”.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Готову довідку ви можете отримати в рубриці “Вхідні/вихідні документи”. Завантажити готову довідку можна в будь-який момент натиснувши в правому верхньому куті натиснувши кнопку XML або нижче стрілочку вниз.

 • 12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)   

  Зареєструвати свій легальний бізнес підприємець може швидше, ніж подивитися серію серіалу. І це також можна зробити не виходячи з дому. 

  Український уряд впровадив можливість оформити ФОП онлайн ще у 2019 році. З того моменту ця е-послуга набрала популярності, а Міністерство цифрової політики перенесли її на портал Дія (Держава і я). Лише за квітень 2020 року через портал Дія українці оформили 4007 ФОПів, змінили дані 5078 ФОП, а ще 5726 змогли закрити фірми не виходячи з дому. В пресслужбі додатку “Дія” кажуть, що українці стали вдвічі більше відкривати ФОПів онлайн, ніж минулого року.

  Тож, розповімо покроково, як відкрити свій бізнес за 12 хвилин. 

   

  Реєстрація та підготовка — 2 хвилини

  Для початку увійдіть до кабінету Дія натиснувши кнопку у правому верхньому куті на головній сторінці порталу.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Увійти в кабінет можна з допомогою особистого ключа. Його потрібно вкласти у відповідне віконце. Якщо у вас немає електронного ключа на комп’ютері, то зареєструватись можна через Bank ID. Для цього потрібно натиснути кнопку вверху “Авторизуватись з ID GOV UA”.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Після цього натисніть на кнопку “НБУ” та оберіть банк, в якому у вас відкритий рахунок та за яким ви можете увійти в систему.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Портал Дія автоматично зрозуміє як вас звати та запропонує продовжити реєстрацію. Тут необхідно заповнити дані, які повністю зашифровані та захищені.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Після цього у вас має з’явитись повідомлення зі смайликом про успішну реєстрацію. Переходимо в кабінет.

   

  Реєструємо ФОП — 10 хвилин

   

  Як тільки ви увійшли в кабінет вам необхідно натиснути у верхньому лівому куті вкладку “Послуги”, обрати пункт “Створення бізнесу”.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  У вікні, яке має з’явитись, натиснути кнопку “Відкрити за 10 хвилин”.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Оберіть своє громадянство та адресу, на яку реєструєте ФОП.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

   

  Після цього оберіть КВЕД (класифікація виду економічної діяльності). Для прикладу, оберемо роздрібну торгівлю через поштове замовлення або через мережу інтернет.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Тут необхідно вказати чи займались ви підприємництвом останні 12 місяців.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Один з найважливіших кроків — це обрати тип оподаткування. Тут ви маєте обрати як саме ви будете платити податки: за загальною системою або за спрощеною процедурою. Обрати систему оподаткування вам допоможе тест від порталу Дія. Його можна пройти за посиланням. В ньому будуть всі роз’яснення щодо того, чим вигідніший той чи інший спосіб сплати податків.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  Передостанній крок — це уточнення контактних даних. Саме вони будуть вказані в заявці.

  12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

  В останньому пункті вам покажуть автоматично заповнену заявку, яку вам необхідно уважно передивитись та перевірити на помилки. Якщо вас все влаштовує, то необхідно поставити електронний підпис та надіслати документи.

  Після цього зачекайте 2 робочі дні, щоб отримати результати про відкриття ФОП.

  Як оформити субсидію онлайн (ІНСТРУКЦІЯ)Як оформити субсидію онлайн (ІНСТРУКЦІЯ)

  Напередодні початку опалювального сезону Міністерство соціальної політики оприлюднило покрокову інструкцію оформлення субсидії через Інтернет. 

   

  Як йдеться на сайті відомства, у проекті бюджету на 2020 рік закладено 47 млн 628 тис грн на виплату пільг та субсидій. Цієї суми вистачить для задоволення потреб усіх категорій населення, які потребуватимуть державної допомоги на сплату комунальних послуг. Оформити субсидію можна через Інтернет.

  Тож, як оформити субсидію онлайн:

 • Зайти на сайт Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/ ).
 • Перейти до рубрики «Е-Сервіси».
 • Обирати «Субсидії».
 • 4. Заповнити форму, яку пропонує система. Там є кілька варіантів реєстрації/входу. Якщо ви обираєте «реєстрація або вхід з ідентифікацією електронним цифровим підписом» та «реєстрація або вхід з ідентифікацією BankID», подання та підписання документів відбувається виключно в електронному вигляді. Якщо обираєте спосіб «реєстрація або вхід за адресою електронної пошти», необхідно подати документи у паперовій формі. Тобто після заповнення форми на сайті вам прийде ПДФ-версія документу, яку потрібно буде роздрукувати, підписати і занести в управління соціального захисту. 

  5. Після входу в систему треба  перейти до заповнення електронних форм. Зокрема, заповнити потрібно заяви про призначення та надання субсидії у грошовій формі через відділення банку, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії. 

  6. Перевірити правильність внесених даних.

  7. Відправити документ.

  ЩО ДАЛІ?

  В результаті на електронну адресу надійде повідомлення: вашу електронну заяву на призначення житлової субсидії було успішно зареєстровано. В повідомленні буде її номер. Про всяк випадок збережіть його.

  Розглядатиме заяву саме той підрозділ управління соціального захисту населення, який ви зазначили при заповненні електронної форми.

 • Як зареєструватися на порталі Е-послуг Пенсійного фонду? (Покрокова інструкція)Як зареєструватися на порталі Е-послуг Пенсійного фонду, та отримати довідки(Покрокова інструкція)

  За довідками від Пенсійного фонду більше не треба стояти в черзі. Міф? Ні, реальність. Завдяки веб-порталу електронних послуг довідки з ПФУ можна отримувати через інтернет. 

   

  Веб-портал надає електронні послуги громадянам України з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Тобто вашу персональну інформацію можете переглядати тільки ви. Щоб зареєструватися на сайті є два способи. 

  Реєстрація за заявою

  Для цього необхідно особисто відвідати Управління Пенсійного фонду, при цьому ви можете зробити це не за місцем проживання. Там треба написати заяву. Після обробки заяви в цьому Управлінні вам видають реєстраційний код для входу на веб-портал. 

  Його потрібно ввести у відповідному полі (див. фото).

  Як зареєструватися на порталі Е-послуг Пенсійного фонду? (Покрокова інструкція)

  Далі заповніть реєстраційну форму. Після реєстрації на електронну адресу надійде лист для підтвердження реєстрації. 

  Реєстрація за електронним ключем

  Цей варіант не передбачає візиту до ПФУ, все можна зробити онлайн. На сайті ПФУ натискаєте “Вхід”, і обираєте спосіб “За ЕЦП”.

  Як зареєструватися на порталі Е-послуг Пенсійного фонду? (Покрокова інструкція)

  Нижче потрібно буде обрати Акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК). Перелік буде доступний, якщо натиснути на поле для вводу. 

  Як зареєструватися на порталі Е-послуг Пенсійного фонду? (Покрокова інструкція)

  Якщо ви ще не маєте електронного цифрового підпису від одного з цих центрів, необхідно звернутися у будь-яку установу з переліку і отримати його. Серед пропозицій є ПриватБанк, МВС України, НБУ, Державна казначейська служба та інші. В ці установи потрібно звернутися з паспортом та ідентифікаційним кодом для отримання підпису.

  Для довідки:

  Цифровий підпис — це файл, який потрібно буде завантажити з носія на веб-портал.

  Якщо у вас електронне пенсійне посвідчення, то електронний цифровий підпис вже на ньому є і не треба нічого оформлювати.

  Реєструватися на веб-порталі потрібно тільки один раз. Далі ви входите в обліковий запис за логіном і паролем. З міркувань безпеки не розголошуйте нікому ці дані.

  У чому користь веб-порталу?

  Через веб-портал Пенсійного фонду України можна постійно контролювати дані, що впливають на отримання пенсії (зокрема страховий стаж). Зокрема, через інтернет можна дізнатися відомості:

 • про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески, починаючи з 2000 року;
 • про нарахування до пенсії;
 • Крім того, в кілька кліків можна сформувати запит на видачу довідки, подати скаргу або записатися на прийом до фахівців.

 •  
 • Як оформити допомогу при народженні дитини: інструкція для батьківЯк оформити допомогу при народженні дитини: інструкція для батьків

  При народженні дитини її батьки або опікуни можуть розраховувати на грошову підтримку від держави. Інструкцію з оформлення допомоги при народженні дитини читайте у матеріалі.

   

  У 2019 році допомога при народженні дитини становить 41 280 грн. Це єдиний розмір на першу, другу і наступну дитину. З цієї суми 10 320 грн виплачують одноразово, а решта суми виплачується по 860 грн на місяць протягом наступних 3 років.

  Однак вже в наступному році виплати при народженні дитини планують збільшити. Так, на першу дитину даватимуть 100 тис грн, на другу – 200 тис грн, а на третю і кожну наступну дитину з держбюджету виділятимуть 400 тис грн.

  25% від цієї суми одноразово даватимуть при народженні, і ще протягом 3 років щомісяця виплачуватимуть залишок рівними частинами.

  Тобто, батьки першої дитини отримають одразу 25 тис грн, а згодом щомісяця їм буде надходити по 2083 грн, другої дитини – 50 тис грн одразу і по 4167 грн ще 3 роки, а кожної наступної дитини – 100 тис грн і по 8333 грн впродовж 3 років.

  На грошову підтримку від держави може розраховувати один з батьків або опікун, який постійно проживає з дитиною.

  Щоб отримати допомогу, треба звернутися до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини. При цьому, якщо на момент звернення дитині вже виповнився 1 рік, допомогу отримати не вдасться.

  Людина, яка оформлює допомогу, має підготувати певний пакунок документів.

  “Ви подаєте оригінали паспорту мами (або батька, – ред.), ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини і рахунок з банку”, – розповідають в Управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради.

  Якщо заявником є опікун, він (вона) має надати також копію рішення про усиновлення.

  Документи на оформлення допомоги краще подавати тій людині, яка планує брати відпустку по догляду за дитиною до 3 років. Це важливий момент, бо допомога при народженні виконує роль доходів, які дають змогу зарахувати до страхового стажу період відпустки по догляду за дитиною. Аби цей стаж зарахували, в органи соцзахисту необхідно подати копію наказу про надання відпустки по догляду за дитиною або копію відповідних сторінок трудової книжки.

  Якщо людина, яка оформлювала допомогу, померла, то інший з батьків або опікун може звернутися за грошима не пізніше, ніж через рік після смерті одержувача.

  Після подачі документів у відділі соціального захисту населення заявнику мають дати зразок заповнення заяви. В ній треба вказати дані для реєстрації місця проживання дитини.

  Документи для отримання грошей від держави можна також подати онлайн. У 2017 році міністерство соціальної політики запровадило електронну послугу, завдяки якій є можливість не виходячи з дому оформити допомогу при народженні дитини. 

  Для цього треба авторизуватися на порталі мінсоцполітики. Це можна зробити у два способи: через електронну пошту або за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

  Після авторизації потрібно заповнити електронну форму заяви. У ній слід зазначити відомості про дитину, її батьків та місце реєстрації. Якщо фактичне місце проживання відрізняється від місця реєстрації, треба вказати і його. Крім того, необхідно обрати найбільш зручний спосіб отримання виплат: банківський рахунок або відділення Укрпошти.

  Після заповнення електронної форми система сама підкаже відділення соціального захисту населення, в якому розглянуть заяву.

  Через виплатну систему мінсоцполітики запит автоматично потрапляє до кабінету працівника органу соцзахисту за місцем прописки заявника. Після перевірки документів працівник соцзахисту має призначити допомогу, яку заявник буде отримувати у зручний для себе спосіб.

  Зазначимо, при оформленні документів в електронному вигляді не треба надавати копію свідоцтва про народження дитини. Працівники органів соцзахисту самостійно перевіряють наявність свідоцтва онлайн.

  Розглядають документи протягом 10 днів. Рішення про призначення допомоги від держави заявник може отримати на електронну пошту або забрати особисто у відділі соціального захисту населення впродовж 5 днів після прийняття рішення про призначення допомоги.

 

 

 

27/08/2020

27 серпня 2020 року запущено сервіс- Гід з державних послуг — інформаційний онлайн портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Гід містить інформацію щодо 1000 державних послуг — про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Він суттєво спрощує пошук важливої інформації для українців, адже дані про послуги упорядковано за 17 категоріями для бізнесу та громадян.

Ви можете отримати інформацію про соціальний захист, громадянство та міграцію, бізнес та громадські формування, інтелектуальну діяльність, фінанси та податки і ще 12 інших категорій.

Де і як отримати послугу, скільки вона коштує, і які документи необхідні – всю інформацію можна отримати за посиланням - https://guide.diia.gov.ua/. 

Придбали автомобіль чи плануєте дитину? Дізнайтеся, які послуги можуть знадобитися у цих випадках, натиснувши на відповідну життєву подію. Не знайшли необхідну послугу? Гід продовжує поповнюватися інформацією. Заповніть форму зворотного зв’язку на сайті- https://guide.diia.gov.ua/, щоб вона швидше з’явилася у переліку.

Гід реалізовано завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за сприяння проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади.

03/07/2020

Довідку про несудимість знову можна отримати в паперовому форматі: куди звертатися

Довідку про несудимість можна отримати в паперовому форматі

Довідку про несудимість знову можна отримати в паперовому форматі / glavcom.ua

Сервісні центри МВС знову видають довідки про несудимість у паперовому варіанті. Певний час документ видавали лише в електронному форматі.

Довідка про несудимість знову доступна в паперовому варіанті, повідомили у телеграмі МВС України.


Для того, аби отримати довідку про несудимість, людина повинна звернутися до того сервісного центру МВС, який обрала під час замовлення.Сервісні центри МВС відновлюють їхню видачу,
– йдеться у повідомленні.

До слова, певний час документ не видавали "на руки", він був доступний лише в електронному варіанті.

 

03/07/2020

Держгеокадастр відновив запровадження принципу екстериторіальності в держреєстрації земельних ділянок

 

Відсьогодні Держгеокадастр відновлює роботу пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. 

Це означає, що відтепер рішення про реєстрацію земельної ділянки може бути прийнято будь-яким державним кадастровим реєстратором, обраним за принципом випадковості системою Державного земельного кадастру.

Документ розроблено для підвищення рівня доступності, відкритості та прозорості при наданні адміністративної послуги з державної реєстрації земельної ділянки.

Старт пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок  відбувся 10 червня та продовжиться 2 роки.

Зокрема, удосконалюються такі процедури:

 • скорочення реєстрації земельної ділянки з 14 до 7 робочих днів;
 • реалізація принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги;
 • усунення причин, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами та документами через центр надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі відмови у державній реєстрації).

Постановою також приведено у відповідність до вимог чинного законодавства можливість здійснювати замовлення, проведення та одержання результатів державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Держгеокадастру

 

 

 

02/07/2020

Електронний кабінет "Е-сервіси" Державного земельного кадастру

Електронний кабінет "Е-сервіси" Державного земельного кадастру забезпечує можливість громадянам отримувати послуги, які надаються органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері земельних відносин, в електронному вигляді з використанням Інтернету.

Доступ до електронного кабінету надається за адресою https://e.land.gov.ua/services

Допомога по роботі з електронним кабінетом ДЗК за посиланнями наведеними нижче:

1 Реєстрація

 

 

01/07/2020

Урядова гаряча лінія 1545


Звернення приймаються працівниками Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

Для громадян України, які перебувають за кордоном,
номер телефону урядової «гарячої лінії»:

+38 (044) 284-19-15 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

Громадяни також мають можливість подати електронне звернення до органів виконавчої влади через веб-сайт Урядового контактного центру: www.ukc.gov.ua

 Подати електронне звернення

 

Для громадян з порушенням слуху забезпечено можливість 

звернутися на урядову «гарячу лінію» 1545 із пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами, адресованими органам виконавчої влади за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем:

Урядова гаряча лінія 1545-1

Урядова гаряча лінія 1545-2

Урядова гаряча лінія 1545-3

(Режим роботи: з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, у п’ятницю до 16:45.

Субота і неділя, святкові дні – вихідні).  

Працюють:

«гаряча лінія» для підприємців

0-800-503-045

(Режим роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю до 16:45. У вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника

переадресовуються на урядову «гарячу лінію»);

«гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ

(044) 284-19-64

(Режим роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45.    Також можна звернутись на е-mail: career@ukc.gov.ua).

На базі Урядового контактного центру цілодобово працює спеціалізована «гаряча лінія»  з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах, на яку можна звернутися за номерами телефонів 1545, +38 (044) 284-19-15 (для громадян України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

 

26/06/2020

Через технічні причини сервісні центри МВС не здійснюють видачу довідки про несудимості у паперовому вигляді.

Наразі її отримання доступно тільки в електронному варіанті за допомогою КЕП.

Перевірити та оформити довідку про відсутність судимостей онлайн можна за посиланням: https://odk.mvs.gov.ua/

 

 

26/06/2020

Нова функція додатку "Дія" 

 

 У мобільному додатку “Дія” з’явився сканер QR-кодів, за допомогою якого можна сканувати документи у застосунку. 

Оновлюйте Дію до версії 1.9:  де додано сканер QR-кодів у застосунок

Зазначається, що нова версія мобільного застосунку має вбудований сканер QR-кодів для того, щоб було зручніше зчитувати та перевіряти дійсність документів у мобільному застосунку "Дія".

“Відсканувавши QR-код документа, ви можете миттєво підтвердити його дійсність — мобільний застосунок робить запит до реєстру і відображає інформацію про документ”.

Також, розробники доопрацювали push-повідомлення, їх налаштування та інші важливі технічні деталі. Зараз у "Дії" доступні цифрові водійське посвідчення, ІD-картка та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, студентський квиток та автоцивілка.

До слова, прикордонники заявили, що українці не можуть перетинати кордон за допомогою е-паспорта.

Натомість «Укрзалізниця» дозволила пасажирам використовувати цифровий паспорт.  

 “Дія” надає послуги з оформлення електронних підписів (платно), безоплатно отримати ЕЦП можна в КНЕДП ІДД ДПС (податкова). 

 

25/06/2020

В Україні запустили нові онлайн-послуги для ТОВ

Наразі доступні дві послуги:
- Реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту. Подання заяви: 20 хв.
- Перехід ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту. Подання заяви: 10 хв.
Зареєструвати ТОВ можна за 1 робочий день. 

Отримати послуги можна на сайті Державні послуги онлайн, за посиланням - diia.gov.ua

Можна вибрати спрощену систему оподаткування - подати заявку на реєстрацію платників ПДВ. Раніше ці взаємовиключні заяви формувалися одночасно, що було перешкодою для ТОВ здійснювати свою діяльність.

Діючі ТОВ можуть перейти з власної редакції установчих документів на новий модельний статут.

В онлайні також додали функціонал, недоступний офлайн. Змінити положення або вибрати деякі пункти статуту можна тільки онлайн.

__

 

Топ помилок статутів ТОВ: на що звернути увагу

 

 

19/06/2020

Онлайн-школа для підприємців

Міністерство цифрової трансформації України в партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) запустило Національну онлайн-школу для підприємців на платформі "Дія.Бізнес".

"Навчання буде абсолютно безкоштовним для всіх і завжди. Перший серіал "10 кроків для початку власної справи" розробили наші партнери – програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" та Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі", - заявила Іонан.

Мета школи - розвиток навичок у потенційних та діючих підприємців для успішного розвитку власної справи, а також допомога представникам МСБ у використанні фінансових послуг.

 

Навчання в онлайн-школі відбуватиметься у форматі освітніх серіалів, крім того, частина навчання буде реалізована офлайн на базі центрів підтримки підприємців "Дія.Бізнес".

За словами керівника регіональних програм з розвитку цифрової та кредитної інфраструктури в Європі та Центральній Азії, керівника Програми з фінансової інклюзивності в Україні (IFC) Заріни Одінаєвої, цей курс спрямований на те, щоб допомогти МСБ вибудовувати свій бізнес у режимі виходу з пандемії з новим імпульсом і з можливістю залучити фінансування у банків.

"Теми, які будуть покриті цим курсом, сфокусовані на управлінні ліквідністю, грошовими потоками, підвищенні доступу до фінансування, обліку та складання балансів. Тобто все, що пов'язано з фінансовим здоров'ям підприємців", - наголосила Одінаєва.

Загалом освітній серіал для МСБ складатиметься із десяти серій по десять хвилин, в яких будуть висвітлені базові основи ведення бізнесу в Україні.

 

Дізнайтесь, як заснувати власне підприємство, правильно вести бухгалтерську звітність, складати фінансовий план, отримати фінансування на розвиток своєї бізнес-ідеї, просувати продукт і управляти командою 

 

04/06/2020

 

В україні запрацював інформаційний портал підтримки підприємців

 

 

“Цей портал дозволить підприємцям, перш за все, отримувати виключно офіційну інформацію, вже зібрану в єдиному місці. Ми будемо оновлювати її та повідомляти про всі зміни, які запроваджуватимуться для малого та середнього бізнесу”, - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович. 

На сайті вже доступна інформація про діючі обмеження для МСБ з метою протидії поширенню захворювання COVID-19, перелік заходів державної підтримки, відповіді на головні питання від бізнесу. 

Ресурс також буде наповнюватись корисними посиланнями, порадами фахівців та новинами для підприємців. 

 

Портал знаходиться за посиланням

 

Скоро нова комплексна послуга для підлітків ID-14

ЦНАП Веселівської селищної ради працює над впровадженням  комплексної послуги ID-14, яка передбачає одночасне оформлення першого паспорта та ідентифікаційного номера платника податків.

Запуск цієї послуги дозволить зменшити кількість візитів громадян до держорганів і заощадить їхній час, оскільки відтепер відпадає необхідність відвідування Центру обслуговування платників податків для написання заяви й отримання довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Послуга буде надаватись безкоштовно. Отримати її можна в  відділенні Державної міграційної служби  і  ЦНАП Веселівської селищної ради.

 

Поширені питання щодо надання послуги ID-14

 

 

В ЦНАП Веселівської селищної ради запроваджується нова послуга- «Е-малятко»

 

 

"Е-малятко" -це десять послуг для новонародженого онлайн 

 

«Е-малятко»- унікальна можливість отримати онлайн у ЦНАПі чи органі ДРАЦС десять послуг для новонародженого лише за однією заявою.

З 01.01.2020 в Україні стартував унікальний проект, який дозволяє молодим батькам не лише уникнути бюрократичних схем, а й значно зекономити час.

 

 

Які послуги можна отримати за допомогою «Е-малятко»?

 • Державна реєстрація народження дитини;

 • Реєстрація місця проживання народженої дитини;

 • Призначення допомоги при народженні дитини;

 • Реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

 • Реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;

 • Отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;

 • Визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

 • Визначення належності дитини до громадянства України;

 • Присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

 • Призначення допомоги багатодітним сім’ям.

 

 

 

Куди звертатися для отримання послуги «Е-малятко»?

Послуга “Е-малятко” надається виключно за бажанням батьків дитини шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження, що містить відомості, необхідні для надання послуг. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві про державну реєстрацію народження, несе заявник, якщо інше не встановлено судом.

Заява про державну реєстрацію народження, що містить відомості в обсязі, необхідному для надання послуг, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису за місцем народження дитини або проживання заявника, зокрема через центр надання адміністративних послуг.

За бажанням заявника заяву про державну реєстрацію народження може бути подано у закладі охорони здоров’я, в якому народилася дитина, за умови співробітництва відділу державної реєстрації актів цивільного стану та закладу охорони здоров’я на основі відповідного меморандуму.

Надання комплексної послуги “е-малятко” здійснюється органами державної влади, органами місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, виключно на підставі відомостей, що містяться у заяві про державну реєстрацію народження, та відомостей, необхідних для надання послуг, що містяться в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, отриманих у порядку інформаційної взаємодії із зазначеним Реєстром.

Які документи потрібно подати для отримання послуги «Е-малятко»?

 • Медичне свідоцтва про народження (форма № 103/о);

 • Документ, що підтверджує сплату адміністративного збору у випадках, визначених законом;

 • Письмова згоди другого з батьків (у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами) щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини разом з одним із них (у випадку подання документів у паперовій формі та звернення одного із батьків) або згоди батьків на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, підтвердженої їх кваліфікованими електронними підписами або засвідченої кваліфікованим електронним підписом нотаріуса.

Як дізнатися про результат отримання послуги «Е-малятко»?

Інформування заявника про результати надання послуг, під час надання комплексної послуги “е-малятко” здійснюється відповідним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, який надавав таку послугу, в день її надання за допомогою електронних засобів комунікації (смс-повідомлення, електронна пошта, та ін.).

У разі коли за результатом надання послуг, відповідно до законодавства передбачено видачу документа, за вибором заявника такий документ може бути отриманий у відповідного органу державної влади, органу місцевого самоврядування, який надавав таку послугу, або у разі подання зави про державну реєстрацію народження через центр надання адміністративних послуг - у відповідному центрі, або не пізніше наступного робочого дня з дня надання послуги, надісланий заявникові рекомендованим листом за рахунок заявника.

 Докладно про   "Перші документи дитини"

 

 

 

Як оформити допомогу на дітей фізичній особі-підприємцю? 

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики   в розділі «е-сервіси» - www.msp.gov.ua   

або за посиланням –https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/,

а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Таку допомогу отримають відповідні єдинники на період карантину та на один місяць після дати його відміни. Передбачається, що таку допомогу надаватимуть на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років - 1779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років - 2218 грн). Але «карантинну» допомогу на дітей отримають лише підприємці-єдинники без минулорічного боргу з ЄСВ.

Також право на допомогу не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на відповідну дитину.

Перелік документів, потрібних для призначення допомоги онлайн:

 • заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів;
 • сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
 • сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
 • сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
 • сканована копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

 

 

 

1. Послуги ЦНАП послуги з оформлення  паспорта громадянина України:

 

      З   вересня 2019 року   ЦНАП  Веселівської ОТГ  надає наступні послуги з оформлення

паспорта громадянина України:

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм замість втраченого або викраденого

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм у зв'язку з обміном

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України  з безконтактним електронним носієм  вперше після досягнення 14 - річного віку

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України  з безконтактним електронним носієм  у зв'язку з втратою/викраденням паспорта громадянина  України зразка 1994 року ( у формі книжечки)

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України  з безконтактним електронним носієм  у разі обміну паспорта громадянина України ( уформі картки )

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України  з безконтактним електронним носієм  у зв'язку з втратою/викраденням паспорта громадянина  України з безконтактним електронним носієм

-  Оформлення і видача паспорта громадянина України  з безконтактним електронним носієм  у разі обміну паспорта громадянина  України зразка 1994 року ( у формі книжечки)

Перелік документів , необхідних

для оформлення паспорта

Закордонний паспорт

Оригінали документів :

паспорт України

код платника податків

закордонний паспорт (за наявності)

вартість послуги:  682грн. за 20 р.д., 1034 грн. за 7 р.д.  (при наявності банківської картки сплата в ЦНАПі)

 

Закордонний паспорт дітям до 14 років

Оригінали документів :

паспорт одного з  батьків

код платника податків дитини (при наявності)

свідоцтво про народження дітей  (за відсутності коду)

закордонний паспорт дитини  (за наявності)

фото 10*15 матове (для маленьких дітей)

0979611613 -  Руслан (фотограф)

вартість послуги:  682грн. за 20 р.д., 1034 грн. за 7 р.д.  (при наявності банківської картки сплата в ЦНАПі)

 

ID-картка

Оригінали документів :

паспорт

код платника податків

довідка про реєстрацію місця проживання (дод13)

свідоцтво про шлюб  (за наявності)

свідоцтво про народження дітей  (за наявності)

закордонний паспорт (за наявності)

вартість послуги:  345грн. за 20 р.д., 471 грн. за 10 р.д. та 34 грн державне мито (при втраті/викраденні) (при наявності банківської картки сплата в ЦНАПі)

 

 

 

 

 

 

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!