Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Державна фіскальна служба інформує

                   

             

                                                         

 

Запорізькі підприємства сплатили понад 7,7 мільярда гривень митних платежів

 

У Запорізькій області від митного оформлення експортно-імпортних операцій до бюджету спрямовано 7 мільярдів 713 мільйонів гривень. Рівень надходжень до аналогічного періоду минулого року перевищено на 48 відсотків, додатково надійшло майже 2,5 мільярда.

Лише у листопаді суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності сплатили 869 мільйонів, що на 137 мільйонів або на 19 відсотків більше, ніж у листопаді 2017 року.

Серед основних джерел наповнення бюджету – митні платежі промислових підприємств регіону, які забезпечили близько 73 відсотків за розмитнення продукції і сировини.

Понад 35 відсотків від загальної суми надходжень припадає на платежі від митного оформлення поставок машин, устаткування та транспорту, 30 відсотків – паливно-енергетичних товарів, 12 відсотків – металів та виробів із них, по 7 відсотків – продовольчих, сільськогосподарських товарів та мінеральних продуктів, 6 відсотків – продукції хімічної промисловості.

 

 

На Запоріжжі за новими правилами вже розмитнено три автівки на єврономерах

 

Перші ластівки розмитнення легкового транспорту за новими правилами – це три автівки марок Volkswagen та Renault. Їхні власники пригнали авто з Литви та після здійснення митних формальностей на митному посту "Запоріжжя – центральний" Запорізької митниці ДФС сплатили державі майже 190 тисяч гривень митних платежів (мито, акцизний податок, ПДВ).

Зокрема, за перший транспортний засіб VolkswagenPassat 2001 року випуску та вартістю 1700 євро сума митних платежів склала 58225 гривень. За друге аналогічне авто 2006 року випуску сплачено 69406,94 гривні. За розмитнення третьої автівкиRenaultMeganeScenic 2007 року виготовлення та вартістю 1900 євро нарахування склали 61915,48 гривні.

Нагадаємо, новий порядок митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, передбачено Законами України від 8 листопада 2018 року №2611-VIII та №2612-VIII, що набули чинності з 25 листопада 2018 року.

Для випуску вживаного автомобіля на єврономерах у вільний обіг на території України громадянин повинен надати митному органу разом з електронною митною декларацією такі документи:

- реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

- документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

- рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності);

-підтвердження про зняття транспортного засобу з обліку в іншій країні.

 

 

 

Спеціалісти фіскальної служби та Держпраці провели 39 спільних перевірок запорізьких роботодавців

 

За два місяці кампанії з детінізації зайнятості населення, розпочатої Кабінетом Міністрів України, на Запоріжжі проведено 39 заходів контролю працедавців у сферах будівництва та роздрібної торгівлі продуктами харчування. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько.

Під час перевірок фахівці фіскальної служби області та ГУ Держпраці встановили порушення законодавства про працю на 16 об'єктах. Зокрема, виявлено 23 громадянина, які працювали без належного оформлення трудових відносин. Ще 44 робітники трудилися на підприємствах за угодами цивільно-правового характеру, при цьому мали повний робочий день та щомісячно отримували заробітну плату.

Стосовно фактів порушень складені матеріали за ст. 265 Кодексу Законів про працю України, а роботодавці одразу подали 21 повідомлення про прийняття на роботу.

Також нещодавно спеціалісти Головного управління ДФС у Запорізькій області на одному з підприємств галузі торгівлі виявили 53 робітника, зокрема, охоронців, фасувальників, менеджерів зі збуту, слюсарів-ремонтників, вантажників, а також комірника, електромонтера та інших. Вони упродовж 2018 року виконували трудові функції не на підставі трудових договорів, а відповідно до угод ЦПХ, які передбачають одноразове виконання робіт. Матеріали перевірки направлено до ГУ Держпраці у Запорізькій області для вжиття відповідних заходів.

З метою легалізації праці фіскальна служба не тільки проводить перевірки, а роз'яснювальну і профілактичну роботу. Так, після проведених зустрічей з представниками бізнесу 245 суб'єктів господарювання розширили штат та оформили трудові відносини з 545 особами. Додаткові надходження до бюджетів склали майже мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

 

 

На Запоріжжі надходження податку на додану вартість склали майже три мільярди

 

З початку року запорізькі платники податку на додану вартість спрямували до державного бюджету 2 мільярди 906 мільйонів гривень. Порівняно з січнем-листопадом минулого року сплата ПДВ збільшилась на 597,4 мільйона або на 26 відсотків.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, платники м. Запоріжжя поповнили держбюджет на 1 мільярд 635,6 мільйона, що на 453 мільйони більше, ніж торік. Понад чверть мільярда перерахували суб'єкти господарювання м. Мелітополь, Мелітопольського і Веселівського районів, у Вільнянському, Запорізькому та Новомиколаївському районах сплачено майже 214 мільйонів, у м. Бердянськ, Бердянському та Приморському районах – понад 205 мільйонів, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 120 мільйонів тощо.

Основний приріст надходжень у регіоні забезпечено завдяки зростанню на 24,5 відсотка обсягів оподатковуваних операцій до відповідного періоду 2017 року.

 Усього в Запорізькій області на обліку перебуває 8850 платників ПДВ-юридичних та понад 900 суб'єктів господарювання-фізичних осіб

 

 

 

У Запоріжжі виявлено мережу АЗС з продажу неякісного пального

 

Оперативники податкової міліції Головного управління ДФС у Запорізькій області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури вилучили з незаконного обігу велику партію низькоякісного пального невідомого походження.

В рамках проведення операцій "Акциз", "Рубіж", "Мережа" та розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 204 КК України встановлено компанію, яка здійснювала збут пального, що не відповідає технічним вимогам ДСТУ. Бензин, газ та дизпаливо реалізовувалися через підконтрольну мережу АЗС на території регіону та через оголошення в мережі Інтернет.

При цьому документально надходження пального відображалось від СГД-імпортерів та СГД з ознаками фіктивності, а виготовлялось із порушенням встановленого порядку шляхом змішування низькоякісних нафтопродуктів та речовин, які наближають хімічний склад суміші до автомобільних бензинів марки А-92, А-95 та ДП.

За результатами обшуків, проведених в офісних та інших приміщеннях, які використовувалися фігурантами, із незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання 165,5 тисячі літрів пально-мастильних матеріалів (бензин різних марок, дизельне пальне, скраплений газ) на загальну суму майже 5,7 мільйона гривень, ємності для їх зберігання, а також чорнові записи, документи щодо придбання ПММ та домішок тощо.

Наразі слідство продовжується.

 

 

 

Громадянин вирішив пронести через "зелений коридор" митниці майже мільйон рублів

 

Черговий факт незаконного ввезення валюти виявили запорізькі митники цими вихідними у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя.

Під час оформлення пасажирів, які прилетіли рейсом з Мінську, один з них обрав спрощений порядок проходження митного контролю. Тим самим громадянин засвідчив про відсутність обмежених або заборонених до переміщення речей, предметів, цінностей.

Натомість після закінчення "зеленого коридору" в його ручній наплічній сумці було виявлено 997 500 російських рублів. Відповідно до постанови Правління НБУ від 27.05.2008 №148 така сума іноземної валюти підлягає обов'язковому письмовому декларуванню. Таким чином, громадянин України порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Дозволений ліміт для усного декларування повернуто громадянину, суму перевищення, а саме – 240 тисяч російських рублів, тимчасово вилучено. Стосовно нього складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України.

Співробітники митниці наголошують – фізичні особи можуть переміщувати через державний кордон валютні цінності за чіткого дотримання вимог законодавства. Зокрема, громадяни мають право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, виключно за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

 

 

 

Запоріжці сплатили за землю понад мільярд гривень

 

До місцевих бюджетів Запорізької області надійшов один мільярд 11 мільйонів  гривень плати за землю. Рівень надходжень 11 місяців поточного року перевищив минулорічний на 21,2 мільйона.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, у листопаді землекористувачі поповнили бюджети громад майже на 82 мільйони, що на три відсотки  перевищує показники аналогічного періоду 2017 року.

Найбільші відрахування з початку року забезпечили суб'єкти господарювання-юридичні особи – 796,5 мільйона, внесок фізичних осіб склав близько 215 мільйонів.

Майже 416 мільйонів надійшло до місцевого бюджету м. Запоріжжя, скарбниці м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів отримали 129 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 93 мільйони, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – понад 85 мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – 66 мільйонів, Василівського та Михайлівського районів – 53 мільйони, Вільнянського, Запорізького і Новомиколаївського районів – 48,7 мільйона тощо.

Фахівці фіскальної служби регіону разом із представниками місцевих рад, територіальних підрозділів ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області та РВ Фонду державного майна України по Запорізькій області постійно аналізують повноту обліку платників земельного податку та орендної плати. Цього року в ході проведених звірок залучено до оподаткування 34 суб'єктів господарювання, в результаті річна сума нарахувань склала понад два мільйони гривень, а загальна площа землі – 224,7 га.

Крім того, виявлено 18 підприємств, які використовували 211,9 га земельних ділянок без правовстановлюючих документів. Додатково до бюджетів громад нараховано майже 300 тисяч гривень.

 

 

Надходження до місцевих бюджетівЗапорізької області зросли майже на мільярд

 

Запорізькі платники податків за 11 місяців 2018 року сплатили до місцевих бюджетів 7 мільярдів 488 мільйонів гривень (без показників великих платників податків, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС).

Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько зазначив, що доходи місцевих скарбниць порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 985 мільйонів або на15 відсотків, а до показників за весь 2017 рік – на 325 мільйонів.

Понад 60 відсотків від загальної суми становить сплата податку на доходи фізичних осіб. За січень-листопад до бюджетів громад надійшло 4,5 мільярда гривень, що на 780 мільйонів або на 21 відсоток більше, ніж торік.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджети на 1 мільярд 151 мільйон гривень та у порівнянні з минулим роком збільшили відрахування єдиного податку на 186 мільйонів або на 19 відсотків.

Землекористувачі спрямували до скарбниць більш ніж один мільярд гривень плати за землю, що на 21 мільйон перевищує рівень січня-листопада 2017 року.

За користування природними ресурсами підприємства регіону перерахували 188 мільйонів гривень рентної плати, зростання до відповідного періоду попереднього року – на 17,6 мільйона або на 10 відсотків.

Крім того, значні надходження забезпечила сплата екологічного податку – майже 160 мільйонів (+ 4,1 мільйона), а також податку на прибуток комунальними підприємствами – 114,6 мільйона (+34,6 мільйона).

 

 

Запорізькі громади отримали майже 36 мільйонів відліцензування торгівлі підакцизними товарами

У січні-жовтні 2018 року до місцевих бюджетів Запорізької області надійшло35,8 мільйона гривень плати за ліцензії на право здійснення оптової тароздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Найбільші суми перерахували платники м. Запоріжжя – 15,2 мільйона, суб'єктиторгівлі м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів забезпечили 4,6мільйона, підприємці та підприємства м. Мелітополь, Мелітопольського таВеселівського районів сплатили 3,4 мільйона, м. Енергодар,Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – понад 1,8 мільйона,Оріхівського та Гуляйпільського – 893 тисячі, Василівського та Михайлівського –889 тисяч, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського – 829 тисяч, Вільнянського,Запорізького, Новомиколаївського – 660 тисяч, Пологівського, Більмацького таРозівського – 644 тисячі, Якимівського та Приазовського районів – 152 тисячі.
За десять місяців цього року фіскальна служба області видала суб’єктамгосподарювання 7884 ліцензії, у тому числі 4549 – для торгівлі алкогольноюпродукцією, 3335 – тютюновими виробами.
Загальна кількість діючих дозволів у регіоні склала 8019. З їхнім перелікомможна ознайомитись на сайті фіскальної служби Запорізької області (регулярнооновлюється): http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.


ЗАПОРІЗЬКА МИТНИЦЯ ДФС ВІДКРИВАЄ ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ ДЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ З ПИТАНЬ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯАВТОМОБІЛІВ

З 25 листопада 2018 року набрали чинності Закони України, що запроваджуютьновий порядок митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.
З метою надання громадянам консультацій щодо порядку митного оформленнятранспортних засобів, переліку необхідних документів та інших норм, щовводяться даними Законами, в Запорізькій митниці ДФС відкрито дві телефоннілінії:

+38 (061) 286-00-53
+38 (061) 286-03-15

За вказаними номерами телефонів, а також при безпосередньому зверненні заадресою: м. Запоріжжя, вул. Привокзальна 9а, місце розташування митного посту"Запоріжжя – центральний" в робочі дні з 9.00 до 18.00 години, уп’ятницю – до 16.45, співробітники Запорізької митниці ДФС надаватимутьконсультації та відповідатимуть на запитання громадян із зазначених питань.


За земельні ділянки запоріжці сплатили на 19 мільйонівбільше ніж торік

За десять місяців надходження плати за землю від запорізьких платниківсклали 929,6 мільйона гривень, що на 19 мільйонів більше, ніж у січні-жовтні2017 року. Лише у жовтні запоріжці поповнили місцеві бюджети на 80,5 мільйонагривень.
Найбільші відрахування плати за землю з початку року спрямували суб'єктигосподарювання-юридичні особи – понад 724 мільйона або 78 відсотків відзагальної суми. Від фізичних осіб надійшло 205 мільйонів, це на 16 мільйонівперевищує дані минулорічної сплати.
Значну частину плати забезпечили землекористувачі м. Запоріжжя – 378,6мільйона, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів– понад 117 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів –85,8 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – майже80 мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – більш ніж 62 мільйони,Василівського і Михайлівського районів – 49,5 мільйона.
Станом на початок листопада у Запорізькій області зареєстровано 9090СГД-юридичних та понад 265 тисяч фізичних осіб, які орендують або володіютьземельними ділянками.


Як законно завезти до України авто з Європи? Відповідаютьфахівці Запорізької митниці ДФС

Про новації ввезення транспортних засобів на митну територію України вефірі телеканалу ТВ5 розповіла начальник управління організації митногоконтролю та оформлення Запорізької митниці ДФС Оксана Жездріна.
Зокрема вона зазначила, що за новими правилами громадяни-резиденти маютьправо переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, врежимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, щопідлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України зметою вільного обігу.
Таким чином, резидент сплачує заставу під час ввезення автівки з іноземноюреєстрацією на митну територію України, а після підтвердження вивезення –грошова застава йому повертається.
Що стосується відповідальності за порушення митних правил при ввезенніавтомобілів з іноземною реєстрацією, то на сьогодні вона не змінюється іпротягом 180 днів буде такою ж, як і передбачалося раніше. Проте через 180днів, після набуття чинності закону, такі пільгові умови скасовуються івступають у дію нові санкції щодо порушення вказаних митних правил.
При перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортногозасобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, власнику такого автомобілязагрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу зарішенням суду.


Запорізькі митники роз'яснили власникам авто наєврономерах порядок митного оформлення

На робочій зустрічі з власниками автомобілів з іноземною реєстрацієюкерівники Запорізької митниці ДФС надали роз’яснення та відповіли на найбільшактуальні запитання, що виникають у користувачів транспортних засобів, ввезенихв Україну в митних режимах "транзит" або "тимчасовеввезення".
Фахівці Запорізької митниці ДФС звернули увагу автомобілістів, що змінизаконодавства, які діють від 25 листопада, стосуються тільки вживаних легковихавтомобілів. Зокрема, було наголошено, що для їхнього декларування та випуску увільний обіг громадянин може звернутися до будь-якої регіональної митниці, а нетільки за місцем реєстрації або тих, що знаходяться у пунктах пропуску черездержавний кордон.
Для випуску автомобіля у вільний обіг громадянин повинен надати документи:
- на право власності на авто;
- про зняття цього авто з обліку в іншій країні;
- документи, що підтверджують вартість автомобіля;
- документи, що містять відомості про технічні характеристики автомобіля (технічнийпаспорт);
- митну декларацію за встановленою формою.
Сертифікат відповідності екологічним нормам ЄВРО 5 не вимагатимуть.
Як повідомили представники митниці, для надання консультацій щодо порядкумитного оформлення транспортних засобів у Запорізькій митниці ДФС працюють двітелефонні лінії: +38 (061) 286-00-53, +38 (061) 286-03-15. Щоденно, з 9-00 до18-00 (по п'ятницях – до 16-45) за цими номерами власники автівок можутьотримати роз'яснення. Крім того, вони мають можливість безпосередньо звернутисядо митного посту "Запоріжжя – центральний" (м. Запоріжжя, вул.Привокзальна 9а).


Керівництво фіскальної служби області взяло участь узасіданні Ради регіонального розвитку

Перші підсумки децентралізації, можливості, здобутки та перспективиЗапорізького регіону – такими стали основні теми засідання Ради регіональногорозвитку, яке сьогодні пройшло у Запоріжжі під головуванням очільника облдержадміністраціїКостянтина Бриля.
У роботі засідання взяли участь керівники Запорізької обласної ради,народні депутати України, очільники територіальних органів влади та місцевогосамоврядування, представники бізнесу і громадськості. Позицію фіскальної службирегіону представляли начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев та першийзаступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ВіталійМалий.
Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль підбивпідсумки децентралізації, наголосивши, що завдяки цим процесам територіїотримали реальні резерви для розвитку, формування і виконання стратегічнихпрограм. Губернатор підкреслив, що за останній час суттєво зросли доходибюджетів усіх рівнів, що дозволяє реалізовувати проекти, відбудовуватиінфраструктуру. Окремо він відзначив результати роботи Запорізької митниці ДФС,зазначивши, що додаткові суми від перевиконання плану з надходжень митнихплатежів дозволяють у повному обсязі проводити ремонтні роботи на автомобільнихдорогах державного значення.
Під час засідання були визначені основні вектори спільної роботи усіхдержавних структур області, місцевих органів влади, об'єднаних територіальнихгромад, зокрема, було акцентовано увагу на необхідності консолідації зусиль длявирішення найбільш гострих проблем регіону та подальшого розвитку.


За користування природними ресурсами запорізькіпідприємства сплатили майже 380 мільйонів гривень податків

Упродовж січня-жовтня поточного року підприємства-водокористувачі Запорізькогорегіону сплатили понад 200 мільйонів гривень плати за спеціальне використанняводи, що на 44,6 мільйона або на 29 відсотків більше, ніж торік.
Із загальної суми до державного бюджету надійшло 110 мільйонів, до місцевихскарбниць – 90 мільйонів.
Найбільші надходження забезпечили суб'єкти господарювання м. Енергодар –134,5 мільйона, м. Запоріжжя – більш ніж 40 мільйонів, м. Мелітополь,Мелітопольського та Веселівського районів – 1,4 мільйона, Василівського таМихайлівського районів – 920 тисяч.
Усього в Запорізькій області рентну плату за воду сплачують 875 первиннихводокористувачів.
Також за десять місяців підприємства добувної промисловості перерахували доскарбниць майже 180 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами, у томучислі 132,4 мільйона спрямовано до фонду держбюджету, 47,4 мільйона – домісцевих бюджетів.
Станом на початок листопада в регіоні зареєстровано понад 600 платниківрентної плати за користування надрами державного та місцевого значення.

 

Кращі платники податків Запорізького регіону отримали відзнаки

 

У Запоріжжі відзначили переможців Всеукраїнського рейтингу "Сумлінні платники податків", започаткованого ВГО"Асоціація платників податків України".

В урочистому засіданні взяли участь Президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація платників податків України" Грігол Катамадзе, голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, в.о.  начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук, начальник Запорізького управління Офісу ВПП ДФС Роман Афонов, керівництво Територіального відділення АППУ, представники громадських організацій та бізнес-спільнота.

Вітаючи переможців, Валерій Манько відзначив вагомий внесок запорізьких платників податків до бюджетів усіх рівнів – з початку року представники бізнесу забезпечили понад 12 мільярдів гривень податкових надходжень. Він підкреслив, що фіскальна служба області не змінює свої пріоритети щодо створення сприятливих умов для підтримки малого і середнього підприємництва, а також формування партнерських відносин на засадах законності, прозорості та порозуміння.

Під час заходу очільник облдержадміністрації вручив нагороди сумлінним платникам. Серед переможців обласного етапу конкурсу – три потужних підприємства регіону: ПАТ "Мотор-Січ", ПРАТ "Карлсберг Україна" та Державне підприємство "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О.Г.Івченка".

Також у ході зустрічі учасники обговорили актуальні питання, які сьогодні хвилюють запорізький бізнес, зокрема, реформування Територіальних органів ДФС, сервісне обслуговування платників податків, внесення змін до податкового законодавства, зокрема, щодо запровадження податку на виведений капітал.

 

Запорізька митниця протидіє ввезенню контрафакту

 

Одним із ефективних механізмів попередження порушень інтелектуальних прав є аналіз брендової продукції під час митного оформлення імпортних поставок. З початку року співробітники Запорізької митниці ДФС 125 разів призупиняли оформлення товарів, які внесені до реєстру об'єктів права інтелектуальної власності.

Найчастіше серед товарів, що поставлялися до регіону та які потенційно містили об’єкти права інтелектуальної власності, зустрічалися предмети одягу відомих світових брендів, транспортні засоби, сільськогосподарська техніка та запасні частини до неї, підшипники, автомобільні запчастини, електродвигуни, з'єднувачі, контактні елементи, електропровід, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, цифрова техніка, рукавички та інші.

Після отримання листів від осіб, уповноважених представляти інтереси власників прав на знаки для товарів і послуг та промислових зразків, митне оформлення поставок було завершено.

Крім того, до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності постійно включаються нові об'єкти, лише у жовтні внесено інформацію щодо 38 товарів торгових марок. Ознайомитися з реєстром можна на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/100237.html.

 

 

Можливість долучитися до реалізації безхазяйного майна

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області оголошує про проведення конкурсу і запрошує взяти участь підприємства та організації (юридичних осіб, незалежно від форми власності та податкової реєстрації на території України, що є платниками податку на додану вартість і можуть згідно із статутними документами здійснювати реалізацію майна шляхом проведення публічних(прилюдних) торгів (аукціонів) або через роздрібну торговельну мережу) для включення до Єдиного реєстру суб'єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави по Запорізькій області на 2019 рік.

Для участі у конкурсі суб'єкти господарювання-претенденти подають такі документи:

1) заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власного капіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки та/або електронної адреси в мережі Інтернет (контактні телефони тощо);

2) копію установчого документа, засвідчену суб'єктом господарювання (якщо суб'єкт господарювання на дату подачі документів перебуває у Єдиному реєстрі по Запорізькій області і протягом останнього року зміни до установчого документа не вносились, завірена копія установчого документа не надається);

3) копії ліцензій на право здійснення окремих видів господарської діяльності (за наявності);

4) довідку про власні складські приміщення або копію договору оренди складських приміщень у тому регіоні, де подається заява (по м. Запоріжжю та/або Запорізькій області);

5) копії документів, які підтверджують можливість проведення біржових торгів та аукціонів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі, власника біржового місця, брокерської контори);

6) баланс або фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва та звіт про фінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачі документів.

Зазначені документи приймаються за адресою ГУ ДФС у Запорізькій області: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166 (для першого засідання Конкурсної комісії документи приймаються до 05.12.2018 р.).

Перше засідання Конкурсної комісії з питання формування Єдиного реєстру на 2018 рік відбудеться не пізніше 20 грудня 2018 року у приміщенні ГУ ДФС у Запорізькій області (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166).

За додатковою інформацією з питань проведення конкурсу звертатися за телефонами ГУ ДФС у Запорізькій області: тел/факс (061) 219-05-68 або заадресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166.

 

Фахівці фіскальної служби легалізували працю понад семи тисяч запоріжців

 

З початку року під час заходів з легалізації праці у Запорізькій області було виявлено 7012 неоформлених громадян.

За результатами роботи фахівців фіскальної служби працівникам було виплачено офіційних доходів на загальну суму 26 мільйонів 105 тисяч гривень. Додаткові надходження до бюджетів та соціальних фондів склали 10,8 мільйона, у тому числі 5,7 мільйона гривень єдиного соціального внеску, 4,7 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 400 тисяч гривень військового збору.

Як зазначають спеціалісти ДФС області, найбільше порушень трудового законодавства з боку працедавців зафіксовано у сільському господарстві, торгівлі, наданні послуг, будівництві тощо.

Переважну більшість громадян було офіційно оформлено добровільно після роз'яснювальних та інших профілактичних заходів, які проводились фіскальною службою спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На даний час продовжується робота з керівниками підприємств і підприємцями щодо роз'яснення норм законодавства в частині оплати праці та справляння податків і зборів; надаються рекомендації по перегляду фонду оплати праці у відповідності до законодавчих вимог та недопущення виплат зарплат "у конвертах".

 

На Запоріжжі від погашення податкової заборгованості до бюджетів надійшло понад 158 мільйонів

 

З початку року запорізькі підприємства погасили перед бюджетами 158,2 мільйона гривень податкової заборгованості. Із загальної суми 95,7 мільйона надійшло до державного бюджету, 62,5 мільйона сплачено до місцевих скарбниць. Крім того, за десять місяців ліквідовано боргів з єдиного соціального внеску на суму  45,5 мільйона.

Серед основних джерел стягнення недоїмки – реалізація майна, яке знаходиться у податковій заставі. У результаті цих заходів до бюджетів залучено майже 11 мільйонів гривень. Завдяки процедурі розстрочення податкового боргу бюджет отримав 6,3 мільйона, 9,5 мільйона надійшло внаслідок стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення готівкових коштів. Від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, надходження склали 6,7мільйона, майже 2 мільйони гривень заборгованості погашено за винесеними  судовими рішеннями.

Також упродовж січня-жовтня 2018 року списано безнадійний податковий борг у сумі 164,5 мільйона, близько 100 мільйонів з яких – у зв'язку з ліквідацією боржників-банкрутів.

 

Зарплатні борги у Запорізькій області зменшились майже на 8 мільйонів

 

Підсумки роботи органів влади та контролюючих установ щодо погашення заборгованості та легалізації зарплат розглянули члени обласної комісії під час засідання у Запорізькій облдержадміністрації.

У заході, який відбувся під головуванням очільника Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, взяли участь прокурор Запорізької області Валерій Романов, заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук, керівники інших органів обласної влади, а також представники підприємств, які мають зарплатні борги.

На засіданні було зазначено, що загальна сума заборгованості з заробітної плати у регіоні скоротилась у жовтні майже на 8 мільйонів гривень або на 3,4 відсотка, і станом на початок листопада склала близько 225 мільйонів. При цьому більш ніж 86 відсотків від цієї суми припадає на підприємства державного сектору економіки.

Як повідомив Олег Матвійчук, з метою скорочення зарплатних боргів фіскальна служба області постійно аналізує діяльність суб'єктів господарювання, проводить  роз'яснювальну роботу з працедавцями, матеріали щодо окремих боржників передаються до органів державної виконавчої служби для стягнення боргів у примусовому порядку.

Під час обговорення комісія вивчила стан справ по кожному підприємству, де наявні факти несвоєчасних розрахунків з працівниками і бюджетом, у результаті було прийнято ряд рішень. Зокрема, спільна робота органів обласної влади, контролюючих та правоохоронних структур буде зосереджена на вжитті усіх можливих заходів впливу на суб'єктів господарської діяльності щодо погашення заборгованості та стабілізації ситуації у роботі цих підприємств.

 

Оновлено Державнийреєстр РРО

 

Наказом Державної фіскальної служби від 22.10.2018 №688  «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

В  Реєстр увійшло 165 моделей РРО.

Також Реєстр містить Перелік реєстраторів розрахункових операцій виключених з Державного реєстру в 2016 - 2018 роках, експлуатація яких не дозволяється (7 моделей).

З переліком РРО, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Державної фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html.

 

 

Оподаткування діяльності адвокатів: діалог фіскальноїслужби Запорізької області з експертами та громадськістю

 

За круглим столом представники фіскальної служби регіону разом із експертамита членами Громадської ради при ГУ ДФС Запорізької області розглядали питання оподаткування адвокатської діяльності.

Участь у обговоренні взяли заступники начальника фіскальної служби області Олег Матвійчук та Руслан Рачинський, керівний склад Громадської ради Світлана Проніна та Лариса Церетелі, голова Запорізької обласної організації Союзу юристів України Валерій Біленко, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Олена Дємєнєва, начальники структурних підрозділів фіскальної служби області та запорізькі адвокати.

У ході засідання представники фіскальної служби висловили офіційну позицію ДФС щодо оподаткування діяльності адвокатів, які зареєстровані підприємцями, сплати податків і єдиного соціального внеску, обліку доходів та складу витрат, а також припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи-підприємця.

Під час дискусії учасники обговорили й інші питання, які потребують вирішення, та висловили відповідні пропозиції.

За результатами зустрічі було вирішено ініціювати підготовку звернення до народних депутатів України щодо внесення змін до законодавства, яке регулює адвокатську діяльність та сплату єдиного соціального внеску.

 

 

 

Фінансові установи сплатили з внесків запорізьких вкладників понад 43,7 мільйона гривень податків

 

Оподаткування прибутків від банківських вкладів запоріжців дозволило поповнити бюджети на 43,7 мільйона гривень. Порівняно з минулим роком надходження податку на доходи фізосіб у вигляді процентів зросли на 2,5мільйона або на 6 відсотків.

У жовтні до державного бюджету сплачено 4,3 мільйона, що також на 6відсотків більше, ніж у жовтні 2017 року.

За десять місяців цього року найбільші відрахування до бюджету забезпечили фінансові установи м. Запоріжжя – 30,8 мільйона. Банки та кредитні спілки м.Бердянськ, Бердянського і Приморського районів перерахували понад 3,5 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського і Веселівського районів – майже 3,5 мільйона, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 1,6мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 1,4мільйона тощо.

Зазначимо, відповідно до ст. 170.4. Податкового кодексу України з процентів від депозитних банківських рахунків, вкладів у кредитних спілках тощо сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. При цьому інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників залишаються конфіденційними. Такі дані не вказуються у податковому розрахунку.

 

 

 

Запорізькі митники попередили спробу ввезення срібла за заниженою вартістю

 

Заниження реальної вартості коштовного товару під час митного оформлення викрили запорізькі митники.

Один із пасажирів авіарейсу зі Стамбулу під час проходження митного контролю подав декларацію, у якій вказав наявність у нього виробів зі срібла загальною вагою 1220 грамів та вартістю 538 доларів США. Для підтвердження фактурної вартості він надав інвойс.

Для визначення реальної вартості срібла воно було вилучено для проведення експертизи. Як з'ясувалося за її результатами, справжня вартість товару склала92710 гривень, що перевищує неоподатковану норму ввезення та підлягає оподаткуванню відповідно до ч.4 ст. 374 Митного кодексу України.

Таким чином, громадянин заявив неправдиві відомості та ухилився від сплати митних платежів на суму 19159 гривень.

 

 

На Запоріжжі за фактами ухилення від сплати податківслідчі фіскальної служби області розпочали 99 проваджень

 

У сфері економіки співробітники податкової міліції Запорізького регіону зпочатку року викрили 99 злочинів, половина з яких належить до категорії тяжких.За фактами ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірахрозпочато 37 кримінальних проваджень.

Усього слідчі Головного управління ДФС у Запорізькій області у поточномуроці розслідували 164 кримінальні провадження, з яких 97 – про тяжкі злочини,зокрема, 71 – за ухилення від сплати податків і зборів в особливо великихрозмірах.

За результатами слідства до суду направлено 26 кримінальних проваджень, 21з яких – із обвинувальним актом, п'ять – для звільнення від кримінальноївідповідальності, зокрема, три – у зв'язку з повним відшкодуванням завданихзбитків. Загалом до бюджету повернуто 14,2 мільйона гривень.

Також викрито два злочини за фактами легалізації доходів, одержанихзлочинним шляхом (ст. 209 КК України). Матеріали одного з проваджень зобвинувальним актом направлені до суду, на майно підозрюваного накладено арештна загальну суму 3,8 мільйона.

У сфері держзакупівель оперативники виявили шість випадків недотриманнязаконодавства (за ст.212, 191 КК України). У ході перевірок до бюджету стягнуто14 мільйонів.

У митній сфері викрито п'ять злочинів (за ст.212, 191 КК України).Загальний економічний ефект склав понад 76 мільйонів, у тому числі внаслідоквилучення предметів правопорушень, сплати штрафів, застосування конфіскації тадодаткових митних платежів.

 

 

У Запорізькій області власники майже 95 відсотківлегально ввезених автомобілів скористалися пільгами при розмитненні

 

У Запорізькій області у період з серпня 2016 року по 31 липня 2018 рокуввезено з-за кордону 907 легкових автівок. Власники 859 транспортних засобівскористалися пільгами при їх розмитненні.

Найбільш популярними марками серед імпортованих автостали Volkswagen (203), Renault (121), Nissan (76), Ford (65), Mercedes-Benz(63) та Skoda (50). Із загальної кількості 77 автомобілів мають електричний типдвигуна, 524 – дизельний, 297 – бензиновий тощо.

Під час митного оформлення транспортного засобу його власник надаєдомитного органу інвойс, що містить відомості щодо вартості автомобіля, у томучислі, якщо він був придбаний на інтернет-аукціоні. Розрахунок митної вартостіавто складається з вартості самого транспортного засобу, суми зборів (якщо такіпередбачені інтернет-аукціоном), вартості їх страхування (якщо здійснювалося)та перевезення (фрахту) до моменту перетинання ними митного кордону України.

При митному оформленні автівок та електромобілів громадяни можутьскористатися пільгами.

По-перше, до кінця цього року звільнені від оподаткування акцизним податкомта податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію Українитранспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

По-друге, до 31 грудня 2018 року знижено ставки акцизного податку налегкові автомобілі та інші моторні транспортні засоби, призначені дляперевезення людей, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночніавтомобілі, що були у використанні.

Однак, знижені ставки акцизного податку не застосовуються для легковихавтомобілів, якщо вони:

-        мають походження з країни, визнаної державою-окупантомзгідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню доУкраїни згідно із законодавством, або ввозяться з території такоїдержави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеноїтакою згідно із законом України;

-        вироблені до 1 січня 2010 року;

-        ввозяться на митну територію України особою для власноговикористання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни,поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських тацивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад одинлегковий автомобіль протягом календарного року.

Під час оформлення фахівці митниці ретельно перевіряють надану платникомінформацію, зіставляють дані та інші відомості, що дають право на преференції.Серед найбільш поширених випадків надання недостовірних відомостей, яківикористовують порушники під час розмитнення автомобілів – заниження реальноївартості автомобілів, оскільки мито та податок на додану вартість стягується увідсотках від вартості транспортних засобів; завищення року виготовленняавтомобілів, адже для транспортних засобів, виготовлених до 2010 року, діютьбільші ставки акцизного податку аніж для транспортних засобів, виготовленихпісля 1 січня 2010 року.

Аби уникнути штрафних санкцій, фахівці Запорізької митниці застерігаютьгромадян сумлінно виконувати норми законодавства.