Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Державна фіскальна служба інформує

 

Затверджено нові форми документів для платників акцизного податку

Наказом МФУ від 19.06.2019 №262затверджено:

- форму заяви про реєстраціюплатника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/абоакцизних складів;

- акцизну накладну форми"П";

- акцизну накладну форми"С";

- розрахунок коригування акцизноїнакладної форми "П";

- розрахунок коригування акцизноїнакладної форми "С";

- форму заявки на поповнення (коригування)залишку пального;

- форму заявки на поповнення(коригування) залишку спирту етилового;

- Порядок заповнення акцизноїнакладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення(коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишкуспирту етилового.

Наказ №262 "Про затвердженняформ заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального абоспирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахункукоригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишкупального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядкузаповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної,заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення(коригування) залишку спирту етилового" набирає чинності з дня йогоофіційного опублікування (опублікований в «Офіційний вісник України» 23.07.2019№55).

Особи, які ввозять на митнутериторію України або вивозять за межі митної території України пальне абоспирт етиловий, здійснюють реалізацію пального або спирту етилового та яківизначені платниками акцизного податку з реалізації пального або спиртуетилового, складають:

- акцизні накладні форми"П", розрахунки коригування акцизної накладної форми "П",заявки на поповнення (коригування) залишку пального - у разі реалізаціїпального;

- акцизні накладні форми"С", розрахунки коригування акцизної накладної форми "С",заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового - у разі реалізаціїспирту етилового.

Акцизна накладна, розрахуноккоригування акцизної накладної складаються та подаються до контролюючого органуна реєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних за допомогою засобівтелекомунікаційних систем в електронній формі.

Усі акцизні накладні, розрахунки коригування акцизної накладної підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

 

Мелітопольські та веселівські підприємства перерахували до бюджетів  майже 57 мільйонів гривень податку на прибуток

За шість місяців підприємства м. Мелітополя,Мелітопольського та Веселівського районів сплатили до бюджетів усіх рівнів 56мільйонів 880 тисяч гривень податку на прибуток. Про це повідомив начальникМелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський.

З загальної суми надходжень податку наприбуток 50 млн. 749 тис. грн. сплачено до державного бюджету та  6 млн. 131 тис. грн. - до місцевих бюджетів.

Суб’єкти господарювання, зареєстровані в м.Мелітополі, у першому півріччі сплатили з прибутків 40 млн. 680 тис. грн. додержавного бюджету та 4 млн. 869 тис. грн. – до місцевого, платникиМелітопольського району забезпечили надходження податку до держбюджету в сумі 9млн. 498 тис. грн. та 1 млн. 121 тис. грн. – до бюджетів місцевих громад,  веселівські підприємства сплатили 571 тис.грн. та 141 тис. грн. податку до державного та місцевих бюджетів відповідно.

Протягом червня 2019 року до бюджетівсплачено 1 млн. 826 тис. грн. податку на прибуток, з них 1 млн. 641 тис. грн. –до державного бюджету та 185 тис. грн. – до місцевих. Фактичні показникианалогічного періоду минулого року перевищено на 826 тис. гривень.

 

Місцеві бюджети Мелітопольського та Веселівського регіонів отримали понад 39 мільйонів гривень плати за землю

Власники та орендарі земельних ділянок м.Мелітополя, Мелітопольського та Веселівського районів за перше півріччя поповнилимісцеві бюджети на 39 млн. 464 тис. грн., з них 30 млн. 333тис. грн. сплаченоюридичними особами, 9 млн. 131 тис. грн. – фізичними. Як повідомив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський,скарбниці громад отримали плати за землю на 1 млн. 117 тис. грн. або на 2,9відс. більше, ніж торік.

За шість місяців землекористувачі м.Мелітополя перерахували до міського бюджету 26 млн. 230тис. грн., за землі Мелітопольського району сплачено 9 млн. 386 тис. грн., Веселівського району – 3млн. 848 тис. гривень.

У червні п.р. до місцевих бюджетів надійшло 6млн. 378 тис. грн. плати за землю.

 

Протягом 1 півріччя 2019 року платники Мелітопольщини та Веселівщини поповнили державну скарбницю більше ніж на 295 мільйонів

Протягом січня - червня 2019 року платники м.Мелітополя, Мелітопольського та Веселівського районів сплатили до державногобюджету 295 мільйонів 157 тисяч гривень, що на 3 млн. 870 тис. грн. перевищуєпоказник відповідного періоду минулого року. Про це повідомив начальникМелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський.

Так, впродовж шести місяців поточного рокуплатниками м. Мелітополя до державного бюджету спрямовано 212 млн. 730 тис.грн., Мелітопольського району –51 млн. 513 тис. грн., Веселівського району – 30млн. 914 тис. гривень.

Зокрема, у червні 2019 року державний бюджетпоповнився на 44 млн. 533 тис. грн., у т.ч. на 21 млн. 717 тис. грн. - зарахунок сплати податків і зборів платниками м. Мелітополя, 7 млн. 695 тис. грн.надійшло від платників Мелітопольського району та 4 млн. 120 тис. грн.спрямували до бюджету веселівські платники податків.

 

Для отримання податкової знижки річна податкова декларація про майновий стан і доходи подається до кінця року

До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, повинна мати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки,прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.

Для забезпечення правильності розрахунку сум,що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати до фіскального органу копії зазначених документів.

Зазначена норма передбачена п.п.166.1.2, п.п.166.2.1, п. 166.3 ст. 166; п. 176.1 «в» ст. 176 Податкового кодексу України.

 

Переглянути видані індивідуальні податкові консультації можна через електронний кабінет платника на порталі ДФС України

Індивідуальні податкові консультації реєструються в єдиній базі консультацій та розміщується на офіційному веб-сайті ДФС, без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.

Переглянути видані індивідуальні податкові консультації та їх статус можна через електронний кабінет платника на порталі ДФС України за посиланням  https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx.

Порядок надання податкових консультацій визначений ст. 52 Податковогокодексу України.

 

Допустили помилку у повідомленні про прийняття працівникана роботу. Як виправити?

 До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи,організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальнестрахування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

 Обов’язок з подання повідомлення поширюється виключно на трудові відносини(коли з працівником укладається трудовий договір).

Форма повідомлення про прийняття працівникана роботу затверджена  постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.

Пунктом 2 додатка до Постанови встановлено тип повідомлення:

 -"початкове" - подання інформації про прийняття працівника нароботу;

 - "скасовуюче" - подається у разі допущення помилки роботодавцемта необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника нароботу.

 У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін доповідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу"скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу"початкове" з правильними даними.

 Накладення штрафу за подання уточнюючої інформації про прийнятихпрацівників до фіскальних органів чинним законодавством не передбачено.

Від сплати земельного податку звільняються пенсіонери за віком


Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи;пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія ЗаконуУкраїни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичніособи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, уразі втрати годувальника тощо) не мають право на пільгу щодо сплати земельного податку.

Після досягненняпенсійного віку фізичні особи мають право на пільгу щодо сплати земельногоподатку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку закожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд(присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більшяк 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

 - для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

При цьому, допереліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільгизі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися зарахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Зазначена норма передбачена п. 281.1, п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексуУкраїни.

 

Запоріжці з депозитних відсотків сплатили 26,6 мільйона гривень податку

 На Запоріжжі з банківських відсотків депозитних рахунків за шість місяцівдо бюджету надійшло 26 мільйонів 614 тисяч гривень податку на доходи фізичнихосіб. Це на 440 тисяч або майже на 2 відсотки більше, ніж сплачено зааналогічний період минулого року.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькійобласті Валерій Манько, лише у червні до казни перераховано 4,7 мільйона, щоперевищує червневі надходження 2018 року на 276 тисяч або на 6,2 відсотка.

Найбільші суми з початку року забезпечили платники м. Запоріжжя – 18,5мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 2,4 мільйона, м.Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – майже два мільйони, м.Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – понадмільйон, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 867 тисяч,Вільнянського, Запорізького і Новомиколаївського районів – 581 тисячу тощо.

Нагадаємо, проценти з депозитів оподатковуються за ставкою 18 відсотків.Відповідальними за перерахування податку до бюджету є банківські установи,кредитні спілки та інші фінансові організації. Відповідно до ст. 170.4.Податкового кодексу України інформація про суми банківського рахунку, ощадногосертифіката або вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а такожвідомості про вкладників залишаються конфіденційними.

   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

На Запоріжжі викрито понад півсотні податкових злочинів

 Співробітники оперативних підрозділів фіскальної служби Запорізької областіцього року виявили 52 злочини у сфері економіки, 29 з яких належать докатегорії тяжких. За фактами ухилення від оподаткування в особливо великихрозмірах розпочато 20 кримінальних проваджень.

Із обвинувальним актом до суду направлено 13 матеріалів, а також ще три –для звільнення осіб від кримінальної відповідальності у зв'язку з повнимвідшкодуванням збитків.

У митній сфері оперативники викрили вісім злочинів, зокрема, три – за фактамиухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Додатково спрямованодо бюджету митних платежів на суму 11,5 мільйона гривень.

Під час проведення операцій "Рубіж" та "Бастіон"припинено діяльність міжрегіонального "центру мінімізації митнихплатежів". Загальний обсяг імпортних операцій, проведених черезпідприємства, які входили до центру, склав понад 78 мільйонів гривень.

У сфері державних закупівель співробітники податкової міліції виявили шістьзлочинів. За результатами здійснених перевірок до бюджету стягнуто 3,2мільйона.

У рамках операції "Акциз" із незаконного обігу вилучено товарівпідакцизної групи на загальну суму 28 мільйонів гривень. Згідно із судовимирішеннями конфісковано підакцизної продукції вартістю 2,2 мільйона.

 

Розчинник замість нафтопродуктів: "кмітливий" підприємець намагався зекономити на митних платежах

 Днями одне з приватних підприємств м. Дніпра ввезло з Білорусі в Україну товар вагою 22 тони. Під час митного оформлення на Запорізькій митниці продукцію було заявлено як "розчинник" за кодом УКТЗЕД 3814009090, заяким застосовується нульова ставка мита.

Зокрема, в документах зазначалося, що товар містить у своєму складі "дистилят газового конденсату 50-65%, ізопентанова фракція 25-39%, спирттехнічний 6-12%".

В ході проведення митного контролю співробітники Запорізької митниці ДФС відібрали зразки цієї продукції. Згідно з висновком Департаменту податкових та митнихекспертиз ДФС поставка виявилася іншою, а саме: "рідина, що складається знафтопродуктів більше 70%, в якості основного складового є"ізо-бутанол", що повністю суперечить заявленому хімічному складу. Таким чином товар повинен класифікуватися за кодом УКТЗЕД 2710129000, де застосовується ставка мита 6 відсотків – акцизний податок складає 213,5 EUR за1 тисячу літрів.

За даним фактом фахівці Запорізької митниці ДФС склали протокол пропорушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Вартість вилученої продукції буде встановлено додатково.

 

У Запоріжжі ліквідовано два підпільні цехи з розливу елітного алкоголю

 Співробітники податкової міліції фіскальної служби Запорізької області спільно з працівниками Управління захисту економіки в Запорізькій області департаменту захисту економіки Національної поліції України під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області ліквідували два підпільні цехи, які спеціалізувалися на виготовленні алкогольного фальсифікату під назвами відомих брендів.

У рамках проведення операції "Акциз-2019" та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст. 204 КК України встановлено групу осіб, які організували незаконне виробництво алкогольної продукції та її подальший збут через мережу підконтрольних їм торгівельних об’єктів, а також з використанням створених акаунтів у різних мобільних додатках.

За результатами обшуків, проведених у місцях виготовлення, зберігання та реалізації фальсифікату, а також в транспортному засобі, який використовувався для його перевезення, виявлено та вилучено понад 200 літрів спирту, понад 500 літрів фальсифікованих алкогольних напоїв у фасуванні "Bag in box",обладнання для виготовлення сурогату.

Наразі слідство триває.

 

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ –ПІДПРИЄМЦІВ!

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України від07.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язковедержавне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464-VI) платниками єдиноговнеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощенусистему оподаткування. Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону            2464-VI платник єдиного внескузобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати ісплачувати єдиний внесок.

 З01.01.2017 року якщо платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному роціабо окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базунарахування, але не більше максимально величини бази нарахування єдиноговнеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бутименшою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 ч.1 ст. 7 Закону №2464-VI в редакції Закону № 1774). Базова ставка ЄСВ дорівнює 22 відсоткам.

Згідно з ч. 12 ст. 9 Закону № 2464-VI єдинийвнесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

При цьому варто зазначити, що звільняютьсявід сплати єдиного внеску за себе фізичні особи – підприємці, у тому числі ті,які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони отримують пенсію за вікомабо є особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію абосоціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключноза умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державногосоціального страхування.

Звертаємоувагу, що несплата єдиного внеску можлива виключно після внесення до єдиногодержавного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадськихформувань відомостей про припинення фізичної особи-підприємця!

Платникам, зареєстрованим в мелітопольськомууправлінні ДФС у Запорізькій області, для припиненняфізичної особи-підприємця необхідно:

-     звернутисьдо центрів надання адміністративних послуг (м. Мелітополь, вул. Івана алексєєва,буд.5,  або вул. Чернишевського, буд.26;смт. Веселе, вул. Центральна, буд.136)

 або

-    занаявності електронного цифрового підпису подати документи в електронномувигляді до: он-лайн будинок юстиції (https://online.minjust.gov.ua)або порталу державних послуг (https://igov.gov.ua)

 

До уваги фізичних осіб! 

Дізнайтесь, хто і як повинен сплачувати податок нанерухоме майно у 2019 році

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується заоб’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі за їх частки.

Обчислення суми податку з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, якіперебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом замісцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Податкове повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжніреквізити органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єктівжитлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) фізичнійособі - платнику податку фіскальним органом за місцем його податкової адреси(місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним)періодом (роком).

Фізичні особи у 2019 році сплачують податок на нерухоме майно за базовийподатковий (звітний) період - 2018 рік із застосуванням минулорічних ставок іпільг.

У 2019 році податок буде нараховуватись з урахуванням мінімальної зарплатиу розмірі 3723 грн., встановленої на 2018 рік.

Для фізичних осіб база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в томучислі їх часток, що перебувають у власності, зменшується:

- для квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (уразі одночасного перебування у власності квартир та будинків) – на 180 кв.метрів.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської радиабо ради об'єднаних територіальних громад, у розмірі, що не перевищує 1,5%розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітногороку, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Тобто, ставки та пільги залежать від рішень, встановлених місцевими радамина кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості.

Рішення про ставки та пільги зі сплати податку розміщуються на сайтахмісцевих рад.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м.Запоріжжя  визначені Рішенням Запорізькоїміської ради від 28.01.2015 №5 (зі змінами, внесеними рішеннями від 30.06.15№5, від 26.02.16 №30, від 25.08.16 №50, від 21.12.2016 №49).

У м. Запоріжжя ставка податку для об'єктів житлової нерухомості складає -1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (у 2019 році - 37,23 грн.).

Ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, які розташовані по пр.Соборному - 0,5% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.метр (у 2019 році - 18,62 грн.).

Ставка податку для решти об’єктів нежитлової нерухомості - 0,25% розмірумінімальної заробітної плати за 1 кв. метр (у 2019 році - 9,31 грн.).

Згідно рішення Запорізької міської ради, якщо у власності фізичної особи перебуваєквартира або квартири, загальна площа яких не перевищує 120 кв. метрів, топодаток не сплачується.

При перевищенні цієї граничної межі (120 кв. м) податок не сплачується лишез 60 кв. метрів (пільга згідно Податкового кодексу), залишок метражу оподатковуєтьсяза ставкою – 37,23 грн.

Якщо фізична особа володіє будинком чи кількома будинками, загальна площаяких не перевищує 250 кв. метрів, податок також не сплачується. Але у разіперевищення зазначеної граничної межі, сплата не здійснюється з 120 кв. метрів(пільга, визначена Податковим кодексом), проте решта площі підлягаєоподаткуванню за ставкою 37,23 грн.

Власники різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їхчасток, не сплачують податок із загальної площі не більше 370 кв. метрів. Віншому випадку на 180 кв. метрів поширюється пільга, а за квадратні метри позатакою межею сплачується податок за ставкою 37,23 грн.

Крім того, додатково оподатковуються об'єкти житлової нерухомості, площаяких перевищує 300 кв. метрів для квартир і 500 кв. метрів для житлових будинків у сумі  25 тис. грн. за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).

Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якоїперевищую пільгову, то фіскальним органом обчислюється сума податку та надсилаєтьсяподаткове повідомлення-рішення.

Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку тавідповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особіфіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня2019 року.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта нерухомості протягом 60днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскальногооргану за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними,підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів,зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку іфіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

 Попереднє податковеповідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянкивизначено ст. 266 Податкового кодексу України

 

Мелітопольські та веселівські платники перерахували  для підтримки української армії понад 26 мільйонів

За 6 місяців 2019року мелітопольські та веселівські платники податків сплатили до державної казни 26,6 мільйона гривень військового збору. Про це повідомив начальник Мелітопольського управління Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський. Він зазначив, що порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 3,8 мільйона або на 17,6 відсотка.

У червні поточного року для підтримки армії перераховано 5,3 мільйона гривень. Порівняно з червнем минулого року надходження збільшились на 12,6 відс. або на 578,0 тис.гривень.

Нагадаємо, ставкавійськового збору становить 1,5 відсотка. Він сплачується з отриманих доходів,які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб відповідно до статті 168Податкового кодексу України. Зокрема, це заробітна плата, іноземні доходи, сумивинагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правовогодоговору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати таінші.

 

Фахівці Запорізької митниці ДФС викрили 100 митних правопорушень

У першому півріччі вході проведення аналітично-пошукових заходів запорізькі митники виявили 100фактів недотримання митного законодавства. Загальна сума збитків, завданих врезультаті адміністративних правопорушень, склала майже 51 мільйон гривень.

Стосовно громадян тасуб’єктів зовнішньоекономічної діяльності заведені справи про порушення митних правил.  На даний час співробітники митниці розглянули 36 справ, за результатом яких на правопорушників накладені штрафи на суму 2,5 мільйона гривень.

Разом з тим, засічень-червень судові органи розглянули 32 справи про порушення митних правил та винесли постанови про конфіскацію предметів правопорушення на суму майже 1,5мільйона гривень. Також було застосовано майже 6 мільйонів гривень штрафних санкцій.

 

Запорізькі виробники молочної продукції ухилились від сплати 7,2 млн грн податків

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області у рамках проведення операції "Рубіж" викрили злочин за фактом ухилення відсплати податків в особливо великих розмірах. «Ухилянтами» виявились службові особи одного з підприємств Запорізького регіону, яке є виробником та постачальником молочної продукції на території України та за її межами.

Правоохоронці встановили, що протягом 2016-2018 років службові особи зазначеного підприємства з метою заниження податкових зобов’язань відображали у звітності недостовірні відомості щодо операцій з фіктивними підприємствами. В результаті вони ухилились від сплати податків на суму понад 7,2 мільйона гривень.

У рамках кримінального провадження співробітники податкової міліції під процесуальним керівництвом прокуратури області провели обшуки, за результатом яких вилучено докази порушення вимог податкового законодавства. На теперішній час триває досудове розслідування.

 

"Врожай-2019": запорізькі аграрії добровільнооформили 1187 працівників

В ході проведення заходу "Врожай-2019" на Запоріжжі до робітників, які офіційно працюють у сільському господарстві, додалося 1187 громадян. Адже після роз'яснювальної роботи, яку провели фахівці фіскальної служби регіону з роботодавцями, останні добровільно оформили трудові відносини зі своїми працівниками.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, цим робітникам нараховано 5,6 мільйона гривень доходів,з яких до бюджетів надійшло 2 мільйони 313 тисяч гривень єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Крім того, 1619 найманим працівникам було збільшено розмір заробітної плати та легалізовано 1,9 мільйона гривень доходу. З цієї суми додаткові находження склали 758 тисяч гривень ЄСВ, ПДФО та військового збору.

Як зазначив керівник фіскальної служби області, захід "Врожай-2019" спрямований на детінізацію агросектора. Зокрема, у зоні контролю податківців –дотримання суб'єктами господарювання агропромислового комплексу податкового законодавства, питання легалізації праці та заробітних плат, оформлення та цільового використання земельних ділянок, своєчасної сплати податків і зборів,залучення до державної реєстрації та декларування громадян, які отримують доходи від обробітку земель та реалізації врожаю тощо.

 

Бюджети Запорізької області отримали 2,7 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб

За перше півріччя запорізькі платники спрямували до місцевих бюджетів 2 мільярди 762 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб (без данихвеликих підприємств, які зареєстровані в Запорізькому управлінні Офісу ВППДФС).

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькійобласті Валерій Манько, рівень сплати у порівнянні з минулим роком збільшивсямайже на 18 відсотків. Додатково скарбниці отримали 420 мільйонів.

Керівник фіскального відомства області зазначив, що зростання надходженьПДФО зафіксовано на всіх територіях регіону. Зокрема, до міської казни м.Запоріжжя надійшов 1 мільярд 263 мільйони, що на 124 мільйони більше, ніжторік. До бюджетів м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського таВеликобілозерського районів перераховано 374 мільйони (+ 103,5 мільйона), м.Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 293,7 мільйона (+ 58,3мільйона), м. Бердянськ, Бердянського і Приморського районів – 203,4 мільйона(+ 28,5 мільйона), Василівського та Михайлівського районів – 157,8 мільйона (+33,5 мільйона) тощо.

Валерій Манько також повідомив, що в середньому кожного місяця запоріжцісплачують до бюджету близько 614 мільйонів гривень ПДФО, це на 93 мільйонибільше показника 2018 року.

Бюджетоутворюючими галузями зі сплати податку є державне управління таоборона (21 відсоток у загальних надходження), постачання електроенергії, газу,пари та кондиційованого повітря (12 відсотків) та переробна промисловість (11відсотків).

Усього в Запорізькій області налічується 45,7 тисячі платників податку надоходи фізосіб, з яких 16,4 тисячі – суб'єкти господарювання-юридичні особи,29,3 тисячі – фізичні особи.

 

Перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб,якщо дохід нараховується, але не виплачується

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід накористь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичнихосіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючиставку податку 18% та ставку військового збору 1,5%.

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але невиплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягаєутриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджетуподатковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом для місячногоподаткового періоду.

Такий термін для перерахування податку визначається з урахуваннямдесятиденного строку від фактичної дати останнього дня подання декларації завідповідний період, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцемнарахування доходу.

Зазначена норма передбачена п.п. 168.1.1 та п.п. 168.1.5 ст. 168Податкового кодексу.

 

Сплата єдиного внеску підприємцями на загальній системі  оподаткування

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальнестрахування (ЄСВ) є приватні підприємці, в тому числі підприємці – платникиєдиного податку.

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, зобов’язанісплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, щонастає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, здійснюютьобчислення єдиного внеску за календарний рік до 10 лютого наступного року напідставі даних річної податкової декларації.

При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується єдиний внесок,враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід (прибуток).

Базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначенийу податковій декларації, поділений на кількість календарних місяців, протягомяких він отриманий. До зазначеної суми з урахування максимальної величини базинарахування ЄСВ застосовується ставка у розмірі 22%.

У разі якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі абоокремому місяці звітного кварталу, то такий платник зобов’язаний визначити базунарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страховоговнеску на місяць (в 2019 році – 918,06 грн.)

Зазначена норма передбачена п. 4 частини першої ст. 4, абзац третій частинивосьмої ст. 9 Закону України від 08.07. 2010 №2464-VI «Про збір та облікєдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».