Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Селищний голова взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку

20 березня селищний голова Петро Кіяшко взяв участь у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України, яке відбулось у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).

Крім того, учасниками засідання також стали керівництво Кабінету Міністрів, Верховної Ради та представники місцевої влади.

Під час заходу Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості продовження реформи децентралізації і зазначив, що місцеві бюджети зросли з 69 млрд гривень в 2014 році до 147 млрд минулого року і цього року мають вийти на показник в 170 млрд – зростання в 2,5 рази.

«Частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни також збільшилася і впритул наблизилася до 50%, чого ніколи не було за всю історію України.

Отже, доходи місцевих бюджетів розширювалися випереджуючими темпами щодо росту доходів державного бюджету. І останнє підвищення мінімальної заробітної платні вдвічі, до 3200 гривень, зіграло тут важливу роль і колосальну вигоду отримали теж місцеві бюджети», - підкреслив Петро Порошенко.

При цьому він наголосив, що місцеве самоврядування отримало такий колосальний ресурс і його потрібно активно і ефективно використовувати, але «це не означає, що ніхто не буде цікавитися і контролювати ефективне використання цих грошей».

«Не треба погоджувати це з Києвом, саме в цьому був сенс запровадження децентралізації. Але тримати їх на депозитних рахунках, маючи не відремонтовані дороги, не побудовані школи, не відновлені дитячі садки, вуличне освітлення, не маючи реальних кроків для того, щоб кожна громада відчула реальні кроки 2,5 кратного збільшення місцевих бюджетів – це теж неприйнятно. Наголошую – на що конкретно, вирішуйте самі, але люди повинні бачити, де нову дорогу, де сучасне освітлення, а де, вибачте, і сміттєзвалище… Гроші для цього є», - підкреслив Президент.

 

За матеріалами прес-служби Преидента України« повернутися до списку новин