Цей день в історії: 20 травня

1844р. – народився Микола Мурашко, український живописець і педагог.

Всесвітній день метрології - міжнародне професійне свято метрологів, яке святкується 20 травня. В цей день в 1875 році представниками сімнадцяти країн була підписана Метрична Конвенція, яка визначає основу для глобального співробітництва в метрології і в її промисловому, комерційному та соціальному застосуванні. Початкова мета Метричної Конвенції - забезпечення єдності вимірювань в усьому світу - як і раніше важлива сьогодні.

День банківських працівників -  професійне свято України. Відзначається щорічно 20 травня.

Свято встановлено в  Україні «…ураховуючи важливу роль банківської системи та значний внесок працівників цієї галузі в розвиток економіки держави та забезпечення фінансової стабільності…» згідно з Указом Президента України «Про День банківських працівників» від 6 березня 2004р. № 316/2004.

Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.

Травматологія — мати всіх хірургічних спеціальностей, один з найдавніших розділів клінічної медицини, історія якого налічує багато століть. З початку зародження цивілізації і до сьогодні людство страждає від поранень і каліцтв. Саме готовність лікарів-травматологів прийти на допомогу зберігає життя і здоров’я у випадку банальної необережності чи спланованих пошкоджень.