Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Делегація Веселівської ОТГ стала учасником конференції «Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання»

24 лютого 2017 р в Українському домі (м. Київ) Інститутом громадського суспільства була організована широкомасштабна Конференція «Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання», у якій взяли участь представники Веселівської селищної територіальної громади у складі: Стогній Р.О. – секретар ради, Дундук О.С. – начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету, Нестеренко Л.М. – голова комісії з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, директор КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступеня №2».

Захід пройшов пройшов за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), фонду «Відродження», проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні».

Усі панельні дискусії були присвячені новому для України терміну «Розумне зростання», який сьогодні базується на розумній спеціалізації, розумному просторовому плануванні та ощадливому використанні всіх  ресурсів.

Публічно обговорювалися питання: «Об’єднані територіальні громади – нові повноваження, ресурси, можливості», «Освітня та медична реформи у нових громадах: можливості чи ризики?», «Гармонізація законодавства у сфері освіти, охорони здоров’я, захисту навколишнього середовища», «Ефективності міжнародної донорської допомоги».

Перед делегатами Конференції з конструктивною промовою виступили прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, керівник Програм співробітництва, представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот, спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Ради Європи Даніель Попеску; Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Генадій Зубко, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, експерт Ради Європи Джон Джексон та інші.

Під час конференції було оприлюднено Декларацію про розумне зростання. Головним творцем зазначеної декларації є директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, один з ідеологів децентралізації Анатолій Ткачук.

На конференції було обговорено чимало питань важливих для громад, зокрема щодо квотування державного фонду регіонального розвитку введеного депутатами при голосуванні за бюджет 2017.

 Раїса Стогній,

секретар Веселівської селищної ради

Повна відеоверсія конференції

 « повернутися до списку новин