Година пізнання історії: «Козацтво – слава України, це гордість наша всенародна»

Дата: 12.10.2017 18:07

Є Батьківщина лиш одна,

Це наша славна Україна.

Не забувай Шевченка спів

Про горду славу козаків,

Не забувай, що ти – дитина.

Землі, що зветься Україна!

Про Україну, рідний край

Ти завжди пам’ятай.

14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва (згідно Указу Президента України від 7 серпня 1999р.). Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.

Свято Покрова Пречистої Богородиці з давніх давен зміцнювало в душах козаків надію на опіку і заступництво Матері Бога Живого.

День Покрова, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків, з загальними трапезами.

11 жовтня Веселівська селищна бібліотека для дітей провела годину пізнання історії: «Козацтво – слава України, це гордість наша всенародна» у  Веселівській різнопрофільній гімназії для учнів 9-Б класу, разом з шкільним бібліотекарем Куцак О.С.

Для учнів було підготовлено документальний фільм «Історія Українського козацтва» і задані питання на які вони мали змогу відповісти.

І. С.Крівчік бібліотекар

селищної бібліотеки для дітей