🔸 39-та річниця Чорнобильської катастрофи 🔸
26 квітня 1986 року назавжди залишиться трагічною сторінкою в історії України та всього людства. Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС став однією з найбільших техногенних катастроф XX століття. Причини — фатальні помилки, недосконалість конструкції реактора та злочинна байдужість радянського керівництва, яке намагалося приховати сам факт аварії, а згодом — і справжні масштаби трагедії.
Мільйони людей зазнали впливу радіації, десятки тисяч були змушені залишити рідні домівки, а наслідки цієї катастрофи відчутні й досі — через майже чотири десятиліття.
Сьогодні ми схиляємо голови у шані перед подвигом ліквідаторів — мужніх людей, які ціною власного життя й здоров’я зупинили розповсюдження небезпеки, врятували світ від ще більшої біди.
З особливою вдячністю згадуємо й нинішніх захисників України, а також героїчних працівників ЧАЕС, які у 2022 році, в умовах тимчасової окупації станції військами рф, зробили все, аби не допустити повторення ядерної трагедії.
Парадокс сучасності: у XXI столітті, в епоху високих технологій і глобальної взаємозалежності, світ знову живе під загрозою ядерного шантажу з боку терористичного режиму росії. Та український народ вже 11 років гідно чинить опір агресору. Щодня наші воїни, наші громадяни, усі ми — стоїмо на захисті не лише своєї свободи, а й безпеки всього світу.
Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих. Дякуємо тим, хто продовжує боротися за життя.
🕯 Чорнобиль — це біль, це пам’ять, і це — застереження.