Спалах кору в Україні: єдина відповідь — вакцинація
В Україні триває спалах кору — одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік в Україні зафіксували 4 782 випадки захворювання на кір.
Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низький рівень охоплення щепленнями. У 2016 році менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.
Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за цей час вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі. Рівень планової вакцинації проти кору в Україні протягом 2017 року зріс більше ніж удвічі порівняно з 2016 роком. Якщо говорити про планову вакцинацію, то за 12 місяців 2017 року було вакциновано проти кору відповідно до національного календаря щеплень 93,38% дітей одного року життя та 90,7% дітей віком 6 років. На тлі покращення ситуації з вакцинацією проти кору, паротиту і краснухи непокоїть рівень охоплення вакцинацією від інших інфекцій.
МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей та ревакцинацію для дорослих від дифтерії. Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою ризик смерті залишається на рівні до 20%. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень — вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).
КЗОЗ «Веселівський ЦПМСД»
Веселівської селищної рад