290 років від дня народження П’єра Огюстена де Бомарше

Дата: 24.01.2022 16:29

Фото без описуП'єр-Огюстен Карон де БОМАРШЕ (1732-1799) — видатний французький драматург, музикант, активний громадський діяч, за життям якого можна знімати історичний серіал.

Вершиною літературної творчості П’єра-Оґюстена Карона де Бомарше стали комедії “Севільський цирульник” і “Одруження Фігаро”. Головний персонаж обох комедій, пройдисвіт і балакун Фігаро, за жодних обставин і негараздів не втрачає самовладання та доброго настрою.

Ці твори  стали кульмінацією в еволюції французького театру ХVІII ст. і поклали початок новому жанру — політичній комедії.

Вони мали неймовірний вплив на маси, адже автор у сатирично-гумористичній манері відверто засудив суспільні закони, притаманні його добі. Динамічність дії, чудова словесна гра і майстерно закручені інтриги стали запорукою популярності комедій Бомарше в усі часи.

Творчість талановитого комедіографа залишається популярною нині.