25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Дата: 26.11.2021 13:28

Фото без опису17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.

Фахівцями із соціальної роботи відділення соціальної роботи КУ «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради було проведено профілактичні бесіди на дану тему з жінками із сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Було актуалізовано знання осіб щодо ознак насилля, причин та способів протидії. Спеціалісти зазначили, що дуже важливо, щоб кожен усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Було підкреслено, що окрім фізичного та сексуального насилля, є такі види, які частіше всього приховуються та замовчуються. Йде мова про психологічне та економічне насилля.

Від насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Жінкам було надано буклети з узагальненою інформацією з даної теми та представлено основні правила поведінки у ситуації, якщо вони опинилися жертвами насилля:

- якщо ви отримали травму у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати;

- фіксуйте побої на фото або відео;

- погрози і тиск записуйте на диктофон.

Для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, в Запорізькій області створені та діють центри соціально-психологічної допомоги, основними завданнями яких є надання невідкладної комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних, юридичних послуг) особам, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Якщо Ви опинилися у ситуації насилля, звертайтеся за такими телефонними номерами:

- в екстреній ситуації дзвонити в поліцію;

- КУ «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради: (06136) 2-11-54;

- звернутися до мобільних бригад психологічної допомоги 0-800-500-335;

- звернутися в організацію з протидії насильства в сім'ї (Ла Страда) – 116 123;

- за необхідності - звернутися за медичною допомогою;

- пройти лікування, яке відбувається лише за згодою пацієнта або його законного представника;

- національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного);

- Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 100.