«Толерантність врятує світ»

Дата: 18.11.2021 11:55

Фото без опису«Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи,

плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного:

навчитися жити на землі, як люди».

(Б. Шоу)

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Кожна людина має право жити в мирі та зберігати свою індивідуальності.У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов у КЗ «Веселівська ЗОШ I – III ступенів №1 Веселівської селищної ради» для учнів 5-11 класів було проведено тренінгові заняття « Толерантність врятує світ».

На заняттях діти створювали асоціативний ряд до кожної літери слова «толерантність»,називаючи рису характеру притаманну доброзичливій людині, дивилися мультфільм «про толерантність»,який дав можливість учням зрозуміти,що ми ВСІ РІЗНІ, але ми ВСІ РІВНІ. Учні пройшли  тестування «Чи вмієте ви бути терплячими», створювали квітку толерантності, виконували вправу «комплімент»,яка  дала змогу зрозуміти наскільки радісно отримувати добрі та  лагідні слова від оточуючих. Також учні створювали Дерево толерантності, яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства.  Заняття були насичені  та різноманітні. Учні приймали активну участь у заході.

Ми впевнені, що терпимості,шанобливості та делікатності потрібно вчитися з малечку. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто «такими як усі», поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Прес-центр школи.