14 жовтня – День Українського козацтва

Дата: 11.10.2021 14:41

Історія України — це тисячолітня історія українського народу. Вона бере коріння з глибокої давнини. І не знати її, не шанувати її, просто неможливо. Бо тоді ми втратимо своє ім'я — український народ.     І зовсім не дивно, що в Україні є таке свято - День українського козацтва. Адже саме козаки "написали” сторінки славної історії України.

Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

Козацтво відіграло у становленні нашої держави роль, історичне значення котрої важко переоцінити. Тому й ставлення до козаків особливе – з повагою та любов'ю, бо вони – символ мужності, честі, людської і національної гідності.

До цієї дати у Веселівській селищній бібліотеці оформлена  книжкова виставка «Лине слава козацька з далеких віків».

На виставці  представлені видання, які висвітлюють історію козацтва та його славетних представників, традиції та звичаї Запорізької Січі.

Пропонуємо Вам, шановні користувачі, взяти участь у онлайн – вікторині «Що ви знаєте про українське козацтво» за посиланням