Той, хто чесно сплачує податки – закладає фундамент стабільності та розвитку

Дата: 09.08.2021 14:36

Фото без описуСтабільність та розвиток громади - ось таке завдання поставили мешканці під час передвиборчих зустрічей восени 2020 року. Шлях до виконання цих завдань є складним та тернистим через економічну нестабільність, постійні карантинні обмеження та брак коштів. І селищна рада, як орган, що покликаний перш за все захищати інтереси своїх виборців, докладає усіх зусиль, аби виконати свої обов'язки. Незмінними помічниками у цьому є платники податків.

Структура надходжень податків від платників по

Веселівській селищній раді

Бюджетні установи

26,9%

Сільськогосподарські підприємства

22,2%

Інші підприємства

15,8%

Фізичні особи-підприємці

12,3%

Фермерські господарства

11,8%

Фізичні особи

11,0%

100,0%

Аналіз податкових надходжень за січень - червень 2021 року показав, що до місцевого  бюджету  Веселівської  селищної  територіальної  громади   надійшло

28 104,3 тис. грн.,

Основними бюджетоутворюючими платниками податків є бюджетні установи громади. Так, 39 бюджетних установ сплатили за І півріччя 2021 року  7 557,4 тис. грн.  Найбільшими  платниками є:

1. КП "Веселівська БЛІЛ ім. О. М. Колісника" - 1001,8 тис. грн..;
  2. КЗ «Веселівська різнопрофільна гімназія» - 659,0 тис. грн..;
  3. КЗ «Веселівська ЗОШ I-III ступенів №1» - 614,2 тис. грн.;
  4. Веселівська селищна рада - 607,0 тис. грн.;
  5. Веселівський комунальний опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів №2   -  479,7 тис. грн.;
  6. ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей» - 364,1 тис. грн.

У той самий час, на утримання сфери охорони здоров'я Веселівською громадою було використано 2027,0 тис. грн.

Наша громада є аграрною територією, тому сільськогосподарські підприємства займають друге місце у структурі платників податків.

За І півріччя 2021 року 12 сільськогосподарськими підприємствами Веселівської громади сплачено до бюджету 6 247,5 тис. грн. Найбільшими платниками є:

1)  ТОВ «СВК Фрунзе» (керівник - Волков С.Г.) - 2574,4 тис. грн..;

2)  ДП «СГ підприємство ДКВС України №8» (керівник Фурса О.Є.) - 1692,2 тис. грн..;

3)  СФГ «Руслан»   (керівник – Васьковський Р.А.) -   680,2 тис. грн.;

4)  ТОВ «Ентузіаст» ( керівник – Мельник М.М.) -  465,1 тис. грн.;

5)  ТОВ «Газ Інвест» ( керівник – Стешенко О.Є.) -  223,3 тис. грн..;

6)  ТОВ «Агрофірма «Славутич» ( керівник – Полковников В.М.) -  155,6 тис. грн..

Фермерські господарства Веселівщини дбають про власний добробут та й про чесну сплату податків не забувають.  Разом  85 фермерських господарств  сплатили  3 314,8 тис. грн. до загальної скарбнички. Найбільшими платниками є:

1. ФГ «Лідер» ( керівник - Романько В.І.) - 542,6 тис. грн.;
  2. ФГ «Лучисте -2А»( керівник - Ларченко І.О.) - 480,5 тис. грн..;
  3. ФГ «Обрій» ( керівник - Василенко В.І.) - 182,1 тис грн.;
  4. ФГ «Сіва»( керівник - Бут О.В.) -  97,0 тис. грн..;
  5. ФГ «Господар-07»( керівник - Сподаренко Г.О.) - 101,8 тис. грн..;
  6. ФГ «Еталон - 2005» ( керівник - Брегеда О.П.) - 96,2 тис. грн..

За кошти сплачені аграріями, Веселівська селищна рада змогла забезпечити  дітей громади якісними освітніми послугами, гідним харчуванням та цікавим дозвіллям у дитячих навчальних закладах.

Не варто забувати і про те, що на території громади успішно функціонують 77  інших  підприємств, порядність яких виражена у наданні робочих місць населенню, піднятті інвестиційної привабливості території, та чесній сплаті податків. Так, надходження від них за І півріччя 2021 року склали 4 449,1 тис. грн. Найбільшими платниками є:

1. ТДВ «Веселівський молокозавод» керівник – Сміт Г.П.) - 825,8 тис.грн.;
  2. Філія «Веселівський райавтодор» (керівник – Левицький В.О.) - 400,1 тис.грн.;
  3. ТОВ «Солар Парк Підгородне» (керівник – Гордєєв Ю.А.) - 357,6 тис.грн.;
  4. ТДВ «Веселівський елеватор» (керівник – Кучерков С.Г.) - 345,9 тис.грн.;
  5. ТОВ «Торгівельна компанія «Економ плюс»(керівник – Коляда С.В.) - 322,5 тис.грн.;
  6. ТОВ «Хімічні авіаційні технології» (керівник – Яригін В.М. ) - 155,8 тис.грн.

Ці кошти посприяли зміцненню/оновленню матеріально-технічної бази КУ "Культурно-мистецький центр", ПКЗ "Дитячо-юнацька спортивна школа", ПКЗ "Дитяча мистецька школа", розвитку талантів та здібностей веселівців.

Талановиті та рішучі мешканці Веселівської громади будують власний бізнес, розвивають  малі  підприємства та  найголовніше - мають совість, тому і сплачують податки до місцевої скарбнички. Так, на території громади зареєстровано 397 фізичних осіб - підприємців, які за І та ІІ квартал 2021 року сплатили  3 455,5тис. грн.   Найбільшими  платниками є:

1. ФОП Гордєєва В.О.       - 228,5 тис. грн.;
  2. ФОП Ларіонов М.А.      - 109,8 тис.грн.;
  3. ФОП Нефьодова У.Ю.  - 107,5 тис. грн.;
  4. ФОП Райко Д.А.            -  95,7 тис. грн.;
  5. ФОП Косарєв О.О.        -  84,2 тис. грн.;
  6. ФОП Богомолова Я.А.  -  61,0 тис. грн..

І кошти ці не були витрачені марно! Більше 200 людей похилого віку були охоплені увагою, піклуванням, турботою та різноманітними послугами КУ "Центр соціальних послуг" Веселівської селищної ради.

Найголовнішим скарбом завжди були і є люди. Кожен свідомий мешканець громади, чесно сплачуючи податки, робить свій власний внесок у розвиток території. За І півріччя 2021 року  3 080,0 тис. грн. до бюджету надійшло саме від фізичних осіб.

Завдяки цим коштам  будуються тротуарні доріжки, ремонтується дорожнє покриття та встановлюються ліхтарі вуличного освітлення. Адже безпека руху у нашій громаді - це запорука довгого та щасливого життя наших мешканців.

Можна багато дискутувати на тему: хто і що повинен робити для нас. Але висновок може зробити кожен. Спільними зусиллями, чесною працею, прозорою сплатою податків – ми розбудовуємо наш рідний Веселівський край!

Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих органів                                                     Л.КОСТЮК