Запорізька область, Мелітопольський район

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ

Дата: 30.07.2021 13:46
Кількість переглядів: 81

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Найбільш вразливі до торгівлі людьми категорії населення:

- жінки у віці 18-30 років, у першу чергу незаміжні (вразливі до сексуальної експлуатації);

- чоловіки у віці 25-35 років, у першу чергу одружені (вразливі до трудової експлуатації);

- діти у віці 13-18 років, у першу чергу дівчатка з неповних та реструктурованих сімей (коли один із батьків нерідний).

Фахівцями із соціальної роботи відділення соціальної роботи КУ «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради була проведена вулична акція на тему: «Як не стати жертвою торгівлі людьми». Фахівці в людних місцях смт. Веселого (біля Центрального ринку, поблизу торгівельних комплексів та банків) спілкувалися з мешканцями Веселівської громади: розповідали їм про передумови виникнення явища торгівлі людьми, найбільш вразливих до цього явища верств населення та інформували щодо структур, до яких можна звернутися у разі виникнення загрози торгівлі людьми. Серед веселівців та гостей селища було розповсюджено 34 інформаційні буклети та наліпки з даного питання.

Разом з поліцейськими офіцерами громади Черненко Іллєю та Тітовим Олексієм для дітей завідуючий відділення соціальної роботи Нудьга Юлія та фахівець із соціальної роботи Серська Марина організували перегляд фільму з даної тематики, після чого роздали їм наліпки з телефонним номером, на який можна зателефонувати, якщо вони стануть свідком ситуації торгівлі людьми.

Якщо ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, звертайтесь:

- на Національну гарячу лінію з питань міграції та протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (0 800 505 501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів; 527 - безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life);

- до Національної поліції (за тел.. 102), до Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області або до дільничних офіцерів громади;

- до комунальної установи «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради (адреса: смт. Веселе, вул. Центральна, 162).