ДО УВАГИ БДЖОЛЯРІВ!

Дата: 27.05.2021 07:30

Фото без описуВідповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р за №280/35902), затверджено оновлений порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, порядок та її реєстрації, інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

Порядок реєстрації пасіки у відповідності до вищезазначеного Наказу:

1) Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування.

2) Реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (далі - паспорт пасіки) територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

3) Реєстрація пасіки проводиться за заявою про реєстрацію пасіки  власника пасіки або уповноваженої ним особи в день звернення.

4) До заяви додається засвідчена заявником копія паспорта пасіки.

5) Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.

6)  У разі припинення діяльності пасіки її власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформує про це орган місцевого самоврядування, де зареєстровано пасіку.

7) У разі перевезення (кочівлі) пасіки на адміністративну територію іншого органу місцевого самоврядування власник пасіки або уповноважена ним особа інформує про це вказані органи самоврядування.

Інформація повинна бути надана засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше ніж за два календарних дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію.

Власник пасіки або уповноважена ним особа надає  відповідні відомості, а також повідомляє про:

місце запланованого розташування пасіки (адреса або кадастровий номер земельної ділянки);

час запланованого прибуття та виїзду (дата початку і закінчення перевезення (кочівлі) пасіки);

кількість бджолиних сімей під час перевезення (кочівлі) пасіки;

контактну інформацію власника пасіки або уповноваженої ним особи (номер телефону, адресу електронної пошти).

У разі якщо інформація була надана лише телефоном, не пізніше наступного робочого дня після прибуття на місце кочівлі власник пасіки або уповноважена ним особа надає органу місцевого самоврядування, на адміністративну територію якого перевезено пасіку, електронне (підписане електронним цифровим підписом) або письмове повідомлення-підтвердження про прибуття.

Орган місцевого самоврядування вносить подану власником пасіки або уповноваженою ним особою інформацію до журналу обліку пасік.

Для реєстрації пасіки просимо звертатися до відділу агропромислового комплексу, екології та навколишнього середовища Веселівської селищної ради Запорізької області (вул. Центральна, 136 ; ІІ поверх кабінет № 33).

Крім того, з метою з’ясування причин і встановлення обставин, що призвели до загибелі бджіл створено постійно діючу комісію  з встановлення факту отруєння бджіл на території Веселівської селищної територіальної громади Запорізької області  (рішення виконавчого комітету Веселівської селищної ради від 25.05.2021 № 70  «Про створення постійно діючої комісії з встановлення факту отруєння бджіл на території Веселівської селищної територіальної громади Запорізької області, затвердження її персонального складу та Положення»).

АЛГОРИТМ ДІЙ У ВИПАДКУ ВИНИКНЕННЯ ОТРУЄННЯ

Фото без описуФото без описуВласник пасіки                  Звернення до Веселівської селищної ради

Фото без опису                            Розслідування із складанням Акту та відбором зразків

Фото без описуЛабораторія (дослідження відібраних зразків)