Дата: 25.03.2021 16:45

Фото без опису23 березня 2021 року відбувся ІІІ відкритий освітньо-науковий форум за міжнародною участю «Класична наука для Нової української школи», який проходив на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, метою якого була актуалізація науково-методичного супроводу викладання класичних наук у контексті оновлення Державного стандарту базової середньої освіти. У форумі взяли участь головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту та заступники керівників з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти  громади.

З вітальними словами на адресу учасників форуму звернулись заступник Міністра освіти і науки України Віра РОГОВА, президент Національної академії педагогічних наук України  Василь КРЕМЕНЬ, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан ШИХАНОВ, заступник міського голови м. Мелітополя Михайло СЕМІКІН.

Цікави були доповіді ректора Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького професора Анатолія СОЛОНЕНКА, академіка-секретаря відділення вищої освіти НАПН України, професора Петра САУХА, закордонних партнерів: керівниці освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні Оксани РОМИ, засновниці некомерційної організації «Inclusive Practices» (Грузія) Анастасії МАТВІЄВСЬКОЇ, керівника українсько-фінського проекту «Навчаємося разом» Арто ВААХТОКАРІ,  начальниці Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області Ірини ЩЕРБАК, завідувачки кафедри психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, доцента Наталі ФАЛЬКО.

Змістовною та актуальною була доповідь члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України Петра САУХА, який розглянув проблеми балансування класичної і некласичної моделей освіти.

Заступник Міністра освіти і науки України Віра РОГОВА разом з начальником головного управління позашкільної та інклюзивної освіти  Тетяною СИМОНЕНКОголовним спеціалістом відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти  Світланою ФІЦАЙЛО провели робочу нараду з керівниками закладів загальної середньої освіти м. Мелітополя та об’єднаних територіальних громад Мелітопольського району з питань реформування середньої ланки освіти в Україні.

Під час наради значна увага була приділена підходам до складання освітніх програм та навчального плану для 5-9 класів Нової української школи за новим Державним стандартом освіти: визначення кількості годин на вивчення тієї чи іншої галузі, предметів та інтегрованих курсів, знаходження резервів для додаткових годин, дотримання загального обсягу навчального навантаження тощо. Також розглядалися проблемні питання інклюзивної освіти.

Директор Державної служби якості Тетяна ОЗЕРОВА  звернула увагу учасників заходу на необхідність здійснення самооцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах освіти, для їх подальшого  вдосконалення.

Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – вчителів, учнів, адміністрацій та батьків – той напрямок, який допоможе досягти якісних результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя.

У результаті робочої наради перед освітніми закладами постали нові завдання, а саме: забезпечення якісної освіти в умовах впровадження нового Державного стандарту базової освіти.