Булінг: «Не мовчи, дій – інакше зацькують»

Дата: 22.03.2021 08:24

Фото без описуЯкщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною.  Сааді

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування - це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

Запобігання та профілактика випадків шкільного насильства є найважливішим завданням педагогів та психологів, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до низки руйнівних наслідків, а саме:

• педагогічних наслідків: шкільна дезадаптація, академічна неуспішність;
  • психологічних наслідків: психологічні розлади, закріплення в свідомості негативних уявлень про себе, зниження самооцінки, порушення соціалізації, соціальна дезадаптація;
  • медичних наслідків: травматизація або суїцид.

Булінг – це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або колективу щодо іншої. Це цькування, постійний фізичний і психологічний тиск.

З учнями 5- 6 класів КЗ «Веселівська Загальноосвітня школа  І-ІІІ ст..№1 Веселівської селищної ради» було проведено  тренінг «Стоп Булінг», на якому була розглянута проблема насильства. Діти обговорювали,як почуваються,ті кого обзивають і цькують однолітки; відчули себе у ролі жертви (агресора,спостерігачів),розробляли стратегії боротьби з булінгом; вчилися,як опановувати свої негативні емоції; обговорювали, до кого звернутися у разі боулінгу.

Булінг – це ситуація, яка може статися з кожним. Головне – не бути байдужим, ні батькам, ні однокласникам.

Якщо ви стали жертвою булінгу, Ви можете звернутися на гарячу лінію і отримати підтримку спеціалістів.

Дитяча лінія 116111 або 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335