Безсмертна дочка Прометея

Дата: 25.02.2021 11:51

Фото без описуДо митців, що пережили свій час, а їхні твори збагатили скарбницю духовної культури, належить талановита майстриня художнього слова Леся Українка.

Цього року ми відзначаємо знаменну дату – 150-річчя від дня її народження. Цій пам’ятній даті було присвячено літературний вечір  «Безсмертна дочка Прометея», проведений для одинадцятикласників Веселівської різнопрофільної гімназії  селищною бібліотекою.

Учні багато цікавого дізнались про життя Лесі Українки. У виконанні Романенко Поліни, Атаманчук Вероніки, Папазян Вікторії та Бєляєвої Карини прозвучали безсмертні поезії Лесі.

Справжню атмосферу свята створювали відеокліпи пісень «Тиша навкруги», « Не дивися на місяць весною», мелодія «К Элизе».

Розповідь  про поетесу доповнили презентації про кохання Лесі та про вшанування її пам’яті. Також учні змогли ознайомитись з книжковою виставкою, яка була присвячена поетесі.

Ім’я великої Лесі Українки високо підноситься на п’єдесталі величі людського духу. Її полум’яне слово цілеспрямоване в майбутнє і сьогодні стоїть на сторожі правди і свободи.

Вовік преславна будеш, Українко,

Чарівна Лесю, сильна духом жінко,

Провіснице світанків голубих.

Крізь років плин і весен вирування,

Крізь днів новітніх буйне квітування

В серцях нащадків голос твій не стих.

Т.Кожевнікова

бібліотекар Веселівської селищної бібліотеки