Рятувальники попереджають про зимові небезпеки!
Жодна негода чи попередження Служби порятунку не спиняють громадян, котрі прагнуть «гострих» відчуттів. І йдеться не лише про заклики рятувальників дбати про пожежну безпеку у побуті, з огляду на збільшення кількість пожеж у житловому секторі країни, а й про застереження не вирушати на водойми. Як наслідок по Україні – 5 випадків утоплення упродовж одного лише понеділка 25 січня. Ще сімох людей, на щастя, вдалося врятувати. Зокрема, у Запорізькій області минулої доби було врятовано двох людей: одного рибалку витягли з води на Каховському водосховищі у Василівському районі, а другого - на річці Дніпро у Заводському районі Запоріжжя. Чоловіки вийшли на кригу у період відлиги, коли температура повітря вдень сягала позначки до +8 тепла! І поки одні рятувальники пірнають за рибалками, інші продираються крізь сніг у пошуках чергових підкорювачів українських вершин
Пам’ятайте, що жодна рибина не варта життя, у період відлиги та плюсової температури повітря на кригу виходити НЕ МОЖНА!
Дотримуйтесь простих правил і у разі надзвичайної події обов’язково повідомляйте рятувальників за номером «101».
Начальник Веселівського районного сектору
ГУ ДСНС України у Запорізькій області О. БАША
Вогнеборці нагадують громадянам правила безпечного обігріву помешкань
У період опалювального сезону, традиційно, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. До цього призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж, тощо. У більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян.
Адже слідкувати за правильною роботою котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи це — обов’язок саме мешканців будинків.
Так, в зимовий період кількість пожеж, що виникає у житловому секторі може досягати більше 150 випадків на добу, а гинуть на них десятки людей.
Тож, аби запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:
впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;
біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;
печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;
не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;
не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку;
не паліть у ліжку.
Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Начальник Веселівського районного сектору
ГУ ДСНС України у Запорізькій області О. БАША