Місячник безпеки в КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2»
Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується.
Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Тому, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставив сьогодні перед собою колектив КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів№2».
На виконання розпорядження селищного голови від 16.11.2020 №282 «Про проведення місячника безпеки життєдіяльності в 2020 році в закладах освіти громади в режимі онлайн», з метою запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є діти та підлітки, а також закріплення знань, умінь і навичок, отриманих під час вивчення шкільного курсу «Основи здоров’я» та відпрацювання дій дітей у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж, з 15 листопада 2020 року в КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» розпочався Місячник безпеки життєдіяльності, у рамках якого проведена змістовна і творча робота.
З 24 листопада по 4 грудня навчальний заклад працював в дистанційному режимі. Тому 23 листопада класні керівники підготували пам’ятки «Безпека. Сам вдома» та провели відповідні бесіди з учнями класу із обов’язковим записом до журналу. Заступник директора з виховної роботи надала посилання для перегляду відео вдома «Корисні підказки. Сам удома», «Що таке ВІЛ?» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом).
Класними керівниками проведено комплекс бесід з учнями з питань попередження дитячого травматизму та нещасних випадків: «Дії людини під час витоку газу. Отруєння чадним газом. Надання першої допомоги», «Правила поведінки на кризі. Надання допомоги потерпілому на воді взимку», «Поняття про джерела струму. Дії електричного струму на людину», «Права та обов’язки пішохода», «Правила безпеки при переході через залізничні колії, перебуванні на пасажирських платформах і в потягах», «Правила експлуатації нагрівальних приладів, електричних пристроїв», «Правильне харчування», «Профілактика грипу та ГРВІ». Бесіди мають практичну спрямованість, з урахуванням психології сприймання дітьми навчального матеріалу у різних формах (ділові ігри, ситуативні завдання, круглий стіл, диспут тощо).
У 2020-2021 навчальному році школи працюють в умовах адаптивного карантину. Тому особлива увага приділялася заходам щодо профілактики короновірусу COVID-19:
- акцію «Чисті руки» проведено медично сестрою з учнями 2-3 класів;
- перегляд відеороликів «Важливість носити маску», «Коронавірус: профілактика інфікування і поширення» в режимі онлайн під час дистаційного навчання;
- класними керівниками спільно з медичною сестрою розроблено пам’ятки для батьків та учнів «Профілактика короновірусу».
До Місячника безпеки були залучені й батьки учнів. Вони разом зі своіми дітьми малювали вдома малюнки, виготовляли цікаві поробки:
- дидактична гра «Найрозумніший» (Яркова Т., 7 клас);
- дидактична гра «Пригоди у лісі» (Ревуцький М., 6 клас);
- бісероплетіння «Недбалість туристів» (Корнійчук В., 6 клас);
- вірш «Горів Чорнобильський ліс» (Дядюшина Є., 6 клас);
- «Бережіть ліс» (Журомський А., 2-Б);
- «Чарівне полум’я» (Артім А., Коротиш В., 5 клас);
- «Не грайся з сірниками» (Носенко Д., 1-А);
- «Рятунок потопаючого» (Крупинська В., 9 клас);
- малюнок «Рятівник» (Качурець Х., 2-Б клас);
- «Пожежний щит» (Вітюк М., 2-Б);
- витинанка «Вогняний кін» (Строжевська М., 2-Б);
- «Безпека на вулиці» (Неверець М, 2-Б клас);
- «Веселий світлофор» (Шевцов Н., 1-А);
- Малюнок «Пекельна праця» (Коротиш А., 11 клас);
- «Перехрестя» (Бурцева М., 1-А клас);
- «Пожежна машина» (Коробов О., 1-А клас);
- Вірш «В лісовій школі» (Проценко М., 7 клас);
- листівка (комп’ютерна графіка) «Бережіть ліс від пожеж» (Долгополова Л., 8 клас);
- листівка (комп’ютерна графіка) «Відпочиваємо – про безпеку не забуваємо» (Заворотня О., 8 клас).
Увесь виготовлений ними матеріал надано до Головного управління ДСНС м.Запоріжжя.
Також були поновлені загальношкільні та класні інформаційні куточки з безпеки життєдіяльності. Протягом місячника адміністрацією школи було проведено огляд стану безпеки навчання та праці в навчальних кабінетах, майстернях, спортивній залі, їдальні; проведено огляд будівлі та території навчального закладу на відповідність їх вимогам нормативних актів з безпеки життєдіяльності; переглянуто ряд інструкцій з охорони праці.
Заходи, які були проведені, дали змогу дітям одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей.