Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Місячник безпеки в КДНЗ "Казка"

Дата: 14.12.2020 16:01
Кількість переглядів: 487

Фото без описуСьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

     Далеко не всі дорослі знають найпростіші правила пожежної безпеки. Але всі без винятку батьки відчувають занепокоєння за життя та здоров'я дітей. Тому наш обов'язок - всіма можливими способами уникнути загрози  для життя та здоров’я вихованців та колективу дошкільного закладу

     Під час підготовки до «Місячника знань пожежної безпеки» у КДНЗ №3 «Казка» проведено ряд заходів:

  • перевірено  стан пожежних щитів та пожежного обладнання;
  • перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
  • оформлено куточки «Вогонь – друг, вогонь - ворог» в кожній віковій групі;
  •  підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Будь обережним з вогнем!».

    Тому можна зробити висновок, що дошкільний заклад  укомплектовано вогнегасниками. На кожному поверсі  присутні плани приміщень зі схемами евакуації. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі , а також кухонних плит і системи вентиляції.

     Народна мудрість говорить: ”Посієш звичку – пожнеш характер”. Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.

Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність,  розваги в окремих групах, конкурси малюнку, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

Вихователі, під час бесід, підвели дітей до висновку, що пожежне господарство просто необхідне для мешканців міст, сіл для того, щоб вони жили у безпеці. Тому пожежні автомобілі повинні бути завжди в порядку, готові щосекунди до виїзду на місце пригоди, а пожежники завжди мають бути готові до боротьби з вогнем.

Щоденно проводились бесіди, обговорення ситуацій, ігри-тренінги, ігри-драматизації, сюжетно-рольові ігри, дослідницька та практичні діяльність.     Вихователі підготували ширми, рекомендації, поради для батьків, проводились різні види просвітницької роботи з питань безпеки життєдіяльності дитини.

     Також проводилися дидактичні ігри: "Виклик пожежної безпеки" (дала дітям знання про виклик пожежників та їх працю, закріпили номер 101), "Сірник друг – сірник ворог" (ознайомлювали дітей з властивостями сірника, уточнювали знання дітей про небезпечні ситуації і правила поведінки з сірниками), "Що зайве?" (уточнювали знання дітей про найпростіші прилади для пожежогасіння)

     Всі діти старшого дошкільного віку, без винятку знають номер телефонів пожежної частини (101), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертанням з ними.

Педагоги піклуються про те, щоб перед вихованцями розкрився зміст дії, її ціль та засоби рішення, і по можливості пропонувати дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань. Вихователі та спеціалісти дуже ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли правила, чого не слід робити.

Вихователі середньої групи підготували та провели розвагу за мотивами м/ф «Маша та Ведмідь». Під час участі в розвазі діти переймаються настроєм героїв, відповідали на запитання, вчилися оцінювати вчинки, роз­різняти добро і зло. Тож саме у такій казковій формі найкраще розповідати дошкільняткам про небезпеку вогню.

Разом з батьками діти вдома підготували малюнки та аплікації з даної теми для виставки «Безпека в моєму житті» та участі в обласному конкурсі дитячих малюнків та плакатів на тему «ДСНС – очима дітей», «Обери життя».

Заходи,  які були проведені під час місячника пожежної безпеки дали змогу дітям, батькам та педагогам одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до здоров’я свого та оточуючих людей, а також дошкільнята засвоїли основні правила пожежної безпеки та запам’ятали номер служби порятунку 101.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь