Родом із пісні До річниці з дня народження поета-пісняра Миколи Сингаївського

Дата: 13.11.2020 11:30

Фото без опису12 листопада 2020 року виповнюється 84 роки від дня народження українського поета, автора  пісні  «Чорнобривці» Миколи Сингаївського (1936 — 2013).

Миколу Федоровича за його ніжні ліричні поезії прийнято називати поліським соловейком.

Перу Миколи Сингаївського належить понад сорок поетичних збірок, половина з яких написана для дітей. Творчий доробок поета був належно оцінений: за збірки «З березнем по землі» та «Архіпелаг» був удостоєний обласної літературної премії ім. О.Бойченка; за збірки «Вогневиця» і «Поступ» – звання лауреата республіканської премії ім. М.Островського. У 1990 р. він став лауреатом літературної премії ім. Лесі Українки за поетичні твори для дітей.

Поезія Миколи Сингаївського – це суцільна пісня. Деякі поезії Миколи Сингаївського, покладені на музику, виконуються як народні пісні: «В краю дитинства», «Синові в дорогу», «Тополина земля», «Полісяночка», «Безсмертник», «Ромашки», «Колискова матері», «Зоряна», «Перша пісня життя», а «Чорнобривці», «Жменька рідної землі» стали одними з улюблених народом пісень.

Микола Федорович Сингаївський — лауреат Республіканської премії імені М. Островського (1972). У 1990 році він став лауреатом премії імені Лесі Українки за поетичні твори для дітей.

Помер 22 лютого 2013 року.