Хортиця. Заповідник серед міста

Дата: 17.09.2020 16:11

Фото без опису55 років тому, 18 вересня 1965 року,  острів Хортиця було оголошено Державним історико-культурним заповідником.

Хортиця є унікальним природним та історичним комплексом, завдяки чому острів визнано одним з Семи чудес України.

Хортиця – місце унікальне, овіяне легендами, міфами і переказами різних епох. Тут піднімаються на земну поверхню граніти, вік яких перевищує 2,5 мільярда років, саме тут знаходяться кургани – ровесники єгипетських пірамід і стародавні храми – кромлехи. Це місце сили, куди тисячі людей приходять підзарядиться життєвою енергією, а «Запорозька Січ» - символ епохи козацької вольниці, військової доблесті і самобутності українського народу.

Широкі степи, невеличкі ліси, неймовірні краєвиди та багата історія - саме це приваблює не лише тисячі туристів, а й численних кінорежисерів на острові Хортиця.

Хортиця "засвітилася" у фільмах не раз. Серед найвідоміших: "Я – Хортиця", "Запорізька Січ" та "Дума про Тараса Бульбу".

Бібліограф Веселівської селищної бібліотеки

Нестеренко Н.