16 вересня - Міжнародний день захисту озонового шару

16 вересня Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем захисту озонового шару.

Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про підписання Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолету на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.

Життя на Землі було б зовсім іншим, якби її не захищав тонкий триміліметровий озоновий шар.

Якщо озоновий шар зникне, то життя, якщо і збережеться, то тільки глибоко під водою в Світовому океані або під землею.

Виснаження озонового шару призводить до збільшення кількості УФ випромінювання, що досягає Землі. Це, в свою чергу, має згубні наслідки для живих організмів.

Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе на землі від згубної дії ультрафіолетового випромінювання сонця, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.

Бібліотекар дитячої бібліотеки                                                  Крівчік І.С.