Семінар «Децентралізація управління освітою»

12 березня У Запорізькому центрі місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону України,  відбувся семінар-тренінг «Децентралізація управління освітою» для представників ОТГ, у якому взяли участь і представники нашої громади.

Крім фінансових аспектів децентралізації системи освіти велику увагу в ході семінару було приділено необхідності і можливостям забезпечення доступною, якісною освітою дітей з особливими потребами, а також можливостям підвищення рівня освіти, що надається дітям в сільській місцевості. Також представники громад  ознайомилися з методами формування ефективної системи освіти  в ОТГ, нюансами законодавства та можливостями, які  надає процес  децентралізації.

- До експертів Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування часто звертаються представники громад з питань освіти. Ця тема є дуже актуальною, тому було проведено черговий семінар, спираючись на ті питання, з якими стикаються освітяни, - зауважив директор Центру Олександр Свістун.
- Реформа освіти торкається кожної громади. У сільській місцевості до цього періоду не було досвіду управління освітою - цим займалася районна влада. На сьогодні ці повноваження перейшли безпосередньо на місця. Ви маєте навчитися ефективно управляти, вирішувати організаційні та фінансові питання, - пояснила Тетяна Озерова, директор Департаменту освіти і науки. - Ми реагуємо на всі звернення, допомагаємо порадами, інформаційно.