Зустріч Ветеранів праці

Дата: 14.03.2016 16:19

ЗУСТРІЧ   ВЕТЕРАНІВ   ПРАЦІ

Фото без опису

2 березня відбулася зустріч  ветеранів праці  тваринницької галузі  району: зоотехніків, ветеринарних лікарів, завідуючих ферм, спеціалістів,бригадирів  які своєю працею, знаннями, досвідом створювали і розвивали тваринництво в усіх сільгосппідприємствах , займались виробництвом  м'яса, молока, вирощували птицю, займались  розведенням  кролівництва, звіроводства. Навіть уявити не можна було жодного господарства в районі без тваринництва.В сільгоспілприємствах працювало 22 молочно-товарні ферми, 18 свиноферм, ферми по вирощуванню молодняку КРС.

В   тваринництві працювало більше 3 тисяч працівників.  Ця галузь вимагала до себе постійної щоденної уваги . Робота тваринників досить не легка і напружена. Але й свою віддачу вона віддавала сповна.

Тваринництво  давало роботу більше половини працівників господарств, забезпечувало продуктами харчування соціальну сферу: школи, дитячі садочки, їдальні, а головне- забезпечувало продовольчий достаток району і країни.

Учасників зустрічі тепло вітали від управління агропромислового розвитку- головні зоотехніки - Тівіков В.П., Івахненко О.А. , начальник управління ветеринарної медицини  Слободянюк В.П., директор Веселівської ветлікарні  Тріпак М.П.,голова райкому профспілки працівників АПК  Кривошеєва К.В.

Фото без описуВетерани згадували про свою роботу, досягнення, про своїх колег, адже більшість трудового життя віддано роботі в тваринництві.

Своїми   спогадами  ділились   головні зоотехніки Бабаніна Л.В.,Василишина О.В.,Вінніченко В.М.,Макаренко Л.С.,Юрченко Н.П.,Клюєва Т.П., , зоотехнік Мелітопольського міжрайонного об'єднання Міщенко Є.А.

Вагомий вклад  в роботу галузі вносила і вносить ветеринарна медицина. І спогади і теплі побажання колегам були у виступах ветеринарних лікарів  Купчинського М.П., Палія В.О., Баши А.М.,Гостіщева В.І., Ващенко В.В.,Бахіра А.М.,Нєвєдрової М.К.

Гордістю району  є колишні завідуючі молочно-товарних ферм. Майже 50 років пропрацювала в СВК ім..Фрунзе Свіщевська О.С. Під її керівництвом МТФ одержувала самі високі надої молока в районі. Органіщук В.С.- найкраща доярка районуі завідуюча МТФ колгоспу і КСП «Родіна».Нагороджена Орденом Леніна,Орденом Трудового Червоного прапора, медалю «За трудову доблесть», 3 медалями ВДНГ. Майже 35 років працював доярем та завідуючим МТФ радгоспу «Білорецький» Балабінський С.А..

Фото без опису

Молочно-товарні ферми досягали високих результатів у роботі. Так, в 1990 році 11 ферм надоїли більше 3х тисяч кг. молока від корови, 15 доярок надоїли більше 4х тисяч кг.

Значних успіхів  в 70-ті роки район досягав в розвитку птахівництва, кролівництва та звіроводства. Про це згадував у своєму виступі Кобак О.У.-директор   міжгосподарського підприємства по виробництву мяса птиці.В ті роки підприємство вирощувало  100 тисяч курей-несушок, 80 тисяч кролів, 30 тисяч  нутрій. Добовий збір яєць-96 тисяч  штук.

Тепло вітали кращу свинарку ДПДГ «Соцземлеробство» Мартовицьку А.П.. За найвищі результати в роботі вона представляла молодь району на зїзді ВЛКСМ.

В цей день згадали про тих спеціалістів, хто вже пішов з життя, але пам'ять про них є в серцях колег.

На жаль , історія розвитку сільського господарства в країні і районі круто змінилась. Сьгодні тваринництво утримується тільки в 6 підприємствах. Самий найвищий надій молока за 2015 рік одержали тваринники ТОВ «Ентузіаст»-3667 літрів від корови, а доярка цього господарства  Михайлюк С.М. надоїла по 3802 кг, що є найкращим результатом в районі.

Всі присутні були дуже вдячні організаторам зустрічі та  колективу кафе ТОВ «СВК Фрунзе» за відмінне обслуговування.

Кривошеєва К.В.