Оздоровлення дітей у літній період у КДНЗ № 3 «Казка»

Дата: 24.06.2016 16:16

Сяйвом сонця все залито,

В нас гостює справжнє літо

Кольорове та яскраве,

Запашне, смішне, цікаве!

Літо є найсприятливішим періодом для зміцнення здоров`я, загартування та всебічного розвитку дітей. Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи нашого дошкільного закладу, тому колективом дитсадка поставлено важливу мету: створити умови для забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності.  А для того, щоб дитяче дозвілля  було змістовним, веселим та цікавим протягом оздоровчого періоду всі працівники дошкільного закладу спрямували свої зусилля на розв`язання важливих завдань. Зокрема:

* дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних та психічних навантажень і відпочинку. Забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі. Відповідну тривалість сну для дітей відповідної категорії;

* проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм враховуючи індивідуальні особливості кожної дитини;

* забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;

* організовувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.

Фото без опису Влітку природа надає багато можливостей для розвитку, загартування і загального зміцнення організму дошкільника. Вихователями КДНЗ №3 «Казка» проводяться спеціальні загартувальні процедури (проведення фізичних занять босоніж, коригуючі вправи після денного сну, ходіння по «доріжках здоров`я», щоденні фізкультурні заняття на свіжому повітрі тощо), обтирання рукавичкою, обливання ніг,загартування сонячними променями. При загартуванні повітрям забезпечується в групах повітряно-тепловий режим, дотримуються графіки провітрювання, денний сон проводиться в умовах доступу свіжого повітря в спальні. Щоб урізноманітнити літнє дозвілля нашої малечі, працівниками закладу  проведено бесіди: «Що нам літо принесло?», «Про художників», «Про народну іграшку», «Лагідне слово душу гріє»; спортивні свята: «День захисту дітей», «У гості літо завітало», «Ігри патріотів», «Малі Олімпійські ігри»; експериментально-пошукова діяльність: досліди з водою і повітрям – «Бульбашки»,  «Тоне , чи ні»,  «Хризантема», «Як швидше вилити воду із пляшки»; праця на городі, майданчику, у квітнику, допомога молодшим дітям; піші переходи, розваги: «Веселі старти лісових мешканців», «Кличемо друзів у танок», «Козацькому роду нема переводу», «День української кухні», «Літні народні обряди»; конкурсами: «Маленькі архітектори» (будови з піску), «Юні художники» (малюнки на асфальті), «Голосисті соловейки»; цікаві лялькові вистави, концерти, вікторини: «У світі казок», «Впізнай казкового героя», «Відгадаємо пісні з мультфільмів», «Знай, люби, бережи»; драматизації казок за програмою згідно з віком дітей (за творами В.О.Сухомлинського). Діти садочка, взявши участь у вищезазначених заходах, отримали безліч позитивних емоцій, нових вражень та знань.

Фото без опису Ефективністю оздоровчої роботи КДНЗ №3 «Казка» визначається правильно спрямована робота з батьками з даного питання. Під час консультацій, через оформлення батьківських куточків, папок – пересувок вихователі інформують родини про їх вплив на формування фізичного здоров`я дітей. До відома батьків представлені напрямки формування культури здоров`я  у дитячому садку, як саме і коли здійснюються оздоровчі заходи.

Країна і батьки довірили нам найдорожче – дітей. Піклування про зміцнення їхнього здоров`я є одним з найважливіших наших посадових і громадянських обов`язків.

Вихователь-методист Бірюкова О.Є.