Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Участь у семінарі-тренінгу

26 лютого Департаментом соціального захисту населення обласної держадміністрації за підтримкою Німецького товариства GIZ організовано семінар-тренінг «Сучасні механізми децентралізації та роздержавлення соціальної сфери; форми взаємодії органів місцевого самоврядування з некомерційними організаціями; основні ознаки справедливої системи соціального обслуговування, перерозподіл відповідальності між владою та громадою». В семінарі взяли участь представники Веселівської ОТГ.

Семінар проводили тренери ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» Анна Льовкіна та Андрій Чорноусов.

З Анною Льовкіною присутні розглянули питання щодо оптимізації системи соціального обслуговування: ефективного адміністрування, розвитку провайдерів соціальних послуг, підвищення відповідальності громади за надання дієвої підтримки вразливим категоріям населення.

Андрій Чорноусов поділився зарубіжним досвідом розвитку системи соціальної підтримки вразливих верств населення та обговорив можливості впровадження інноваційних моделей та передового досвіду європейських країн у вітчизняну сферу соціальної підтримки. Доповів про особливості управління та контролю за якістю соціальних послуг, альтернативні форми фінансування провайдерів, організацію соціального обслуговування, що базується на принципах клієнторієнтованого підходу.

Також на семінарі розглянуті організаційні питання процесу соціального обслуговування на рівні громади. Особливості застосування нормативно-правової бази. Вибір форми надання соціальних послуг через власного провайдера чи закупівлі у недержавного надавача. Умови вибору  недержавних провайдерів (організацію конкурсів). Використання механізмів співпраці між ОТГ.« повернутися до списку новин