Хвилини історичної правди: «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ»

29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Працівником  Веселівської селищної бібліотеки був  проведений захід - хвилини історичної правди «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», який  відбувся у  Веселівській різнопрофільній гімназії для учнів 8-А класу.

Учні уважно слухали трагічну розповідь, з якої дізналися, що 100 років тому 29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. Цього дня 300 юнаків-студентів у нерівному бою віддали своє життя, але відстояли честь України і пішли в безсмертя.

На закінчення було показано відеосюжет «Баллада про Крути», який  детально доповнив розповідь бібліотекаря про історичні передумови бою, його хід, склад учасників бою, втрати сторін.

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

І. С.Крівчік бібліотекар

селищної бібліотеки для дітей