Дата: 09.09.2020 10:14

Фото без описуЗареєструвати свій легальний бізнес підприємець може швидше, ніж подивитися серію серіалу. І це також можна зробити не виходячи з дому.

Український уряд впровадив можливість оформити ФОП онлайн ще у 2019 році. З того моменту ця е-послуга набрала популярності, а Міністерство цифрової політики перенесли її на портал Дія (Держава і я). Лише за квітень 2020 року через портал Дія українці оформили 4007 ФОПів, змінили дані 5078 ФОП, а ще 5726 змогли закрити фірми не виходячи з дому. В пресслужбі додатку “Дія” кажуть, що українці стали вдвічі більше відкривати ФОПів онлайн, ніж минулого року.

Тож, розповімо покроково, як відкрити свій бізнес за 12 хвилин.

Реєстрація та підготовка — 2 хвилини

Для початку увійдіть до кабінету Дія натиснувши кнопку у правому верхньому куті на головній сторінці порталу.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Увійти в кабінет можна з допомогою особистого ключа. Його потрібно вкласти у відповідне віконце. Якщо у вас немає електронного ключа на комп’ютері, то зареєструватись можна через Bank ID. Для цього потрібно натиснути кнопку вверху “Авторизуватись з ID GOV UA”.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Після цього натисніть на кнопку “НБУ” та оберіть банк, в якому у вас відкритий рахунок та за яким ви можете увійти в систему.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Портал Дія автоматично зрозуміє як вас звати та запропонує продовжити реєстрацію. Тут необхідно заповнити дані, які повністю зашифровані та захищені.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Після цього у вас має з’явитись повідомлення зі смайликом про успішну реєстрацію. Переходимо в кабінет.

Реєструємо ФОП — 10 хвилин

Як тільки ви увійшли в кабінет вам необхідно натиснути у верхньому лівому куті вкладку “Послуги”, обрати пункт “Створення бізнесу”.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

У вікні, яке має з’явитись, натиснути кнопку “Відкрити за 10 хвилин”.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Оберіть своє громадянство та адресу, на яку реєструєте ФОП.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Після цього оберіть КВЕД (класифікація виду економічної діяльності). Для прикладу, оберемо роздрібну торгівлю через поштове замовлення або через мережу інтернет.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Тут необхідно вказати чи займались ви підприємництвом останні 12 місяців.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Один з найважливіших кроків — це обрати тип оподаткування. Тут ви маєте обрати як саме ви будете платити податки: за загальною системою або за спрощеною процедурою. Обрати систему оподаткування вам допоможе тест від порталу Дія. Його можна пройти за посиланням. В ньому будуть всі роз’яснення щодо того, чим вигідніший той чи інший спосіб сплати податків.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

Передостанній крок — це уточнення контактних даних. Саме вони будуть вказані в заявці.

12 хвилин і ви підприємець. Як оформити ФОП онлайн (покрокова інструкція)

В останньому пункті вам покажуть автоматично заповнену заявку, яку вам необхідно уважно передивитись та перевірити на помилки. Якщо вас все влаштовує, то необхідно поставити електронний підпис та надіслати документи.

Після цього зачекайте 2 робочі дні, щоб отримати результати про відкриття ФОП.