Їжа та здоров’я.

Дата: 31.07.2020 14:44

Фото без опису   «Дивись нас троє—я, ти і хвороба.

Якщо ти будеш на моєму боці,

Нам буде легше здолати її одну.

Але якщо ти перейдеш на її бік,

Я один не в змозі буду здолати вас обох».

Давньосхідний лікар-філософ

Найдорожче. Що є в людини,-- це здоровя.

Особливо дорогим воно стає, коли дає про себе знати. Дорогим у прямому й переносному значенні. Життя змушує шукати способи збереження й відновлення здоровя. І на допомогу приходять багато різних наук.  Одна з них –дієтологія, яка вивчає склад продуктів харчування, їхній вплив на організм людини, тобто вплив того, що ми їмо, на наше здоровя.

Історія розвитку дієтології нагадує політичний детектив: різні види продуктів то зазнавали гоніння, то зводилися на п’єдестал. Дісталося свого часу і яйцям, і цукру, і каві, й огіркам, і баклажанам. Потім їх реабілітували.

А скільки запеклих дискусій точилося щодо голодування! То його визнавали найкращим лікарем, то звинувачували в усіх гріхах.  Розмаїття прихильників різних теорій харчування неймовірне: сироїди, вегетаріанці, переконані м’ясоїди, консервоїди, комахоїди…   Нині дієтологи різних країн не впевнені в доцільності занадто модних свого часу і досить поширених «калорійних» дієт.  Як, коли, скільки і що їсти?  Усі ці запитання  турбують нас щодня.

То щоб на них відповісти завітайте до селищної бібліотеки, тут для вас багато цікавої літератури.

Є.Газарян, бібліотекар.