Їжа та здоров’я.
«Дивись нас троє—я, ти і хвороба.
Якщо ти будеш на моєму боці,
Нам буде легше здолати її одну.
Але якщо ти перейдеш на її бік,
Я один не в змозі буду здолати вас обох».
Давньосхідний лікар-філософ
Найдорожче. Що є в людини,-- це здоров’я.
Особливо дорогим воно стає, коли дає про себе знати. Дорогим у прямому й переносному значенні. Життя змушує шукати способи збереження й відновлення здоров’я. І на допомогу приходять багато різних наук. Одна з них –дієтологія, яка вивчає склад продуктів харчування, їхній вплив на організм людини, тобто вплив того, що ми їмо, на наше здоров’я.
Історія розвитку дієтології нагадує політичний детектив: різні види продуктів то зазнавали гоніння, то зводилися на п’єдестал. Дісталося свого часу і яйцям, і цукру, і каві, й огіркам, і баклажанам. Потім їх реабілітували.
А скільки запеклих дискусій точилося щодо голодування! То його визнавали найкращим лікарем, то звинувачували в усіх гріхах. Розмаїття прихильників різних теорій харчування неймовірне: сироїди, вегетаріанці, переконані м’ясоїди, консервоїди, комахоїди… Нині дієтологи різних країн не впевнені в доцільності занадто модних свого часу і досить поширених «калорійних» дієт. Як, коли, скільки і що їсти? Усі ці запитання турбують нас щодня.
То щоб на них відповісти завітайте до селищної бібліотеки, тут для вас багато цікавої літератури.
Є.Газарян, бібліотекар.