30 ЛИПНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Дата: 30.07.2020 15:21

Фото без описуУ 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Найбільш вразливі до торгівлі людьми категорії населення:

- жінки у віці 18-30 років, у першу чергу незаміжні (вразливі до сексуальної експлуатації);

- чоловіки у віці 25-35 років, у першу чергу одружені (вразливі до трудової експлуатації);

- діти у віці 13-18 років, у першу чергу дівчатка з неповних та реструктурованих сімей (коли один із батьків нерідний).

Отже, боротьба із цим злочином, порушення прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни, кожної громади.

Фахівцями із соціальної роботи відділу соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради була проведена вулична акція на тему: «Як не стати жертвою торгівлі людьми». Фахівці  в людних місцях смт. Веселого (біля Центрального ринку, поблизу торгівельних комплексів та банків) спілкувалися з мешканцями Веселівської громади: розповідали їм про передумови виникнення явища торгівлі людьми, найбільш вразливих до цього явища верств населення та інформували щодо структур, до яких можна звернутися у разі виникнення загрози торгівлі людьми. Серед веселівців та гостей селища було розповсюджено 53 інформаційні буклети з даного питання.

Якщо ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, звертайтесь:

•  на Національну гарячу лінію з питань міграції та протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (0 800 505 501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів; 527 - безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life);
  • до Національної поліції (за тел.. 102) або до Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області;
  • до комунальної установи «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради (тел. (06136)2-11-54.