Профілактична робота щодо попередження виникнення інфекційних захворювань

Дата: 22.07.2020 11:26

З настанням літньої пори з’являється загроза виникнення харчових отруєнь мікробного походження, тому що підвищення температури повітря сприяє не тільки збереженню

мікроорганізмів, що потрапили на харчовий продукт, а й швидкому їх розмноженню і накопиченню. Також почастішали випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов'язаних з вживанням продуктів харчування та питної води, забруднених хвороботворними мікробами.

З метою профілактики інфекційних захворювань фахівці із соціальної роботи відділу соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді КУ «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради протягом липня місяця здійснювали відвідування сімей, що перебувають у СЖО на території Веселівської ОТГ. Батькам було надано інформацію щодо наслідків неправильного збереження харчових продуктів та попереджено, що у випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювання, пронос тощо) не займатися самолікуванням, а терміново звернутися до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.

Пам’ятка профілактики харчових отруєнь:

- перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом;

- не брати в дорогу та на відпочинок продукти, що швидко псуються;
- швидкопсувні продукти зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації;

- ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням;
- ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням;
- захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх у закритому посуді;
- не купувати продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб;
- не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.