Про роботу теплиці КЗ « Веселівська різнопрофільна гімназія» згідно програми «Шкільна теплиця «Еколайн» від 03.06 2020 р.

Дата: 03.06.2020 16:00

Керуючись Програмою та втілюючи в життя завдання  цієї Програми, у теплиці протягом 2019-2020 навчального років працював гурток «Агротехнологія», мета якого – ознайомлення учнів з особливостями вирощування городини та декоративних рослин, формування практичних навичок  по догляду за рослинами, використання теплиці вчителями природничого циклу під час проведення занять.

Протягом цього навчального року вчителями разом з майстром виробничого навчання були проведені екскурсії для початкових  та 6-7 класів.

З перших днів роботи гуртка школярами було проведено багато роботи по вирощуванню рослин, а саме: висіяно насіння таких культур, як-от:

• салат «Ред Крес»,
  • «Одеський кучерявець»,
  • кріп,
  • петрушка листова та кучерява.

У посівні стаканчики було також висіяно:

• солодкий перець,
  • салат «Саладін»
  • пекінська  капуста,
  • помідори різних сортів.

Учні стежили за сходами та розвитком рослин, доглядали їх, стежили за чистотою сходів та появою хвороби та шкідників.  Вивчали екологічні методи боротьби з хворобою та шкідниками, пікірували розсаду із стаканчиків на заздалегідь  підготовлені  грядки.

Вирощена зелень петрушки, кропу та цибулі  була передана до шкільної столової.

З 12 березня 2020 р. шкільна теплиця продовжувала функціонувати. Майстром виробничого навчання проводився весь перелік необхідних робіт, а саме: регулярно проводилися поливи, рихлення ґрунту, боротьба з комахами ,  попелицями та борошнистою росою. На шкільну ділянку було висаджено вирощені учнями квіти, очиток, хризантеми, петунії та ялівець.

Було вирощено  розсаду помідорів у кількості 250 шт., 80 з них висаджено ні грядку теплиці, залишок реалізовано на суму 340 грн., салати та пекінську капусту реалізовано на суму 260 грн.

На даний час у теплиці ростуть огірки, томати, рання капуста, солодкий перець, капуста червоноголова, петрушка кучерява, петрушка листова, туя та гліцинія.

Майстер виробничого навчання Гордєєва Людмила Михайлівна