ДО УВАГИ, ДИРЕКТОРІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ, ГОЛІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ, ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ ВЕСЕЛІВСЬКОЇ ОТГ

Дата: 25.05.2020 16:28

Фото без описуЗ настанням весняно-літнього періоду суб’єкти господарювання та самі мешканці селища і сіл, незважаючи на заборони, часто являються ініціаторами спалення стерні, соломи, очерету, бур’янів або інших залишків сухої рослинності на власних земельних ділянках.

Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, тому кожен з нас має право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків. У статтях 16 та 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначено заборону спалювання сухої рослинності.

При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок  чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом зі стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка суттєво підвищує врожайність, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни. Спалювання дуже небезпечне для дощових черв’яків, тому що призводить до знищення органічної маси, засушування та ущільнення ґрунту, а у результаті до їх загибелі.

Згідно зі ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст.39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 31 Лісового кодексу України, Закону україни «Про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» випалювання забороняється.

Відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення  випалювання стерні,  луків,  пасовищ,  ділянок  із  степовою,
водно-болотною та іншою природною рослинністю,  рослинності або її
залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних  доріг  і
залізниць,  у  парках,  інших  зелених  насадженнях  та  газонів у
населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі
охорони  навколишнього природного середовища або з порушенням умов
такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на
випалювання  зазначеної  рослинності  або  її  залишків та опалого
листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладання штрафу :

-на громадян  від  20 до 40  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян;

-на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.

А за особливо великі збитки чинним законодавством передбачається і кримінальна відповідальність.

Основною  причиною  виникнення  пожеж    є  самовільне  випалювання   сухої  природної  рослинності  або  її  залишків, стерні, соломи, необережне поводження з вогнем.

З метою запобігання  виникнення  пожеж  відділ  земельних  відносин  Веселівської  селищної  ради  наголошує  на  необхідності  дотримання  вимог  законодавства  з  питань  пожежної  безпеки  щодо  створення  перешкод  розповсюдження  полум’я  на  хлібних  та  лісових  масивах.

Відділ земельних відносин