У ДП ДГ «Широке» відроджують зрошення

Дата: 08.04.2020 14:07

7 квітня відбулася зустріч селищного голови Петра Кіяшка із директором ДП ДГ «Широке» Сергієм Рудським. Темою зустрічі було відрождення зрошення.

Україна має великі перспективи щодо постачання аграрної продукції на світові ринки. Для її виробництва є все необхідне. Але амбітним планам може перешкодити зміна клімату — останнім часом у нас влітку майже як у Африці.  Через посуху щорічні втрати врожаю можуть становити до 70%. На нащій території постійний дефіцит вологи, але ДП ДГ «Широке» працює на випередження, зазначив Петро Кіяшко.

ДП ДГ «Широке» активно займається питанням відновлення зрошувальної системи. Для цього вже придбано чотири дощувальні машини та обладнання для системи зрошення, що надасть можливість зрошувати 340 га посівної площі.

За словами Сергія Рудського для того, щоб аграрна галузь динамічно розвивалася і могла забезпечувати населення продуктами харчування, треба вирощувати не тільки сонячник та озиму пшеницю, а й вологолюбиві культури —горох, гречку, сою, кукурудзу. Економічний ефект від зрошення, якщо помножити це на тонни вирощеної продукції, ще зриміший.

Тому закликаємо аграріїв різних форм власності активніше вкладати кошти в полив — вони повернуться сторицею.