Невичерпне джерело мудрості

Дата: 24.02.2020 14:52

Фото без описуМова — не просто основний засіб спілкування, це — невичерпне джерело мудрості.  Саме  за такою темою проходив  у  КЗ «Широківський  НВК              «ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ» 21 лютого 2020 року Міжнародний день рідної мови. Що ж цікавого відбулося?

Першокласники разом з педагогом Кокітько І.В.  провели годину спілкування «Рідна мова –калинова».  У 2 класі вчитель Шершньова Т.Г. підготувала  урок-подорож «Океаном рідної мови». Третьокласники  під керівництвом вчителя Юрко  Г.В. змагались між командами у заході  «Мова-найцінніший скарб».  Школярі   4 класу з наставником Савчук С.Г.  провели захід «Перлини рідної мови». Учні 5 та 6 класів разом із педагогом              Струковою Л.І. підготували свято  «Це мова моя, це мова моєї країни». Школярі 7-9 класів з учителем Горбенко Н.М. провели інтерактивну гру «Щасливий випадок».

Під час проведених заходів учні брали участь у практикумі із  Нового правопису, декламували вірші про рідну мову, складали сенкани, пояснювали афоризми, виконували інтелектуальні завдання, змагались у знаннях з мови, укладали словник правильного мовлення, демонстрували інтелект-карти з рідної мови та  творчі мовні роботи «Енциклопедія одного слова», створювали інтерактивні газети «Мудрі вислови про солов’їну», «Виправляємо суржик», презентували мовні портфоліо, буклети  «Культура мовлення», лепбук «Частини мови» тощо.

Заходи пройшли на достатньому та високому рівнях, формували повагу до рідної мови й  усвідомлення того, що  грунтовні знання української  мови - це шлях до інтелектуального збагачення, успішного навчання та спілкування кожної особистості .

Ліоніла СТРУКОВА, заступник директора з НВР