УКРАЇНСЬКА – ЦЕ КРУТО! ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ В ГІМНАЗІЇ

Дата: 24.02.2020 08:00

Фото без описуО Мово рідна, ти чудова! Мов теплий подих вітерця. В тобі чарівне кожне Слово, Бо заворожує серця.

Мова… Живлющий ковток води, повітря, проводир, сумління, совість… Гордість і радість моєї неньки України!

Берегине наша! Ти відродилася знову в гомінких степах піснею солов’їною, подарувала нам благодать чути твої Слова, твоє нескінченне мелодійне багатство…  Рости   –   розростайся день за днем, рік за роком, як пишний кущ калини!

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови.  Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу:

Поки жива МОВА в устах народу,

Доти живий і НАРОД…

Не забули про це свято і в КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія». Цікаво,  пізнавально, насичено  відбулися заходи, метою яких було поглибити знання учнів про рідну мову, її історію; формувати національну свідомість гімназистів; виховувати гідне ставлення до мови; розвивати пізнавальні інтереси; збагачувати словниковий запас.

На загальногімназійній лінійці-монтаж лунали теплі й щирі слова про рідну мову, пісні, флешмоб. Гасло дня: «Шануймо мову, дбаймо про її чистоту». У цей день гімназія розцвіла вишиванками. Учні 5-А класу змагалися в мовознавчому турнірі, гімназисти 10-Б  провели флешмоб «Мова нас єднає». А  на святі 1-А класу звучали загадки, вірші  про солов’їну мову, 7-Б клас написав диктант «Рідне слово».

Родзинкою дня стала літературна кав’ярня, де відбувалася презентація книги оповідок «Світ навколо нас» сучасної української письменниці Запорізького краю Галини Гузовської-Корицької.  Розділити з нами цю радість прибув почесний гість –  наш спонсор Ларченко Марк Ігорович, за підтримки якого завітала  книга до нашої медіатеки.  Книга... Хранителька духовних скарбів… Важко переоцінити її значення для людства. Життєрадісне, ніжне, світле слово постукало в сердечка дітей кульбабками, потічками, зозульками, синичками, які день у день створюватимуть власну життєдайну мелодію… Переконані: книга Галини Гузовської-Корицької – гідний дарунок  усім поціновувачам рідного слова, а літературна Запоріжчина  поповниться ще однією збіркою оповідок, яка стане перлинкою сучасної української прози.

Проведені заходи сприяли збагаченню духовних, мовних і культурних надбань підростаючого покоління, зміцненню державотворної функції української мови. Вдячна колегам Ларіоновій Л.В., Старостенко Т.В., Слічній Л.Г., Куцак О.С., Савенковій О.В., Гушуляк С.В., Корвегіній В.А. за вміле проведення барвистих тематичних заходів.

Вельмишановні поціновувачі рідного! Віримо, що Вас полонив прекрасний світ українського слова, запашного та співучого, сповненого музики та чару!

Любіть квітучу землю, любіть людей, любіть свою вулицю, своє рідне селище, громаду, область, Україну, будьте справжніми патріотами  своєї держави, адже вона – це всі ми, це наші спільні справи і відповідальність перед майбутнім.

Пишаймося, що ми живемо в Україні та спілкуймося нашою материнською!

Галина Філь, заступник директора з виховної роботи