«СВІЧА ГОЛОКОСТУ НЕ ЗГАСНЕ»

Дата: 27.01.2020 14:20

Фото без описуЦе Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
мало хто життя порятував…

За багатовікову історію людство пережило безліч потрясінь: війни, природні лиха, голод, хвороби… Особливо жорстоким було минуле XX століття.

Будь-яке переслідування та знущання над людиною - злочин, а коли йде знищення людей за національною ознакою – це геноцид.  По всій Україні та за її межами щороку проводяться заходи з вшанування пам’яті безневинно закатованих фашистами представників єврейської нації.

Ця жахлива сторінка історії не повинна залишатися поза увагою. Тому до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. У КЗ «Веселівська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 Веселівської селищної ради» бібліотекарем Бартків Г.П. було організовано виставку «Пам’яті жертв Голокосту».

Класні керівники 9-х класів, а також педагог – організатор Філаткіна Ю.І. провели години пам’яті: «Сказати хочу стільки та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу». Дев’ятикласники випустили газету, присвячену Голокосту, яку розмістили на інформаційному стенді освітнього закладу.

Також із метою просвітницької роботи, ознайомлення учнів з трагічними сторінками історії та з нагоди відзначення  Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту  протягом січня 2020 року проведено  тематичні заходи, а саме:

• лінійка щодо вшанування пам’яті жертв Голокосту «Скорботна свічка пам’яті святої»;
  • тематичні уроки на теми: «Злочин проти людства», «Голокост: не виплакані сльози»;
  • бесіди: «Голокост – шрам на серці людства»;
  • перегляд документальних та художніх фільмів про трагічні події Другої світової війни.

Для учнів 10 – 11-х класів учителем історії та правознавства Латишем П.О. було проведено урок - диспут «Голокост – трагедія ХХ століття», на якому були порушені проблеми толерантності, гуманізму, засудження злочинів проти людства.

Те, що пережили люди в ті часи можна назвати пеклом, а про це пекло на землі  варто знати, аби воно не повторилося в майбутньому.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Шкель Н.Л.