Природна лабораторія «Еколайн»
Підходить до завершення третій рік реалізації Програми «Шкільна теплиця «Еколайн», затвердженої на 19 сесії Веселівської селищної ради 10.11.2016 року та розрахованої на 2016-2020 роки.
Ідея втілення саме такого проекту в КЗ «Веселівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Веселівської селищної ради» була не випадковою. В закладі основний профіль навчання біотехнологічний, поглиблене вивчення біології, один з напрямків роботи – екологічна освіта. Логічним продовженням проекту озеленення території школи, результатом якого є зелені газони, альпійські гірки, зелені класи, водойма, молоді сосни, ялинки, кущі ялівцю, було створення теплиці, як ресурсного центру громади.
Відповідно до Програми наприкінці грудня 2016 року встановлена теплиця №1 зі стелажами. Змонтовано опалення теплиці, для чого придбано труби та котел тривалого горіння. Теплицю огородили сіткою-рабицею та придбали горщики, ґрунт і насіннєвий матеріал. Для захисту від сонячного опромінення теплицю накрили затіняючою сіткою.
В лютому 2018 року встановлено теплиця №2, придбано ґрунт, насіння, добрива, засоби захисту рослин, обладнання для крапельного зрошення та освітлення, субстрат.
Результатом кропіткої роботи майстрів виробничого навчання, гуртківців, робітників, кочегарів є забезпечення роботи теплиць протягом всього року та отримання кількох врожаїв овочів, зелені, вирощування розсади однорічних рослин та квітів, кімнатних рослин, хвойних в закритому ґрунті.
Протягом 2018-2019 років зібрали врожай овочевих культур: цибулі зеленої – 40 кг, кропу – 1
Вирощена розсада квітів частково передана закладам громади та району, висаджена для озеленення території школи, селища.
Розсаду овочів використали для вирощування в теплицях, на пришкільній ділянці, реалізували під час акції «Придбай розсаду — озелени селище», надали гуртківцям, як заохочення до роботи в шкільній теплиці.
Під час проведення гуртків «Юний овочівник», «Світ кімнатних рослин», «Юний натураліст», факультативу «Технологія вирощування рослин (квітів) та догляд за ними», уроків природознавства, біології учні проводять дослідницьку роботу, результати якої використовують на заняттях.
Систематично проводилися екскурсії для учнів та всіх бажаючих з метою ознайомлення з облаштуванням теплиці, вивченням технологій вирощування овочів в поліетиленових пакетах, підготовкою ґрунту, підтриманням температурного режиму, відбором насіннєвого матеріалу, організацією поливу, освітлення в різні пори року, пікірування, пасинкування, опилення, збору врожаю.
Вже в минулому перший врожай огірків 2017 року, їх неповторний смак, але не менші радість та гордість сьогоднішніх гуртківців від вирощеного своїми руками. І знову в шкільній їдальні екологічно чисті помідори, потім огірки, завжди свіжа зелень. А незабаром чекаємо на редиску, салат, зелену цибулю.
В планах роботи шкільних теплиць збільшення кількості вирощених овочів, вирощування саджанців кущів та дерев з використанням як закритого, так і відкритого ґрунту, проведення відповідних досліджень з використанням сучасних технологій. На дослідній ділянці вже закладено живці ялівцю, самшиту, туї, висаджено насінням липу, ліщину, тую.
Теплиця — це природна лабораторія, де успішно застосовується діяльнісний підхід, коли учні виконують певні дії, набувають навичок та вмінь застосування теоретичних знань на практиці, що є актуальним в умовах Нової Української Школи.
Директор школи Н.М.Артім