3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Дата: 03.12.2019 09:22

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

З усіх категорій осіб, які потребують соціального захисту, на особливу увагу заслуговують особи з інвалідністю.
На сьогодні в Україні є понад два з половиною мільйона людей, які потребують належного ставлення до себе – вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу брати участь у соціальному та культурному житті.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.  Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.
Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть люди, які потребують допомоги та уваги. Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.
Лише спільними зусиллями можливе подолання існуючих проблем щодо забезпечення всіх прав людей з інвалідністю.