Слово наше рідне, слово українське

Дата: 13.11.2019 09:06

Фото без описуО, слово рідне! України слава!

Богдана мудрість і Тараса заповіт.

І гул століть, і сьогодення гомін

В тобі злились, як духу моноліт.

Фото без опису

Дню української писемності та мови, який відзначається в Україні 9 листопада, було присвячено свято української мови « Слово наше рідне, слово українське», проведене працівником юнацької кафедри селищної бібліотеки для учнів 13, 23 та 31 груп Веселівського професійного аграрного ліцею.

Юнаки та дівчата дізналися  про непростий шлях розвитку української мови. Подивившись презентацію «День української писемності та мови», згадали і про постать Нестора літописця. Адже свято української писемності та мови відзначається в день вшанування пам’яті  людини, яка стояла біля витоків української писемності. З увагою подивилися учні відеопрезентацію «Цікаві факти про українську мову». Протягом заходу звучали чудові вірші про мову. Відеокліпи пісень «Рідна мова» та «Мова єднання» створили справжню атмосферу свята. А гуморески «Кухлик» та «Очистимо рідну мову» показали, як не треба відноситись до рідної мови. Свої знання української мови учні могли показати у цікавих конкурсах і отримати солодкі призи. Також була оформлена книжкова виставка, присвячена рідній мові.

Фото без опису

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші предки, тут живуть наші батьки, тут коріння роду українського. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.

Процвітай же, мово калинова,

І тобі не в’янути в віках.

Мелодійна українська мова-

Чарівний, навік коштовний скарб.

Т. Кожевнікова