Світи нам, пам’ять вічного вогню

Дата: 25.10.2019 13:43

Фото без описуЧудова осінь фарбувала доли

Й веселкою переливалися ліси,

Коли у жовтні, в ту далеку пору,

Нам визволителі свободу принесли.

У ці останні дні жовтня 1944року міста і села України були остаточно звільнені від нацистських окупантів.

26 жовтня веселівці відзначають 76 річницю визволення селища. Цим визначним датам було присвячено годину пам’яті, яку  напередодні свята провели в читальному залі працівники селищної бібліотеки. На заході учні 10 – 11 класів Веселівської ЗОШ № 2 дізнались більше про події минулої війни про те, що принесла війна на українську землю, про визволення України та селища від нацистських окупантів. Старшокласники подивились фільм «Визволення України», що відтворює події тих далеких часів.

Фільм дав змогу наяву побачити кадри фронтової відеохроніки. Розповідь бібліотекарів супроводжувалась чудовими поезіями, а пісні: «Это просто война», «Я не видел войны», «Журавли» створювали відповідну атмосферу заходу. Також було оформлено книжкову виставку, на якій представлена література про Україну та наш край в роки війни.

Але ніщо не замінить  спогади  живих свідків того далекого часу війни. Діти війни: Шевченко Олексій Іванович та Орел Василь Павлович поділились своїми спогадами  з молодим поколінням.

Ми в неоплатному боргу перед тими, хто  не дожив до світлого переможного дня, їх імена навічно викарбувані на пам'ятниках і обелісках, увійшли в пісні, спогади та легенди. Вклонімось їм низько і пам'ятаймо.

Після заходу відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Діти війни».

Т. Кожевнікова