«Проведемо осінньо-польові роботи без травм»

Дата: 20.09.2019 08:36

Осінньо-польові роботи вже в розпалі, тож хочеться нагадати нашим аграріям про правила безпеки під час проведення осінніх робіт.

На ряду із отриманням максимального прибутку одним із головних завдань роботодавців залишається збереження життя та здоров’я власних працівників шляхом створення безпечних умов праці та дотримання вимог законодавства.

Успішне проведення осінньо-польових робіт – це завжди важливий екзамен не тільки для керівників селянських підприємств і трудівників села, а й для усіх відповідальних за охорону праці й техніку безпеки у сільськогосподарському виробництві. Адже ці роботи, крім належного організаційного рівня, повинні виконуватися також достатньо безпечно, без ризику для здоров’я і життя працівників.

Статистика виробничого травматизму в АПК показує, що найбільше нещасних випадків стається на механізованих процесах у рослинництві, для яких характерна велика кількість небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Визначальними видами подій, що призводять до травмування або загибелі працівників, є зіткнення машинно-тракторних агрегатів, їх перекидання, наїзд на осіб, які відпочивають у не відведених для цього місцях, перебування працівників на агрегатах під час їх руху. Небезпека травмування виникає, наприклад, у випадку, коли допускається обслуговування одним працівником двох або більше сівалок (жаток) під час руху агрегату. Має бути забезпечений постійний контроль за дотриманням працівниками вимог інструкцій з охорони праці, трудової й виробничої дисципліни. Більшість нещасних випадків в тому числі і смертельні стаються з працівниками в стані алкогольного сп’яніння. Звертаємо увагу керівників підприємств на недопущення працівників до виконання своїх обов’язків на робочому місці в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Виявлені під час трудового процесу такі робітники повинні бути відсторонені від роботи згідно з вимогами законодавства, оскільки основна вина за настання з такими працівниками нещасних випадків лягає не тільки на потерпілих, але і на керівника.

Всього цього можна уникнути, організувавши:

- організаційно-технічні заходи щодо забезпечення безпеки праці на період підготовки і проведення осінньо-польових робіт;

- безумовне дотримання вимог Правил з охорони праці;

- проведення відповідних інструктажів, навчань і перевірки знань у працівників з охороні праці;

- на відведених ділянках, створивши місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і паливо-мастильних матеріалів;

- розроблення схем руху транспорту із зазначенням дозволених напрямків, поворотів, розворотів, зупинок, в'їздів, виїздів;

- передрейсові медичні огляди водіїв і механізаторів;

- перевезення працівників до місця роботи і назад проводити тільки на спеціально обладнаних автомобілях;

-  приготування, розведення і змішування рідких мінеральних добрив з використанням спеціальної апаратури і засобів індивідуального захисту;

- контроль за дотриманням працівниками вимог інструкцій з охорони праці, безпечних прийомів і методів робіт, трудової і виробничої дисципліни;

- припиняти роботи у випадках виникнення загрози життя і здоров'ю працівників.

Є такі підприємства, що розпочинають роботи без отримання в органах Держпраці дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а також дозволу саме на виконання робіт підвищеної небезпеки. Що є грубим порушенням вимог з охорони праці та може стати підставою  для заборони проведення таких робіт.

Отже – аграрії, забезпечте безпечне виконання робіт.

Веселівське відділення УВД ФССУ у Запорізькій області. Адреса: вул. Пушкіна, 9, смт. Веселе, Запорізької обл., 72202, тел. +38(06136) 2-18-92, 2-10-81 e-mail: vese.zp@fssu.gov.ua.