Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

День громади-це свято, яке єднає всіх жителів Веселівщини.

Дата: 13.09.2019 09:42
Кількість переглядів: 1928

Фото без опису

Веселівська об'єднана територіальна громада — одна із шести, що утворились в 2015 році, на старті процесу децентралізації в Запорізькій області. Завдяки децентралізації  почався розвиток селища і навколишніх сіл. Разом зі збільшенням території громада отримала більше повноважень і коштів. Протягом чотирьох років самі вирішуємо, на розв’язання яких проблем насамперед треба спрямовувати фінанси. Кошти вкладаються в розвиток навчальних закладів, сферу освіти та охорони здоров'я, покращення благоустрою населених пунктів.

5 вересня 2015 року в Веселівському районі Запорізької області об’єдналися смт Веселе та 8 сіл, це понад 13,5 тисяч людей. Зважилися на такий крок, бо на цих територіях, як і на більшості в Україні, десятками років не бачили нормальних доріг, тротуарів, навіть вуличного освітлення. Об’єднання в територіальну громаду давало надію на нові можливості.

Разом з фінансовою самостійністю, Веселівська громада отримала стимул розвиватися і наповнювати свій бюджет. В ОТГ залишається більше грошей від податків, які раніше відправляли в Київ. Зокрема, 60% податку на доходи фізичних осіб, 100 % - єдиний податок, 100% -  податок на нерухомість, 13,44% - підакцизні товари (пальне), 100% - акцизний податок з реалізації алкогольних та тютюнових товарів.

 Насправді, для покращення рівня життя в громаді зроблено дуже багато. За цей час змінилась майже кожна сфера життя її мешканців. Здобутки можна розділити на дві частини: інфраструктурні зміни та зміни у залученні жителів до участі в діяльності громади. Це ремонт доріг, тротуарів, ФАПів, шкіл та садочків, освітлення вулиць, придбання спецобладнання для комунальних підприємств та інше. Запрацював Центр надання адміністративних послуг.

За чотири роки роботи Веселівська об’єднана територіальна громада змогла зробити більше, ніж за десяток попередніх років незалежності держави. Якщо до об’єднання населені пункти сумарно мали в бюджетах лише 16,8 млн.грн, то після об’єднання: в 2016 році бюджет Веселівської ОТГ зріс більше ніж втричі; за 2017 рік вже мали майже 78,1 млн.грн.; в 2018 році близько 89,8 млн.грн.; за 1 півріччя 2019 року фактично отримано доходів в бюджет Веселівської громади  51,3 млн.грн. Загалом на кінець поточного року планується отримати більше 100 млн.грн.

Багато уваги приділяють дітям. У Веселівській ОТГ працюють 5 шкіл і 6 дитячих садків. Створюється сучасний освітній простір.

Завдяки активній участі в різноманітних освітніх програмах розвитку, придбання  високоякісного обладнання для матеріально-технічного оснащення закладів освіти стало реальністю.

Так, на базі  КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» створено шкільну майстерню-студію «Стиль Веселе», школу мистецтв «Країна мрій», студію образотворчого мистецтва «Палітра». У КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» (2 теплиці) та КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» (1 теплиця)  введено в експлуатацію шкільні теплиці «Еколайн». Порадувала учнів КЗ «Широківський НВК «ЗОШ I-III ступенів - ДНЗ» шкільна міні-пекарня «Пшеничні смаколики». Школярі вже з вересня  2017 року розпочали вивчати основи пекарської справи.

За підтримки проекту ПРООН облаштовано спортивні майданчики із штучним покриттям на базі КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»                (652,8 тис.грн.), КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія»                     (560,0 тис.грн.).

У 2018 році почато реалізацію проекту за кошти ДФРР Капітальний ремонт модернізація будівлі КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія», загальна сума проекту 9,3 млн. грн. На даний час вже використано 40% коштів від загальної суми проєкту на ремонт даху. Наступним кроком буде проведено утеплення фасаду будівлі гімназії.

Громада опікується не тільки матеріально-технічним забезпеченням, але й велику увагу приділяє здоров`ю підростаючого покоління.

У рамках співробітництва держав Польщі та України, з метою  молодіжних обмінів, оздоровлення та відпочинку обдарованих дітей  Веселівської селищної територіальної громади в період з 2017 – 2019 роки було організовано незабутні подорожі до м. Варшава (Республіка Польща) за кошти селищної ради. Подорожі дуже сподобалися дітям, тому вирішено продовжувати традицію молодіжного обміну між нашою громадою та ґміною Котунь (Польща). 

В умовах реформи ми отримали можливість самостійно розвивати систему надання первинних медичних послуг на своїй території. За чотири роки роботи Веселівської ОТГ було створено «Веселівський центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого увійшло 9 закладів охорони здоров’я, включаючи 4 сімейні амбулаторії, 4 ФАПи та один фельдшерський пункт.

Велике значення для веселівців має придбання за рахунок державної субвенції чотирьох медичних автомобілів – трьох машин класу люкс та одного автомобілю класу комфорт марки Sens. Авто, якими користуються сімейні лікарі, укомплектовані допоміжними приладами та приборами у сумках та укладках. Завдяки цьому значно підвищується якість і рівень надання медичної допомоги жителям громади, особливо в порівнянні з минулими роками. Покращення умов фінансування також дозволило залучити висококваліфікованих фахівців. У ЦПМСД працюють 4 сімейних лікарі вищої категорії та 2 сімейних лікарі першої категорії. Усі заклади забезпечені необхідним обладнанням та медикаментами.

Роки в громаді стали по-справжньому великим поштовхом для розвитку інфраструктури нашої громади та початком реалізації багатьох масштабних інфраструктурних проєктів.

За кошти громади придбано міні-завод з виготовлення асфальтосуміші, собівартість якої становить 250 грн. за 1м², що дало змогу зекономити                  1,2 млн.грн та провести поточний ремонт полотна доріг комунальної власності загальною площею 12 000 м². Ямковий ремонт доріг населених пунктів Веселівської громади взято під контроль.

За роки створення громади комунальним підприємством «Башук» виготовлено близько 17 000 м² тротуарної плитки, ціна якої становить 310 грн. за 1м². Таким чином, проведено капітальний ремонт та реконструкцію  тротуарних доріжок  на 18 вулицях селища та в центральному парку відпочинку довжиною 16 км.

У цьому році завершується освітлення всіх вулиць у населених пунктах громади.

На території нашого селища створено 74 ОСББ, що  становить 100% від загальної кількості. На умовах співфінансування місцевого бюджету та ОСББ комунальними підприємствами проводиться поточний ремонт і реконструкція багатоповерхових будинків та облаштування території навколо них, що сприяє покращенню умов проживання населення.

Придбано та встановлено три ігрових комплекси: спортивний комплекс, скейт-парк у смт Веселе та ігровий майданчик у с. Озерне на загальну суму 430 тис.грн. При підтримці мешканців селища побудовано дитячі майданчики на розі вулиць Пирогова-Горького, вул. Лісова, у парку відпочинку, який знаходиться поблизу ТДВ «Веселівський завод СЗМ».

Щоб всі мешканці громади були в курсі, що відбувається в громаді, окрім газети, сайту ОТГ, у 2018 році ми відкрили власну радіостанцію “Веселе ФМ”. Тепер на частоті 97,2 МГц протягом 4 годин на добу, у зручний для більшості жителів час, можна почути новини Веселівської громади. Це перше малопотужне FM-радіо в Україні, яке транслюється на об'єднану територіальну громаду. Використовується воно і для оповіщення населення, в тому числі при пожежах.

За сприяння німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ в рамках проєкту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб» між Веселівською селищною радою та німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ підписано меморандум про співпрацю. Завдяки цьому проєкту на території Веселівської селищної ради працює молодіжний HUB  «PLATFORMA», що знаходиться  на другому поверсі  центральної бібліотеки селища, де проводяться цікаві зустрічі, молодь спілкується, обмінюється ідеями, реалізовує свої проєкти.

    В рамках Стратегії розвитку Веселівської селищної територіальної громади реалізується Програма підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів на 2018-2020 роки.

Метою Програми є створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації.

Також в рамках заходу «сприяння проведенню будівництва зрошувальної мережі в с. Новоолександрівка» підготовлений проект «Будівництво системи зрошення села Новоолександрівка Веселівського району Запорізької області від каналу Р-1 Північно-Рогачикської зрошувальної системи З (ПРЗС-3) пікет №67», також виділено 340 тис. грн на початок будівельних робіт, кошти субвенції з державного бюджету.

Завдяки проекту USAID  «Підтримка аграрного і сільського розвитку» підписаний меморандум про співпрацю з СОК «Весела ягідка» в частині придбання холодильного обладнання, та ведуться ремонтні роботи в приміщені майбутньої заготівельної контори.

За підтримки Програми “U-LEAD  з Європою”, 28 лютого 2018 року в нашій громаді відкрито Центр надання адміністративних послуг. Він обслуговує не лише жителів Веселівської громади, а й весь район. Тепер в одному приміщенні, за стислий термін, можна отримати понад 100 адміністративних послуг.  Наразі послугами відділу ЦНАП скористалась більша частина населення району. У 2019 році придбано обладнання для видачі паспорта громадянина України у форматі картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. З 16 вересня поточного року розпочнеться видача вищезазначених паспортів.

Також успішно реалізовано проєкт "Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями"GIZ, створено чотири добровільні пожежні охорони на території громади, за допомогою проєкту між­народної технічної допомоги придбано 40 компле­ктів спецодягу отримано пожежний автомобіль FORD та спеціалізоване обладнання на суму 4,5 млн. грн. У 2019 році Веселівська селищна об'єднана територіальна громада згідно мемо­рандуму про наміри співпраці між Веселівської громадою (Україна) та гміною Котунь (Польша) отримала ще 2 пожежних автомобілі.

На території Веселівської ОТГ вже не один рік випускають літаки ХiАТ-650,  для виробництва яких використовуються сучасні технологічні процеси і процедури виготовлення вузлів, агрегатів з композиційних матеріалів. Крім серійного виробництва літака ХiАТ-650, ТОВ «Хімічні Авіаційні Технології» працює над проєктуванням нових літаків. Окрім того, з усього світу приїжджають сюди на стажування льотчики — щоб на практиці опанувати професію, налітати години.

           Веселівська селищна рада активно займається пошуком та залученням зовнішніх  інвестицій. Спільно з «Фондом менеджерських ініціатив                         м. Люблін», за кошти урядів Польщі та Канади в 2016 році було розроблено та затверджено Стратегію розвитку Веселівської ОТГ.                                              

Для поліпшення інвестиційної привабливості громади було розроблено, затверджено та оприлюднено на офіційному вебсайті громади «Інвестиційний паспорт». Тепер потенційний інвестор може отримати всю необхідну інформацію про наявну інфраструктуру, вільні земельні ділянки, та промисловий потенціал на території Веселівської ОТГ.                               

Однією з головних стратегічних цілей Веселівської об’єднаної територіальної громади є енергонезалежність та розвиток відновлювальної енергетики на регіональному рівні. Завдяки діалогу з бізнесом нам вдалося реалізувати Проєкт «Солар Парк Веселе» та побудувати фотогальванічну електростанцію на території Веселівської ОТГ. Вартість проєкту становить 360 млн. грн.. Це одна з  найбільших залучених інвестицій, яка дає подальший  поштовх для інвестиційної привабливості  Веселівської ОТГ.

Саме завдяки ідеї директора  комунального підприємства  «Арус»             Жадан О.І. та проєктного менеджера Дяченко О.В., а також за підтримки проєкту USAID "Програма підтримки аграрного і сільського розвитку", що фінансую­ться Агенством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією "Кінолікс Інтернешенал Інк", у 2019 році вдалося реалізувати проєкт «Мобільна сортувальна лінія твердих побутових відходів».  Наразі це перша в Україні мобільна сортувальна лінія твердих побутових відходів. На даний час відбувається навчання персоналу та проводяться роботи щодо введення її в експлуатацію. Загальна вартість лінії становить 1,4 млн. грн.

Громадська організація «ВОЛОШКОВЕ ПОЛЕ» за сприяння Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН реалізовує проєкт «Інноваційні рішення для підйому води за допомогою сонячної енергії».

Раніше електроенергію використовували для подачі води в резервуар і на селище. Тепер на водонасосній станції встановили 100-кубову вежу, вода з якої самопливом буде надходити навіть на п'яті поверхи. Щоб економити ще більше, для підйому води використовують енергію сонця. За підтримки Глобального екофонду та ПРООН на ВНС №3 змонтована перша черга сонячної електростанції потужністю 5 кВт. До кінця вересня 2019 року планується встановити панелі ще на 15 кВт. Цієї потужності вистачить для роботи ВНС у денний час.                      

Ми намагаємося реалізувати розвиткові проекти, які дають змогу для підвищення добробуту мешканців нашої громади.

Хочу подякувати закордонним друзям, всім хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади, тим, хто робить наше селище та села кращими.

Сьогодні, в День створення Веселівської селищної територіальної громади, дозвольте від щирого серця й від усієї душі побажати здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх Ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення, на нові добрі починання.

Зі святом Вас!

 З повагою до Вас,

селищний голова Петро Кіяшко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь