2 серпня- День Пророка Іллі

Дата: 02.08.2019 10:02

У православному календарі цей день вшановують пророка Ілію, який жив у Ізраїльському царстві в 9 столітті до нашої ери. Інші назви свята: «Ілля-пророк», «Ілля сердитий», «Громобій».

2 серпня - день перелому літа і повороту на осінь. На Іллю зазвичай влаштовували великий обід на мирську складчину.

Ілія був праведним і сильно боровся з ідолопоклонством. Коли царював Ахав, його дружина встановила культ богів Астарта і Ваала. Царю Ілія напророкував трирічну посуху, як покарання за язичництво. Між Ахавою та Ілією почалося довге протистояння, під час якого відбулося чимало чудес. В результаті правителя викрили у бесчестій поведінці і втихомирили. Вважається, що Ілля вознісся на Небеса ще при житті, його забрала вогняна колісниця з вогненними кіньми. Тому він отримав прізвисько Ілля Громовержець.

Чого не можна робити на Іллю 2 серпня

Всі знають, що з Ільїна дня не можна купатися у водоймах. Але от не всі знають, що причин насправді кілька:

• Найпоширеніша – пророк Ілля попісяв у воду і остудив її.
  • Ілля їздить по небу на своїй вогненній колісниці й роняє підкову, вона як раз і охолоджує воду.
  • Починає цвісти вода, що загрожує шкірі і здоров'ю.
  • В ніч на 2 серпня біля водойм збирається нечисть.

У будь-якому випадку, скупавшись у водоймі, ви накличете біду на себе, а можете і зовсім померти.

Також вважається, що сьогодні Ілля кидає блискавки в нечисть, знищуючи її, а вона ховається в диких і домашніх тваринах. Тому сьогодні не можна пускати ніяких тварин до себе додому. А рибалкам не варто брати рибу з червоними очима, її краще відпустити у воду, тому що в неї міг вселитися чорт. Домашніх тварин краще навіть не випускати з дому.

Щоб не розсердити Іллю сьогодні не варто під час дощу голосно шуміти і веселитися, бути у воді або стояти під деревом. До речі, нечисть збирається ще й на перехрестях, тому на них краще не стояти.

Приказки і прикмети в Ільїн день

• Грім гримить довго і не різко - до негоди, якщо ж уривчасто і нетривало - буде ясно.
  • Дощ 2 серпня передвіщає багатий урожай пшона.
  • В Ільїн день якщо зранку хмарно, то сівба озимих повинна бути рання і можна чекати рясного врожаю, якщо хмарно опівдні — середня сівба, а якщо ввечері — сів пізній, а урожай швидше за все буде поганим.
  • Наспіла чорниця — наспіла і жито.
  • Після Іллі комарі перестають кусатися.
  • На Ільїн день снопів не метають: грозою спалить.
  • До Іллі мужик купається, а з Іллі з рікою прощається.
  • Хто потрапив 2 серпня під дощ, той весь рік здоровим буде.

За інформацією сайта  ZNAJ.UA