Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

16 травня- Всесвітній День вишиванки

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки.

Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи.

Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. Це вбрання протягом багатьох століть використовувалося українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалося як оберіг – символ здоров'я та краси.

Разом із тим, це свято має глибокий зміст. По всьому світу об'єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам'ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Здавна вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом.

Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого.

Деталі і тематика орнаменту вишиванок унікальні для кожного історичного регіону України. 

Вишиванки не втрачають актуальності й сьогодні – їх все частіше носять як елемент повсякденного одягу. Дизайн вишиванок нерідко використовується в сучасних модних колекціях.

 « повернутися до списку новин