«Пам’ять серця, пам’ять сивини. Пам’ять тих, хто не прийшов з війни.»

Дата: 08.05.2019 10:24

Фото без описуЧимало свят дарує нам весна,

Як в рідний дім  повернення з дороги.

Та є найбільш хвилюючим для нас

Величне свято перемоги.

Вже минуло цілих 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданний, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові та сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.

В центральній бібліотеці проведено тематичний вечір «Пам'ять серця, пам'ять  сивини, пам'ять тих, хто не  прийшов з війни», який підготували і провели бібліотекарі селищної бібліотеки Газарян Є.В. та Кожевнікова Т.І. для десятикласників районної різнопрофільної гімназії. Разом з ведучими свята перегорнули сторінки історії тих далеких подій. Гостями заходу були Кожевнікова Валентина Олексіївна (дитина війни) та Нестеренко Василь Іванович, який активно займається пошуковою діяльністю. Василь Іванович розповів про події війни на території району, представив атрибути солдата як нашої так і німецької армії. Валентина Олексіївна розповіла, як жили в роки війни в їх населенному пункті, як війна залишила свій слід на родині, як зустрічали день перемоги. З великою увагою подивились учні відеокліпи «Это было война», «Дети войны», «Я не видел войны», «Победа». Звучали прекрасні вірші, присвячені цій пам'ятній даті. На закінчення заходу присутні переглянули відеопрезентацію «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» про наших веселівських ветеранів. Було також оформлено книжкову виставку.

То ж завжди пам’ятаймо, якою ціною завойована перемога і наше мирне життя.

Це свято не затьмариться в віках,

В цей день нестимуть люди квіти.

Не обміліє пам'яті ріка,

В серцях нащадків буде вічно жити.

Т.Кожевнікова